FajnyMarcus

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

Polecane posty

radek199321    11

u mnie też ustawia się od razu bele a i tak się nie czeka na ciągnik z turem tylko na odwrót


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wolę c-330 gazować i niech spali te 2,5l w owijaniu niż gazować c-360 która owinie tyle samo a spali 4,5l (chodzi tu pracowanie non stop na obrotach powyżej 1800.

Nie wiesz ile który wezmie ropy, masz pojęcie co piszesz, nie potrzebny temat, pytałeś czy remontować czy coś kupić a po prostu Ty prostujesz wszystkich do swojego światopoglądu.

 

Dobrodziejstwo jest mieć kilka ciągników na 3ha łąk do przetrząsania? - nie to jest idiotyzm, co innego gdybyś miał tych łąk kilka ha więcej tak gdzieś o 10 więcej.

Edytowano przez esgreg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ja to się w tym temacie pogubiłem... Nie zaglądałem prawie dziś i juz kilka stron przybyło ale jak tak czytam to żadne konkretne propozycje które by autorowi odpowiadały prawie nie padły. Może z wyjątkiem jednej kilka postów wcześniej. Podsumowując w postawionych kryteriach prawie nic na rynku nie ma co nie będzie wymagało w niedługim czasie doinwestowania dlatego lepiej wyjdzie zrobienie konkretnego remontu c 360 niż jej wymiana na coś innego. Oczywiście to jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. W sens kupowania c 330 juz nie wnikam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

esgreg mam trochę więcej tych łąk bo 5ha i nie wyobrażam sobie pracy na 1 ciągnik... Mam 2 a i tak jednego wtedy w sianokosy brakuje ... Jeden kosi drugi roztrząsa trzeci odgrabia ... W tym roku kiedy brat mi pomagał było super ale tata się opitalał ... a mógł np. odgrabiać ... Jak dla mnie 3 ciągniki dla kogoś kogo stać to super pomysł i jestem jak najbardziej za... Nie będę się powtarzał ale sąsiad ma 10ha i ma 3 mfa 3065 z turem, C-360 i C-330 i jakoś każdy ma co robić w żniwa czy sianokosy ... Teraz fakt stoją jak u każdego ... Ale tutaj się rozchodzi żeby ogarnąć wszystko w parę dni... a nie bujać się z tym miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopok najpierw pyta a potem stawia wszystkich do pionu i się mota, sam nie wie co napisać.

Niech któryś MILICJANT to zamknie i będzie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jeśli sam zrobisz c360 to niedrogo wyjdzie jego naprawa a przydaje się bardzo dużo i o wiele więcej pracy zrobisz niż np. c330 jedyna wada w nim to żeby działał podnośnik i hydraulika to musi chodzić wałek oraz przydał by się napęd 4x4


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Czy wy nie umiecie czytać czy co co ja mam 20ha łąk, działki poniżej 0,5ha połowa oddalona od gospodarstwa o 1,5km, jeśli c-360 podczas takiego ostrego owijania spala do 4l, bo to są obroty bliskie 2000 to taką c-330 ciężko przekroczyć 2l. Mam na wydanie do 30 tys na ciągnik w 4x4 moc 45-65KM ok? No żeby c-360 była jakim takim stanie to oblachowanie

+ kabina to 4 tys do 2 tys wspomaganie, 3tys opony i z 2 tys remont mechaniczny. Wiadomo że jak kupię coś to też trzeba dołożyć, ale jak dokładać to to czegoś a nie dalej do zwykłej c-360 10 tys.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra Luke16 nie ma sprawy, to że stoją po sezonie to niech stoją, ale pan "fajny" pisze o 360 potem o innym potem o innym potem wymyśla jakieś dziwne teorie, jezdzi on i jego tata i co z kilku ciągników jeśli jezdzi dwóch, zaoszczędzą tylko na przepięciach czyli mierne korzyści.

 

Zapytaj @fajny taty jaki ciągnik kupi bo na pewno już zdecydował a nie czeka na Twoje zdanie i nam napisz i skończą się domniemania.

Edytowano przez esgreg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Jeśli jego ojciec ma pieniądze, to jego sprawa na co wyda... niech sobie kupuje.

Z tą owijarką to większej głupoty nie mógł napisać... C360 jest właśnie dobra pod owijarkę, wrzuca się 5, obroty silnika 500-700 i robota idzie ale "on" i tak będzie mądrzejszy w tym i wielu innych tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Nie no nie ogarniam, no nie ogarniam, zazwyczaj potrzebne są 2 ciągniki na raz, ale jak coś to wujek albo kolega któryś przychodzi i jedziemy, nawet nie chodzi o przepięcia tylko o robotę, bo jeden baluje, to drugi wozi, trzebi owija, a tak to jakby były 2 to jednym balujesz, a drugim wozisz a potem dopiero jak tamten z beluje to przepinasz do owijarki . A jak mówiłem nie mam czasu. A i co to przepinania to też prawda bo mając 2 ciągniki musiałbym codziennie przepinać ( zakładając że rano koszę, potem grabię, baluję, wożę, owijam) to jednym 3 razy przepinam drugim 2 no i do tego inne prace w lecie ( jakieś wtopy sąsiadów, przewieźć co 2 dni wodę dla krów i już się uzbiera)

 

jaco powiem ci że jak się ciebie słucha to mi ziemniaki w piwnicy gniją. No może na 200bali nie opłaca się kupować osobnego jakiegoś drogiego ciągnika żeby się super owijało np. taki ursus 235 ma prawie 10km więcej a droższy o ponad 10 tys, nawet jeśli by wyszło że c-330 wolniej ale oszczędniej na 1h a c-360 szybciej ale więcej paliwa na 1h. Licząc że owijanie zajęło by mi rocznie około 15h (no nie liczyłem ile w 1h owinę) to jest niewielka część prac, może 1/5 którą bym wykonywał c-330. A nawet jeśli by się owiało strasznie powoli to ok owijarkę zapnę do nowego nabytku 50-70KM i on na pewno będzie miał lepszą hydraulikę i będzie śmigało, i po problemie owijanie bel to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

Jeśli jego ojciec ma pieniądze, to jego sprawa na co wyda... niech sobie kupuje.

Z tą owijarką to większej głupoty nie mógł napisać... C360 jest właśnie dobra pod owijarkę, wrzuca się 5, obroty silnika 500-700 i robota idzie ale "on" i tak będzie mądrzejszy w tym i wielu innych tematach.

 

właśnie jak c360 chodzi na niskich obrotach to na pewno więcej nie spali jak c330 chodząc ok 1800obr

  • Like 1

Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Przez 5 nie wolno przez 4 to tak ale jakieś strasznej różnicy nie ma może jest poprawa o 20% max, no i c-360 tak pyrkając spali z 3l ( no i nie mówcie że mnie bo mi nigdy poniżej 3l nie zeszła) a c-330 to nawet jak będzie leciała na 2000 obrotów to silnik nie ma obciążenia dużego strasznie więc nie spali więcej niż 3l a pewnie wydajnością dorównuje c-360 a jak mówiłem owijanie to nie wszystko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

chłopie ja mam 3 traktory i 20ha ziemi w tym 3-4ha łak mam belarusa 920 z turem c360-3p i mtz 82 jeżdze razem z tatą i nawet w siano kiszonke to trawa u mnie leży dzień dwa łądnej pogody i sie zwija i wtedy ja beluje tato ograbia pozniej przyjeżdza belarusem zanim on pozbiera bele ja już jestem podczepiony do owijarki i owijamy i ja ci polecam mtz pompa wydajna mało pali ma przedni naped czesci tanie dostępne wszędzie i ma 4x4 to pojedziesz prawie wszedzie a c330 to w wiekszą kałuże wiedziesz i stoisz masz rozwijać gospodarstwo to rusz myslenie troche po co ci ciapek jak to traktor do niczego bynajmiej dla mnie a tak masz 4x4 zwiekszysz areał kupisz wiekszy sprzęt szybciej robota pójdzie i daj sobie przetłumaczyć bo jak piszesz ciągle o c330 to zamknij temat i kup ją jak taki ''zakochany'' w tym traktorze jesteś to jest moje zdanie w tym temacie a te 82km napewno ci w niczym nie przeszkodzą

Edytowano przez rucin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jak się tak zachwycasz tą c330 że taka dobra i że tak mało pali to ją kup i się nikogo nie pytaj o zdanie bo i tak każdy będzie ci co innego mówił


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

jak się tak zachwycasz tą c330 że taka dobra i że tak mało pali to ją kup i się nikogo nie pytaj o zdanie bo i tak każdy będzie ci co innego mówił

powiedź gdzie ja się pytam czy kupić c-330? Ja się pytam co kupić za c-360 do 30tys. pasuje mi do 40tys kupić 2 ciągniki, więc może lepiej kupić taką c-360 i jakichś jeden niż lepszy np. 235 i jakiegoś złoma. Belarus to chyba by był przerost formy nad treścią, bo ten ciągnik musi chodzić, z kosiarką 1,65, rozrzutnikiem 3t, balarką odpowiednikiem krone 125 oraz w przyczepie samozbierającej odpowiednik tego http://images49.fotosik.pl/267/2d7e3c539b3bafd8.jpg Bo belarus by był za duży do wszystkiego, więc lepiej coś mniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Panowie szkoda czasu na takie pierniczenie. Już 6 stron tematu, a wszystkie najważniejsze informacje @fajny ma w 2 pierwszych stronach. Założe się, że powstanie następne 6 stron i w kółko to samo będzie gadanie.

Na początku tematu było o tym czy opłaci się inwestować w remont c-360? BYŁO,

Również jaki Ciągnik za c-360 do 25tyś ewentualnie 4x4 d0 30tyś było? BYŁO.

Więc w czym masz KOlego @fajny problem?

 

Wszyscy userzy podpowiadają Ci co zrobić i co kupic, a Tobei zawsze źle i zawsze "nie ogarniasz".

Tyle ode mnie myślę, że większość Kolegów przyzna mi racje, że nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu bo i tak nikt nie przetłumaczy @fajnemu bo On wie wszystko lepiej.

  • Like 1

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

u mnie mtz chodzi też w kosiarce 1.65 i prasie i jakoś nie jest to jak to ujałeś ''przerost formy nad treścią mój chodzi nawet w rozsiewaczu a gdy załozysz wspomaganie to zwiększy się troche promień skretu i nie bedziesz sie do tyłu oglądał a kosiarke możesz do niego większą kupić i wrazie jak się mf popsuje to masz na niego zastępczy ciągnik tak więc same zalety ciągnika 75-80kmpodsumowując rusek pracując lekko spali malutko ale i jak uczepisz go w pługi to też swoje śmiało zrobi a dużo nie pochłonie ON

Edytowano przez rucin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Najlepiej nowego z Agromy wpłacić te 40 tyś i resztę na raty.Chłopak zabiegany i sam nie wie gdzie z palcami trafić. :D Dajcie Panowie na luz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj