FajnyMarcus

Remontować c-360 czy kupić coś innego?

Polecane posty

FajnyMarcus    1

Mam c-360 z około 75r z kabiną czeską, ciągnik w stanie 3/5 tz, prawie zero elektryki, łyse opony, blachy pordzewiałe i pogięte, cieknie ze zwolnic i jest kilka innych mniejszych rzeczy. No a jak bym ją robił to kabina nowa, całe oblachowanie nowe, opony no i remont mechaniczny. No i właśnie nie wiem czy jest sens bo jak liczyłem to wychodzi że dołożę nawet 6-7 tys zł. No i nie wiem czy nie kupić czegoś innego. Tatę bierze na mf 255 albo ursusa 3512, a mi się on nie podoba bo się nisko siedzi , znowu coś trzeba przełączać, mniej biegów jak c-360 i dużo mniejszy komfort. Z grubsza c-360 albo coś innego będzie robiło teraz tylko w bronach, dwukołówka, rorzutnik i samozbierająca od czasu do czasu, jakaś przewózka beczką. bo planujemy kupić c-330 do mniejszych prac( jak jej nie kupię to dochodzą prace: owijanie, grabienie, przetrząsanie i beczka na gnojowicę) , a do pługa mam 3050 4x4. Cenowo to tak do 20, bo do 25 to już c-330 nie kupimy. Co polecacie na zastępce? I nie pisać że podobne są tematy do nigdzie takiego samego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

znajomy robił remont skrzyni zwolnic i mostu wyszło 7,5 tyś teraz mówi że lepiej było sprzedać i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

za nią dużo nie weźmiesz


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Zrób w c-360 elektrykę, zmień tylne opony i to co konieczne. Kabiny nie musisz zmieniać koniecznie, blachy można jeszcze podmalować (choć na prawdę nie są drogie) i dokup sobie c-330. Będziesz miał wtedy 3 ciągniki. Im więcej ciągników tym lepiej. Zapodaj jakieś zdjęcie swojej c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Zn, może to zbyt opisałem ale ogólnie ciągnikiem da się wszystko robić, obciążniki wszystkie ma ( tylko z przodu z kół w garażu siedzą) nowe opony z przodu, dość duży luz jest, opony z tyłu zjechane trochę stomilki, komplet zaczepów, podnosi na tuz aż niekiedy za silnie. Jakieś światła są, ale to tylko z przodu i czasami, palić pali, silnik to oceniłbym na 8/10 ponieważ ładnie chodzi ale jest niekiedy ulany w paliwie, i po dłuższym postoju trzeba pod pompować. Fotę zaraz wrzucę jak znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Remontuj, myślisz że jak kupisz innego to nie będziesz musiał dołożyć do niego i że nie będzie z niego ciekło?

Może na początku tak - przy sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No rozumiem, was ale dla mnie c-360 to już nie jest ciągnik do wszystkiego bo tak do np. rozrzutnika i przyczepy samozbierającej tych kilku KM brakuje a znowu do grabiarki 3m karuzelowej za duża. C-330 to kupimy i tak bo mamy dojście do tańszych ciągników ( np. ostatnio za 11 c-330M z kabiną http://images02.olx....330-Kalisz.jpg. A za następce dałbym max 25 tys ale to już wtedy musiałby mieć coś za co warto by było te kilka tys dorzucić.

 

Remontuj, myślisz że jak kupisz innego to nie będziesz musiał dołożyć do niego i że nie będzie z niego ciekło?
no i widzisz tu się zgadzam. Bo my mieliśmy przed mf renię no i niby ok ale jak się zaczęło psuć, to wszystko wyszło że jak założę nowe gumy, joistick, porobię silnik, skrzynię itd to uzbiera się nawet 20 tys a to dalej będzie ciągnik z 85r więc woleliśmy dołożyć te 18 tys do mf i mam nówki opony, joistick 91 rok, inny komfort w ogóle, samo poziomowanie, silniejszy podnośnik. I teraz będziemy robić skrzynię przy mf bo silnik zdrów i części tanie, w skrzyni chyba wodziki padły i trzeba kilka łożysk wymienić, i będzie chodził, no i to nie będzie 12x12 tylko 32x32 z półbiegiem więc sobie porównaj. Może to przekroczy 20 tys ale to inny traktor, a ja wolę kupić coś konkretnego i dołożyć trochę do niego żeby potem miło i bez problemów się jeździło. Bo jak dokładać do to czegoś a c-360 to dalej jest c-360. Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Czyli nie tyle kwestia remontu co potrzeby. W takim przypadku nie ma się co rozwodzić. Zmieniaj na większy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

No właśnie ni to ni to, bo jak by się uparł to może mf chodzić z przyczepą i rozrzutnikiem 3,5t no ale to będzie marnotrawstwo paliwa, no i będzie dodatkowy koszt w postaci zakupu cyklopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

a to szkoda tylko i pieniędzy bo potem będziesz się męczył i ciągnik jak mówisz, że c-360 nie będzie Ci wystarczać.Także lepiej kupić jakiś inny :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli jak kolega @seweryn20 nade mną, chodzi o większy ciągnik i tyle, a nie czy reanimować 360.

Edytowano przez esgreg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

można go popoprawiać i jak by chodził dobrze to nie warto go sprzedawać jednak jakby w razie awarii drugiego to jest zawsze czym robotę dokończyć


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Zn mi w c-360 przeszkadza głównie brak napędu, wspomagania, no i podnośnik przy wom ale można przywyknąć. Bo np. w rozrzutniku to myślę że jakby miał z 5KM to by szedł spokojnie wszędzie, no ale tak to słabszy no i do tego brak 4x4 więc u mnie jest kilka górek gdzie po drodze c-360 nie wyjadę więc muszę mf przepinać do rozrzutnika a potem odpinać i tak w kółko. Nie będę szalał za nie wiadomo jakim komfortem, wystarczy żeby nie wiało i w miarę cicho było żeby uszy nie bolały. Zastanawiam się nad takim modelem jak LTZ 55 wiem że to tylko ma z grubsza na minus że automatyczny napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

ja miałem ten sam kłopot co ty i zamist c330 i c360 kupiłem 4514 ursusa spali niewielewięcej od 60 a robota komfort (wspomaganie) i zastosowanie nie do porównania.

tylko ze to ze 40 tys. musisz miec za fajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Właśnie się zastanawiam albo 4512 albo ten ltz, bo na 4514 mnie nie stać a z resztą po co trzymać 2 takie same, (mf ma ten sam silnik i pewnie gabarytami by nie odstawał) wolałbym coś ciut mniejszego poręczniejszego, takiego żeby było większe trochę od c-360 a mniejsze od mf. Bo do takich pierdół miałbym c-330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

4514 jest bardzo dobrym i prostym ciągnikiem ale wszyscy sobie go cenią


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

kolego ja na twoim miejscu nie kupował bym c-330 , jedynie lekko wyremontował c-360 tak aby dalo się nią pracować i kupił zetora 7211 lub 7245 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Kolego chyba troche przesadzasz z tym remontem, jeżeli ciągnik chodzi i odpala to remont silnika odpada. Jak już to uszczelnij układ paliwowy, żeby paliwo nie ciekło. Jezeli nie ma swiateł z tyłu do dajesz nową kostke pod siedzeniem i kable i światła są. Ja mam ursusa C-4011 rocznik 1971 i instalacje elektryczną mam oryginalną jedynie to wymieniłem kostke pod siedzeniem i kable w błotnikach. Uszczelnienie zwolnic w najgorszym wypadku jakieś 40 zł. Gdzie odrazu wszystko remontować. Luz w ukladzie kierowniczym tulejki jakieś 70 zł tokarz 100 zł. Nie wiem kolego jaki rozrzutnik ciągniesz ale zwykły 3,5 tonowy rozrzutnik to c-360 bez problemu pociągnie. a jak masz duze górki to redukcja na 2 bieg i musi iść A przy rozrzutniku najlepiej załączać WOM przez skrzynie, np. wciskam pierwszy stopień sprzegła czekam aż ciągnik prawie ustanie wtedy lewą dźwignie podnosze lekko do góry i puszczam sprzęgło i już jade, a przy wyłaczeniu w czasie jazdy wyłanczam WOM. Ja moze i jestem staroświecki i C-4011 nie zmienie na inny ciągnik (zetor duzo pali, ferguson jest nie wygodny i ma mało biegów) a i tak kazdym ciagnikiem sie to samo zrobi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

zetor taki jest dla mnie za silny i ogólnie za drogi. A c-330 by się przydała do lekkich rzeczy, owijarki, grabiarki karuzelowej i przetrząsacza pająk 4m no i do innych lekkich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja sprzedałem u 3514 w niezłym stanie w zeszłym miesiącu szkoda bo do handlarza poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Co do instalacji elektrycznej np. to trzeba wymienić: aku, alternator, wszystkie światła, rozrusznik, do tego oblachowanie, opony trzeba kupić, kabinę, do tego wspomaganie, jeszcze trzeba sprzęgło, chłodnicę wymienić silnik też trzeba otworzyć bo niekiedy chodzi jak na 3 cyl, do tego nowa pompa i rozdzielacz by się przydał bo wyjścia działają w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Człowieku raz piszesz, że nie jest tak źle, a za chwilę, że to ruina. Przesadzasz z tymi kosztami, myślisz, że kupisz cudo bez potrzeby napraw? Każdy się kiedyś psuje.

 

 

wystarczy jedna spacja między wyrazami

Edytowano przez Marcin91

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

piszesz że ferguson ma mało biegów ale c330 ma jeszcze mniej ja bym wolał mf255 dużo więcej nie spali od c330 a prędzej nim coś zrobisz


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wszystko zależy do tego ile możesz przeznaczyć pieniędzy i czy masz czas na ewentualne remonty. Jeżeli masz ograniczone środki to bym remontował, a jak potrzebujesz ciągnik sprawny i nie chcesz się bawić w remonty to lepiej kupić. Wg mnie kompletnie bezzasadne jest kupowanie C-330, słabszy do C-360, biegi słabo dopasowane. C-360 ze zdrowym silnikiem spali niewiele więcej, a prace szybciej skończysz. Tylko jak chcesz kupić kabinę itd to wyniesie taki remont nawet ponad 10tys...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj