FajnyMarcus

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

Polecane posty

HondaMtx    121

Założyciel tematu piszę, że pracuje tymi ciągnikami na górzystym teranie. To po co mu c-330 czy c-360 do rozrzutnika czy przyczepy samo zbierającej?? Przecież c-330 to by miała co robić sama ze sobą, a nie ciągnąć jeszcze rozrzutnika :D Na taki teren to tylko ciągnik z 4x4 (wiem co mówię bo sam mam tereny górzyste) Ja do tej pory pracowałem zetorem 8011 i to była mordęga bo troszke mokro było i nic nie można było zrobić na górze, a teraz mam 4x4 ciągnik to wjeżdżam i robię i nie przejmuję się czy da radę jechać prosto czy nie.

 

@fajnymarcus jak masz tereny górzyste, jak sam piszesz to musisz myśleć o ciągniku 4x4. @seweryn dobrze Ci radzi bo ciągnik 80km na góry to wcale nie tak dużo.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

dwa ciągniki rozumiem ale więcej po co ???? koszty oleju co rok, akumulatorów co 3-4 lata opon co 10 bo jak się nie zedrą to spękają, gdzie to garażować i ile osób jest do jazdy tymi ciągnikami ????? ja bym 3050 zapinał do tego wszystkiego co sześćdziesiątkę, ją sprzedał i kupił porządnego 3512, a 330 nie kupował, ale to moje zdanie każdy robi jak uważa. wiem jednak z doświadczenia, że im więcej tego jest tym gorzej bo nic nie jest dopilnowane, a że któryś ciągnik litr ON spali mniej to nic, bo jak wcześniej napisałem koszty eksploatacyjne też kosztują. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

powiem na naszym przykładzie:

na 15ha mamy c-330 i c-360 (od zeszłego roku), hodujemy bydło mleczne, wszystkiego ok. 20szt., do tego produkcja warzywna+sad

rok temu brat zastanawiał się czy dokupić drugi ciągnik, i kupił c-360, w tym roku stwierdził że przydałby mu się jeszcze jeden, taki mały, którego możnaby zapiąc na wiosnę do opryskiwacza i odczepić go dopiero późnym latem

na początku też się martwił bo to i miejsce w garażu zajmuje, i naprawy jakieś czasem

docenił fakt posiadania dwóch ciągników w żniwa, kiedy to w c-330m zablokowała mu się skrzynia, normalnie w zeszłych latach zostałby w mokrym tyłkiem, bo nie miałby jak zboża od kombajnu odebrać, a tak to tyłek uratowała c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No ja c-330 wykorzystywałbym do najlżejszych prac, bo inne ciągniki będą za dużo paliły. Taki mały brząc ni e potrzebuje 4x4 bo w 4x2 ciężko idzie, ale większy 50-70KM to trzeba z 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

napęd 4x4 bardzo się przydaje nawet w małych ciągnikach, lepiej niech się przydusza na większym biegu to mu zredukujesz niż mają się tylko koła w miejscu kręcić więc jak byś miał kupować ten ciągnik to szukaj z przednim napędem i lepiej o większej mocy, sam z doświadczenia wiesz ile on daje nawet przy niewielkim ciągniku a szczególnie w terenach górzystych, często tak jest że wiele ludzi kupuje ciągnik na wyrost a potem okazuje się za mały ponieważ każdy chce wymienić swoje maszyny na większe żeby robota szybciej szła


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na razie nie dużo tego obrabiacie to fakt. W góry 330 jest taki sobie. Słaby silnik i mało biegów do pracy w polu to kiepskie rozwiązanie w góry. Zawsze braknie jakiegoś biegu i ratujesz obrotami. do grabienia, suszenia dobry ale już rotacyjna nim poniewiera. Zależy jakie góry. Jeśli chcesz wydać więcej i wymagasz jak pisałeś wcześniej to nie bój się przedniego napędy. Nie raz ci on tyłek uratuje, nie raz słabszym ciągnikiem z napędem ciężej czy dłużej ale awaryjnie zrobi robotę większego. Z paliwem też nie jest tak do końca... nie marnujesz go w 4x4 na np. 20 procentowy poślizg tak jak to często jest ciągniku bez napędu. Problem w tym że w tym przedziale mocy ciągników z napędem uczciwych jak na lekarstwo.

Teoria im więcej ciągników tym lepiej to też jakaś bzdura. Na ten areał dwa wystarczą, rozsądnie dobrane do maszyn i podziału obowiązków. Nie można mówić więcej bo jak się zepsuje. To teoria ludzi co gospodarzyć nie umią i sprzętu w należytym stanie utrzymać. Kto mądry zamrozi w trzeci czy czwarty ciągnik kilkadziesiąt tysięcy złotych tylko po to żeby stało? Wystarczy niewielki procent tej kwoty poświęcić na solidne doglądanie tego co się ma.

Dla ciebie według mnie 50-70 koni, ciągnik z napędem i dobrą skrzynią.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

ja mam ok 50h z dzierżawami i mi wystarczają trzy ciągniki ale przydałby się jeszcze czwarty o większej mocy i z przednim TUZ i WOM


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gseries    0

C-360 zastąpi LTZ spokojnie i masz napęd 4 gary i 55km, myślę że za ok 20tyś coś spokojnie znajdziesz sam takowego użytkuje więc wiem co mówie :)

Jak masz jakieś pytania to pisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Myślę że do grabiarki karuzelowej, przetrząsacza, i do innych podobnych prac dużego uciągu nie trzeba, no i nie przesadzajmy z tymi górami bo to nie jest zakopane, ale górki większe też są. Co do ilości ciągników to myślę że wystarczy że powiem że czasu mało mam, i potrzebnych jest są te 3 traktory. Jakieś inne propozycje 50-70KM 4x4 do 30 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

dla mnie w tym przedziale cenowym i o tej mocy 4x4 to 5245, 6245, 7245 ... Ze skierowaniem ku pierwszemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

C-330 to tylko najlżejsze prace przyczepka na bydło przetrząsacz owijarka grabiarka, coś 45-65KM no to większość maszyn na wom tz prasa, rorzutnik, przyczepa samozbierająca i może w lesie coś bo mf to szkoda, mf to orka, agregat, bronowanie, przyczepa na bale, ładowanie bel, obornika no i ogólny transport ciężki.

Jesteś młody więc jeszcze nie wiesz, i chyba nigdy nie pracowałeś C-330. Do tych prac które napisałeś C-330 się nie nadaje. Do przetrząsania 4 lub 5 czyli wolno, owijanie to już bardzo wolno. Jak Ci tak bardzo C-360 nie pasuje to bierz C-360-3p, pali mniej, a wydajność taka jak C-360. Szczególnie jeżeli zależy Ci na szybkim wykonaniu pracy to C-330 odradzam.

Co do tego 50-70km z 4x4 to powinieneś się naprawdę zastanowić nad MTZ 82, podobno pali tyle co C-360, do napraw młotek i przecinak :D A te kilka km zawsze może się przydać.

Chociaż czytając ten temat zastanawiam się czemu go założyłeś. Uparłeś się na C-330 i 50-70km z 4x4, i żadne argumenty do Ciebie nie trafiają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak to jest jak dzieciakowi się wydaje że wie czego mu trzeba. Niby pyta o opinię a nie czyta chyba nawet odpowiedzi.....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@milanreal jak koledze zwiduje się c-330 lub c-360, 50-70km i 4x4 to niech sobie w c-360 zrobi remont silnika na tulejach zetora(parę koni przybędzie) i niech założy sobie napęd do 60-tki i po kłopocie :D

 

Bo jak narazie to w tym temacie kręcimy się w kółko bo sam chłopak nie wie czego chce. Ponieważ w tym przedziale cenowym to ltz 55 4x4 lub tak jak @seweryn mówi Mtz 82 i tyle. Gdyż kupic dobrego zetorka to nei oszukujmy się trzeba mieć minimum te 30 tys.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetora nie kupuj bo pali tyle ile wlejesz, a jak wyremontujesz C-360 to będziesz wiedział co masz bo za ten rocznik to weźmiesz grosze. Z czasem założysz wspomaganie kierownicy i ładowacz i będzie jak znalazł ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@milanreal jak koledze zwiduje się c-330 lub c-360, 50-70km i 4x4 to niech sobie w c-360 zrobi remont silnika na tulejach zetora(parę koni przybędzie) i niech założy sobie napęd do 60-tki i po kłopocie :D

 

Bo jak narazie to w tym temacie kręcimy się w kółko bo sam chłopak nie wie czego chce. Ponieważ w tym przedziale cenowym to ltz 55 4x4 lub tak jak @seweryn mówi Mtz 82 i tyle. Gdyż kupic dobrego zetorka to nei oszukujmy się trzeba mieć minimum te 30 tys.

Jakim cudem przybędzie te parę koni?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

No a jak przerabiają w c-360 blok (chyba rozwieracja) wstawiają większe tuleje i tłoki to koni nie przybywa?


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Daremna robota. Chcesz mieć pewny sprzęt to utrzymany w oryginale a nie kombinowany 30-40 letni ciągnik który pomału z racji wieku robi się coraz bardziej zawodny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja mam ten sam problem co w temacie mam c 355 ciagnik pracuje u mnie 20 lat miał robiony silnik na nowym wale ,nowe sprzęgło i cały wom ogumienie 90% , przednia oś trzeba wymienić mechanizm różnicowy, atak przejrzeć łożyska w skrzyni i zwolnicach (na codzien pracuje z pługiem ,rozrzutnikiem dwóosiowym 4,5 tony agregatem , rotacyjna i prasa kostka, niema kabiny ,ostatnie lata nosze sie z zamiarem sprzedania i kupienia czegoś nowszego myślałem o ltz ale ze sprzedażą mojego to łatwo nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie słyszałem że można rozwiercić blok... między np 7211 a c360 jest niby tylko 7mm różnicy w średnicy tulei ale czy to ktoś robi? i czy wymiana tłoków i tulei naprawdę cos da to nie wiem ??


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@mariusz robić to robią coś takiego bo u mnie zewsi dwóch delikwentów tak zrobiło. Powiem Ci, że fajnie wtedy 60-tka chodzi :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Zyskuje i to nawet sporo. Po takim tuningu sąsiadowi w pługu 4x35cm radzi sobei bardzo dobrze bo przeważnie 3 orze a jak ma cięzej to dopiero do 2 schodzi. Pompa zostaje ta sama i wtryski też tylko zwiększają dawke na pompie.

 

@goral zgadza sie :)

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj