ryysiu

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

Polecane posty

kony111    2

Nie jestem obrońcą Zetora (wolę Valtrę i ni raz o tym pisałem) ale nie mogę zrozumieć jak ludzie mogą zachwycać się czymś co wprowadzono kilka ładnych lat temu a obecnie modernizuje się owe modele tak jak to robił Ursus, nowy silnik i lifting z zewnątrz. Rozumiem sprzedajecie MC i jestem Ci mocno nie na rękę. Zaraz napiszesz, że Ja twierdzę iż MC nie ma dobrych ciągników. Uważam że miał, nawet bardzo dobre serie, cała seria ZTX oraz seria MC jednak w chwili obecnej pierwszego już nie ma a drugi został w tyle w porównaniu z konkurencją. Co do tych nowych modeli to napisałem już o nich powyżej ;)

 

Dlaczego mi wmawiasz, że sprzedaję McC jak nie sprzedaję? Chyba, że wiesz lepiej...Zajmuję się inną częścią rolnictwa, mianowicie produkcją zwierzęcą. Interesuję się trochę rynkiem maszyn, dlatego włączam się czasem do dyskusji. Ja osobiście nie lubię Valtry, na wakacjach przekonałem się ile może być warta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@kony nie pogrążaj się, wystarczy przytoczyć fragmenty wypowiedzi z Twojej galerii: "Miewamy, ale w tym momencie chyba nie ma. Chyba że coś w najbliższym czasie przyjedzie, ale tego nie wiem bo jestem w Wawie. Nasza oferta używanych:http://argania.otomoto.pl/"

"Tak, ale ten McCormick został sprzedany w Krasnymstawie. To był wyjazd z klientem aby obejrzeć traktor."

"

ARGANIA KRASNYSTAW. Załadunek i wyjazd do klienta."

"

A ja mam 100% pewności, my tej siewki nie sprzedaliśmy. Z tego siewnika co jest na zdjęciu rolnik jest zadowolony po 1 sezonie, zobaczymy co będzie dalej. Jak masz problem ze swoim Kv to może trzeba zmienić serwis? Wszystkich maszyn nie mamy w małym paluszku, ale te co mamy sprzedane serwisujemy bez żadnego problemu. W przyszłym tygodniu będziemy uruchamiać Rau'a, na full wypasie, elektronika o jakiej pewnie jeszcze nie widziałeś na oczy. My też nie, ale przyjeżdża do nas serwis Kvernelanda z Torunia, oni nam pokażą to czego jeszcze nie widzieliśmy - na pewno rolnik otrzyma od nas wszystkie niezbędne informacja dotyczące maszyny, a także serwis będzie na wysokim poziomie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Wcale się nie pogrążam, ale Wy robicie to wyśmienicie :) Trzeba było też zacytować moje komentarze z działu o zwierzętach, albo nie bo pewnie i tak nic byś nie zrozumiał. Studiuję w Wawie na SGGW, pochodzę z Krasnegostawu i znam się dobrze z chłopakami z Arganii. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@adikpl1 kony może i handlowcem nie być, ale związek z Arganią ma na pewno i to nie przez to że ma tam kolegów tylko że Jego ojciec jest właścicielem ;) czyli w sumie jest handlowcem arganii na tym forum, bo z tego co mówił JJ to Janek ma syna ;) więc to prawdopodobnie on. A swoją drogą to my (Ja i Ty) oceniamy co o danej osobie myślimy i za kogo ją mamy a nie musimy twierdzić tak jak nam to dana osoba wmawia.

elektronika o jakiej pewnie jeszcze nie widziałeś na oczy.

a co do tego fragmentu to tak nie widziałem i nie zobaczę bo pryszczyciele Kvera i Hardiego nigdy w życiu nie pojawią się na gospodarstwie Ojca właśnie przez tą elektronikę którą sami dla siebie robią więc jak coś się schrzani to jedyne miejsce gdzie można kupić części zapasowe jest dealer a niech nikt mi nie próbuje wmówić że u dealera jest taniej niż kupić zamiennik, jak to jest w przypadku Lemkena, Krukowiaka, Dammana, Pilmeta, Agrifaca, Burego.

 

Trzeba było też zacytować moje komentarze z działu o zwierzętach

Żeby się dowiedzieć, że zadajesz dużo pytań a nie udzielasz żadnych informacji poza tymi które są już na forum :P

Edytowano przez Lukasz1987
  • Like 2

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotorek    3

mam 11441 i generalnie mogę polecić, a spalanie to ostatnia rzecz na którą mozna narzekać w zetorze, z pługiem IBIS 4x40 cm pali 12 litrów na godzinę, kolega Pioterek wspominał że odciął w swoim zetorze recyrkulację spalin jak to zrobić???

 

 

Pomógł mi ten temat:

http://www.agrofoto....rze#entry535655

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzicho64h    0

Witam wszystkich wypowiadających się na tym forum !!

 

Jestem użytkownikiem ciągnika Zetor Fortera 11441 od kwietnia 2009 roku, ciągnik ten pracuje na 40ha z agregatem uprawowo siewnym 3m., pługiem obrotowym 4 skibowym, opryskiwaczem zawieszanym 1000L

Co do jakości i awaryjności Zetora to zostałem nie mile zaskoczony, poniżej opiszę wszystkie awarie jakie mi się zdażyły:

Podczas jazdy na pierwszy przegląd wywaliło mi złącze pneumatyczne do przyczep jednobwodowe, gdzie spadło ciśnienie powietrza i załączył się przedni napęd. Podczas podróży do serwisu sprawdziłem spalanie ciągnika solo 9,8 l/godzinę zegarową (40km). Złączy pneumatycznych w czasie gwarancji wymieniono chyba ze 4-ry i do dnia dzisiejszego uchodzi powietrze aż założyłem zawór odcinający powietrze.Po 300 mth pracy zaczeły luzować się szpilki gwiazd kół, dokręcanie powodowało zewanie gwintów- serwis wymienił wszystkie szpilki cena jednej 22 zł. Po 500 mth uległy uszkodzeniu dwie poduszki kabiny jedna kosztuje 650 zł. Następne awarie to blokujące hamulce tylne, gdzie musiałem wychodzić z ciągnika i młotkiem wymuszać powót cylinderka rozpierającego, rdzewienie elementów metalowych maski i osprzętu silnika to bolączka prawie każdego Zetora.

Wisną 2012 roku myslałem, że wyjdę z siebie, kiedy w czasie wiosenych siewów agreatem urwała się szpilka wtrysku paliwa, aby do niej dostać się trzeba rozebrać pół osprzętu silnika. W sewisie nie posiadali takiej szpilki musiałem dorobić od 3p. W rozmowie z mechanikiem powiedział, że z urywaniem szpilek wtrysku paliwa spotkał się często. Obecnie ciągnik 1100 mtg w czasie trasportu zaczeły włączać się półbiegi, nie można ich wyłączyć. Klimatyzacja w czasie dużych upałów słabo działa, w kabinie głośno.Gdy ciągnik dłużej postoi to trudno go uruchomić a zimą to akumulatora brakuje.Można jeszcze wiele wymieniać marna zwrotność. W moim ciągniku jak w każdym Zetorze z tych lat czeka mnie jeszcze wymiana sprzęgła bo wszyscy posiadacze których zam to już wymieniali w przedziale 300-500 mtg(koszt 4000 zł).Będąc na jesieni w serwisie widziałem rozciagniętą 137 km do wymiany sprzęgła po 130 mtg.Jedynym plusem tego ciągnika jest podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrys2404    0

Jak ma ktoś z was forterrke 135 16V lub te nowsza wersje hsx bo chciał bym się dowiedzieć jak z spalaniem u nich bo mam zamiar kupić 140 hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Panowie szybkie pytanie bo znajomy ma do wyboru Zetora frotera 140 : mechaniczny rewers 3 pół biegi , tuz dwie prędkości wom , 3 pary wyjść z tyłu,

bez obciążnik, amortyzowana kabina , no i silnik 4,1L z filtrem cząstek, opony tył 18,4x38barum, udźwig 5800kg cena 180tys

drugi to Case IH JXu 115 silnik 4,5L bez filtra, 2 pół biegi, 3 prędkości wom, opony 540x34 Michelin , tuz, obciążniki, 500KG, 3 pary hydrauliki,

Automatyka WOM, udźwig 5850kg, cena też 180tyś, co byście brali, no i deler Case mówi że JXU objedzie w polu Zetora,

Co byście brali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Temat już stary ale jak się czyta te pierdoły to oczy bolą.

Fakt są tu dilerzy Landiniego i McCormicka więc w tym tkwi problem bo oni zachwalają na siłę markę zamiast po prostu doradzić. ARGO czyli Landini i MC to spółka tak samo jak CNH. Wiadomo, że MC od Lanidniego praktycznie się nie różni a dilerzy wciskają kit o wielkich różnicach i twierdzą, że przeciwna marka nie ma odpowiednika w danym modelu tylko po to aby przy niskiej popularności skusić nowego klienta. Nie widzę nic złego w tym, że są dwie marki tak samo jak NH i Case w których obie marki mają swoich zwolenników a przecież Case jest droższy.. (?) Tak samo jest i tutaj, różnicę są małe a MC jest zazwyczaj droższy.

Cóż... porównanie Zetora 135 i Landiniego P 110 to wielka pomyłka. Przecież moce i masy znacząco się różnią. natomiast porównanie Forterry i Landpowera też jest błędem bo wtedy różnice są na korzyść LP (mijając cenę).

Zetor a Landini to ciężkie porównanie. Przede wszystkim na ilość zakupionych Zetorów składa się wieloletnia popularność. Powiedzmy sobie szczerze w dawnych czasach były tylko produkty krajowe czyli Ursusy potem szansa była sprowadzać ale z najbliższej okolicy, więc dzięki temu że Zetor jest z Czech (naszych sąsiadów) to akurat on na tym zyskał, gdybyśmy graniczyli z Włochami, kto wie czy nie było by teraz błękitno na polach. Drugim powodem jest fakt, że Zetor jest (chociaż już teraz weszła hsx) a na pewno był prostym w pełni mechanicznym ciągnikiem za małe pieniądze i dzięki temu rozwinął sieć dilerską oraz złapał grono rolników. Moim zdaniem jakościowo Zetor jest dużo w tyle za Landinim a wygrywa dzięki dużo dłuższej znajomości marki oraz niższej cenie. Dlatego też nigdy nie należy porównywać produktów pod względem ilości sprzedanych sztuk, to największa głupota.

@krzsiek1312 Każdy diler chwali swoje więc takich pierdół nawet nie słuchaj. Musisz podać do czego konkretnie miałby być ten ciągnik bo tak to ciężko coś doradzić. :)

Edytowano przez Kamillo0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak już to ARGO nie AGCO ;)

Mnie czasem takie oczernianie konkurencji na dość niskim poziomie delikatnie mówiąc wk***ia bo wygląda jakby sprzedawca miał klienta za nie potrafiącą czytać oraz wyciągać własnych wniosków, kompletną ciemnotę społeczną :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

@up Błąd w druku. ;P Już poprawiłem. :) Pisząc o oczernianiu konkurencji chyba nie masz na myśli mojego posta? Jeśli tak to źle go zrozumiałeś, przeczytaj raz jeszcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

No do pola jako główny, no już znajomy ma ma podwórko zetora jak dla mnie w nim na pewno nie ma tych 137 km !!! orka bez wału 1.6m i głębokość 20 cm tylko 6km/h i nic więcej po prostu ciągnik za leki żeby te koni przenieść na uciąg . no i tak się zastanawiam że ten JXU mógł by zetorowi w polu dorównań bo waga prawie taka sama i moment obrotowy od 1400obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Zawsze można go dociążyć obciążnikami. Może znajomy za nisko go kręci? Moment nic tu nie da jeśli mocy nominalnej się nie osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

tylko pytanie ile wytrzyma zetorek z takimi obciążeniem ???

kiedy skrzynia padnie , lub suche sprzęgło bo ponoć lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

niby czemu glupota to jest naj lpsze i naj tansze dociążenie napisz kilka argumentów które przemawiają negatywnie

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj