darklord666

uniwersalny agragat uprawowy dziekan "smok"

Polecane posty

fajny fajny ciekawa opcja i na filmiku nawet ładnie uprawia. a jak by się bardzo uparł to jeszcze można wstawić siewnik do poplonów i po prostu jednym słowem KOMBAJN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

coś do uprawy wiosennej bez siewnika (czyli nie bardzo sensownie bo w 2 przejazdach..) i do podorywki ale tylko gdy nie ma dużo resztek pożniwnych (zebrana słoma i niziutkie ściernisko) inaczej będzie pchało słomę i się zapychało... dla mnie słaby wyrób mimo jakichś tam patentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie również zaciekawił ten agregat tylko ja od razu do uprawy pożniwnej zdemontowałbym to zgrzebło pomiędzy talerzami a wałkami a w to miejsce jakiś siewnik do poplonów natomiast do uprawy przedsiewnej zgrzebło nie będzie przeszkadzać tylko ciekawi mnie jak sobie te talerze poradzą na kamieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No fajnie się on prezentuje i robotę na pewno dobrą zrobi tylko przy takim połączeniu strasznie długo się zrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Powiem tak, nie wiem jak cena tego, wyglada nieźle na zywo, ale u tego producenta byłem kilka razy i widziałem jak to "wytwarzają", to broń Boże, nie tkne tego.

P.S. kumpel kupił od nich pług 5x35 po 2 ha pękł w dwoch miejscach, powiedział że już nigdy wiecej takiego "sprzetu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

koncepcja ciekawa, ale już na bardzo promocyjnym filmie widać, jak zauważył kolega, że zapycha się zgrzebło, resztki są słabo wymieszane, więc przy tej liczbie elementów roboczych maszyna raczej nie nadaje się do uprawy uproszczonej - zobaczcie sobie co zostaje za crossem z unii albo za farmetem, maszyny za niską cenę, ale bez kombinacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Podbijam temat, może jest jakiś nowy posiadacz lub ktoś kto użytkował Smoka.. Planuję zakupić, a mało opinii troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja chciałbym się zapytać jaką funkcję pełni ta sekcja talerzy z tyłu? Ma za zadanie kroić resztki pożniwne, tak?

 

A jedno tylko co mi się nie podoba to to że po uprawie zostają bruzdy po łapach, czasami po prostu za głębokie. Brakuje czegoś no niwelowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Co do tych falowanych talerzy, to raczej maja na celu rozdrobnic wieksze bryły, bo nie sa na tyle ostre zeby pociąć np. słome.

A te bruzdy pozostajace to tez mi sie nie podobaja, "Dziekan" musi to poprawić, bo inaczej nie może konkurować ze standardowymi gruberami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Ja osobiście do uprawy bez orkowej wolałbym zwykły gruber czterobelkowy. Lepiej zrobi, równiejsze pole i ciągnik mniej spali bo te pożal się boże talerze tylko zwiększają zapotrzebowanie na moc ciągnika.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzybekk    38

Ten na filmiku nie miał zamontowanego rzędu zagrzebywaczy.. Z drugiej strony, jak ktoś wyżej już zauważył na filmiku pokazowym strasznie na tym rzędzie zapychała się słoma, więc koniecznością jest odkręcenie zagrzebywaczy przy uprawie ścierniska, po orce już nic nie powinno sie zapychać. Kiepska konstrukcja, widze coraz więcej minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

jak dla mnie żadna rewelacja gruber i coś o ma wyrównać bo nim ale tego za dobrze nie robi.

Jak jest nie za sucho to lepiej wymieszam broną talerzową z rolmako

Edytowano przez RYZYNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Wg. mnie

-za długi

-za ciężki

-nie wyrównuje

-jak kolega powiedział, takie talerze są zbędne

-te wałki z tyłu to są chyba dla ozdoby, bo gleby nie dogniotą, a po bryłach przejdą bo są za lekkiej konstrukcji

-wg. mnie łapy sa takie same jak u Agro-Masza, to czemu tam moze pracować na max. głębokość 15cm a tutaj niby 35cm? w co wątpie...

- i co najważniejsze, znam te firme i widziałem jak produkują, to szkoda zachodu tym bardziej że cena nie jest zbyt niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

koncepcja zasadniczo jest dobra na bryły, ale brakuje talerzy niwelujących bruzdy po łapach i pełnego wału, ja chciałbym zrobić sobie smoka dodając spulchniacz do kompaktowej brony talerzowej, orientujecie się ile kosztują takie sprężynowe słupice, albo gdzie można je kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

super, dzięki a jesteś w stanie znaleźć mi w grene jeszcze słupice na innych systemach zabezpieczeń? bardzo proszę o pomoc, gdyż gubię się w ich nomenklaturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie wiem jak u was ale u nas na lekkich ziemiach 4,5,6ta klasa z przewagą na te 2 ostatnie to wszytskie sprzęty do upraw bezorkowych nie sprawdzają się i zużywa się więcej paliwa niż w tradycyjnej uprawie z pługiem zagonowym, poza tym taki zestaw tam gdzie jest dużo resztek pożniwnych nie uprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paolo2012    0

A no nic więcej ująć ni dodać. Zamysł naprawdę dobry ale ilość koników do tej maszyny przeraża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

... no i to zapychanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

miałem okazję widzieć uprawione pole po zbiorze kukurydzy na kiszonkę i resztki były w miarę fajnie przykryte ziemią, przedni kultywator lub gruber jak ktoś woli ma za zadanie spulchnić glebę, a te falowane talerze mają wciskać resztki pożniwne w ziemię ,bo raczej ich nie potną, aczkolwiek nie widziałem jakby sobie radził np z resztkami słomy albo czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUPHDZIEKAN    0

Witam,

firma Dziekan wypuściła nowy ulepszony model Agregatu SMOK AS 21-30 K2T2WZ2, który jest krótszy, a więc jest mniejsza przeciwwaga dla ciągnika. W wuce zęby proste zostały zamienione na zęby niwelujące prawo i lewo skrętne. Pole po przejechaniu takim agregatem wygląda jak po przejechaniu agregatem uprawowym.

Edytowano przez PUPHDZIEKAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1634    4

posiadam taki agregat i muszę napisać dziękuje firmie Dziekan za kawał fajnego narzędzia robiłem  nim dziś zeszłoroczne ściernisko  wyszło idealnie a czas o połowę krótszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj