Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek8244

kombajn buraczany stoll v50

Polecane posty

Didi    2

Ze zbiornikiem na liście.Niedawno robiona była skrzynia obijaczy(łożyska)Wymienione lemiesze.Po za tym kombajn sprawował sie dobrze.Fotka w galerii..Więcej zdjęc na PW

Edytowano przez Didi

huanmontoja    4

mam do opchnięcia stolla v50 jak myslicie sprzedawac go w całości czy jako dawce organów porozbierać i wystawiac poszczegolne cześci???

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal4610    54

tak żeby nie zakładać nowego tematu to spytam tu :D Panowie, co powiecie o Stoll V100 ? Chodzi mi taki po głowie. Jak 60-tka by sobie z nim radziła jakby miał sieczkarnie ? Co to jest ten aktywny wyorywacz ?

Camry    8

tak żeby nie zakładać nowego tematu to spytam tu :D Panowie, co powiecie o Stoll V100 ? Chodzi mi taki po głowie. Jak 60-tka by sobie z nim radziła jakby miał sieczkarnie ? Co to jest ten aktywny wyorywacz ?

kombajn jest super 60-tka spokojnie da sobie radę

rafal4610    54

no w końcu ktoś odpisał :D Dzięki wielkie. A jak z dostępnością części ? Bo wiadomo że coś musi sie psuć bo już swoje lata ma. Niestety w tym roku nie wyszło, a znalazłem piękny za 9.500 zł do negocjacji. Jakby mi ktoś jeszcze napisał o co chodzi z tym aktywnym wyorywaczem, to już w ogóle super by było :)

bobytempelton    158

Ja mam aktywny wyorywacz w swoim super sprawa, polega to na tym że za pomoca mechanizmu napędzanego paskiem (który się rwie raz na 2-3ha tj 13x1845) lemiesze ruszają się góra dół, daje to przede wszystkim że są mniejsze opory wyorywania, zawsze jak zerwał się pasek to c360 z niedziałającym aktywnym wyorywaczem pieje, gdy lemiesze ruszaja sięidzie lekko, po za tym nie zapycha się przestrzeń nad lemieszami, buraki nie maja połamanych końcówek korzeni i ogólnie same plusy, jedyny minus to ten pasek i z góry uprzedzam oryginalnie powinien tam być pasek o długości 1850 ale nie wytrzymuje zbyt długo, założyłem rok temu 1845 jest lepiej napięty i nic się złego nie dzieje, ani razu wyorywacz nie przystanął , tylko jak coś to lepszy pasek np. żółty sanok.

Camry    8

wyorywacz aktywny bardzo dobra sprawa, ja mam na sztywnym wyorywaczu i czasem lubi się zapchać ale tylko wtedy jeśli liście jest przyschnięte ,przeważnie robię ostry skręt w prawo i zaraz odbijam w lewo buraki wykopie ale już się nie zapcha ,co do części wszystko dostaniesz bez problemu jedynie co potrzeba to kasa czasem cena za jakąś część może powalić z nóg ,ale i tak opłaca się go kupić, te maszyny raczej się nie psują ,ważne aby hydraulika i elektronika dobrze działała,kopanie takim kombajnem to przyjemność

rafal4610    54

tak właśnie myślałem że na tym polega aktywny wyorywacz. A mam jeszcze 1 pytanie. Jak Stoll V100 radzi sobie w chwaście? Bo myśle że powinno być nieźle, bo sieczkarnia zetnie i nie powinno dalej na wyorywaczu zapychać

Camry    8

jeśli coś tam napotka to zetnie wcześniej orkan i wykopie,ale pamiętajmy ze ma on kopać buraki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez przemo89
      Na początku chciałem się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chce kupić używany ciągnik, głównie Deutz Fahr, cena do 35000 ze wszystkim, czyli transportem do Polski i tak dalej. Otóż chciałbym zapytać dlaczego w Niemczech ciągniki są tak tanie. Często na mobile.de i autoscout24 pojawiają sie ciągniki nawet z 97 r w cenie do 8000 euro, i nie pisze nic co świadczyłoby o jakichś wadach. Takie aukcje trwają najdłużej 2 dni, gdyż jest to wielka okazja. Co o tym sądzicie? Czy jest możliwe, aby za ciągnik który w Polsce trzeba dać 60k zł tam był w przeliczeniu około 30k zł?
    • Przez ursusik1634
      Zamówiłem DF 610 w Jaryszkach. Ciągnik miał być w lutym a już praktycznie jest kwiecień, prace polowe czekają na niego. Zadzwoniłem do pana który się zajmuję sprzedażą i powiedział mi że maszyna stoi na placu we Włoszech co mnie bardzo zdziwiło bo przecież DF to niemiecka firma. Wczoraj przedstawiciel przywiózł mi faktury i autoryzację, powiedział, że ciągniki te składane są w Niemczech. W papierach znalazłem że został wyprodukowany we Włoszech jaka jest prawda, czy może ktoś brał już jakieś maszyny od nich?
    • Przez maciejmechnowy
      witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z ciągnikiem marki same rubin wczesniej był uszkodzony wyswietlacz i nie było nic widać do momentu aż traktor stanął  na polu po naprawie wyświetlacza    pojawiły  się alarmy  transm. alarm 254 ,CONSOL. 240, ENGINE 240 I 242  ma ktoś opis tych błędów  SAME RUBIN 120
    • Przez Tiger207
      Witam forumowiczów i proszę o pomoc.    Postaram się opisać zrozumiałe mój problem i liczę na waszą pomoc !!            Ursus c360 82r Kupiłem go miesiąc temu powiem skromnie udany zakup,popracowałem nim przez miesiąc wszystko działało jak należy aż kturegos dnia podkusiło mnie aby pobawić się małym przełącznikiem podnosnika.        Chyba wiadomo o co chodzi mała aluminiowa przełączając podnośnik na siłowy i coś tam jeszcze nie doczytałem się na żadnym forum o moim problemie więc piszę do was.maly przełącznik z pozycji w tył przeciągnąłem na przód i nie chce wrócić na miejsce wraca tylko na pion  i co z tym się wiąże przełącznik duży chodzący po tarczy również idzie tylko do połowy i dostaje oporu nie chce ciągnąć na siłę ,ramiona podnoszą dobrze na tym pływaniu bo to chyba pływanie tyle się doczytałem więc problem jest dla mnie nie zrozumiały mechaniczny  proszę o pomoc z góry dzięki
    • Przez maslo200
      witam zakupiłem ciągnik  mam do niego wszystkie umowy kupna sprzedaży od pierwszego właściciela  nawet star rachunek że zakupił  go na własny użytek  ciągnik był rejestrowany jest wpisany nr rejestracyjny dzwoniłem do wydziału komunikacji i powiedzieli żeby wysłać ksero dokumentów dostałem odpowiedz że  nie mają już o tyle lat wstecz dokumentów potwierdzających rejestracje ciągnika   do ciągnika nie mmam dowodu ani tablicy i zastanawiam czy da sie coś zrobić czy jedyne wyjście kupić papiery z góry przepraszam jeśli to nie ten dział i prosił bym o przeniesienie za pomoc z góry dziękuje