Polecane posty

Didi    2

Ze zbiornikiem na liście.Niedawno robiona była skrzynia obijaczy(łożyska)Wymienione lemiesze.Po za tym kombajn sprawował sie dobrze.Fotka w galerii..Więcej zdjęc na PW

Edytowano przez Didi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huanmontoja    4

mam do opchnięcia stolla v50 jak myslicie sprzedawac go w całości czy jako dawce organów porozbierać i wystawiac poszczegolne cześci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tak żeby nie zakładać nowego tematu to spytam tu :D Panowie, co powiecie o Stoll V100 ? Chodzi mi taki po głowie. Jak 60-tka by sobie z nim radziła jakby miał sieczkarnie ? Co to jest ten aktywny wyorywacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

tak żeby nie zakładać nowego tematu to spytam tu :D Panowie, co powiecie o Stoll V100 ? Chodzi mi taki po głowie. Jak 60-tka by sobie z nim radziła jakby miał sieczkarnie ? Co to jest ten aktywny wyorywacz ?

kombajn jest super 60-tka spokojnie da sobie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no w końcu ktoś odpisał :D Dzięki wielkie. A jak z dostępnością części ? Bo wiadomo że coś musi sie psuć bo już swoje lata ma. Niestety w tym roku nie wyszło, a znalazłem piękny za 9.500 zł do negocjacji. Jakby mi ktoś jeszcze napisał o co chodzi z tym aktywnym wyorywaczem, to już w ogóle super by było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam aktywny wyorywacz w swoim super sprawa, polega to na tym że za pomoca mechanizmu napędzanego paskiem (który się rwie raz na 2-3ha tj 13x1845) lemiesze ruszają się góra dół, daje to przede wszystkim że są mniejsze opory wyorywania, zawsze jak zerwał się pasek to c360 z niedziałającym aktywnym wyorywaczem pieje, gdy lemiesze ruszaja sięidzie lekko, po za tym nie zapycha się przestrzeń nad lemieszami, buraki nie maja połamanych końcówek korzeni i ogólnie same plusy, jedyny minus to ten pasek i z góry uprzedzam oryginalnie powinien tam być pasek o długości 1850 ale nie wytrzymuje zbyt długo, założyłem rok temu 1845 jest lepiej napięty i nic się złego nie dzieje, ani razu wyorywacz nie przystanął , tylko jak coś to lepszy pasek np. żółty sanok.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

wyorywacz aktywny bardzo dobra sprawa, ja mam na sztywnym wyorywaczu i czasem lubi się zapchać ale tylko wtedy jeśli liście jest przyschnięte ,przeważnie robię ostry skręt w prawo i zaraz odbijam w lewo buraki wykopie ale już się nie zapcha ,co do części wszystko dostaniesz bez problemu jedynie co potrzeba to kasa czasem cena za jakąś część może powalić z nóg ,ale i tak opłaca się go kupić, te maszyny raczej się nie psują ,ważne aby hydraulika i elektronika dobrze działała,kopanie takim kombajnem to przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tak właśnie myślałem że na tym polega aktywny wyorywacz. A mam jeszcze 1 pytanie. Jak Stoll V100 radzi sobie w chwaście? Bo myśle że powinno być nieźle, bo sieczkarnia zetnie i nie powinno dalej na wyorywaczu zapychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

jeśli coś tam napotka to zetnie wcześniej orkan i wykopie,ale pamiętajmy ze ma on kopać buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj