ryysiu

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

Polecane posty

gambler    5

osobiscie jak bym miał kupic 135 km szukałbym czegos 6 cylindrach inna kultura pracy moment rozłozenie masy ciagnika.....napewno bedzie drozej pzry zakupie moze jakis ...Lamborghini Premium 1060 uwazam ze taka nie wysilona R6 w dłuzszym okresie czasu bedzie wytrzymalsza

od zetorka 16v to swieza konstrukcja ..ale czy do konca sprawdzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Landini jest mało popularnym ciągnikiem tzn mało ich jest na naszych gospodarstwach ale nie do końca musi to byc takie badziewie dla mniej dochodnych gospodarstw napewno to nie jest złe rozwiazanie chodz ja bym wolał sam Zetora wiadomo że się traktory zmieniają wkładają w nie coraz wiecej elektryki ale cos za cos jeśli chce mieć sie konfort to trzeba płacic nic nie jest za darmo na tym swiecie trzeba tak planowac zakup żeby ciagnik był wykorzystany a nie tylko stał se i ładnie wygladał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

a jaka jest cena w tym maksymalnym wyposażeniu o którym sam zainteresowany mówił??!! to że zetorków jeździ dużo to racja bo ludzie mają ustawione swoje klepki:) bez urazy dla użytkowników oczywiście bo nie mówię że to coś złego:) części nie są droższe dostęp do serwisu jest taki sam do wszystkich marek czyli zależy wszystko od dilera:) A jeśli ilość jeżdżących maszyn jest argumentem to powiedz czemu Valtra Fendt MF jest gamą najlepszych ciągników na świecie ale nie sprzedaje się ich najwięcej??!!

Wcześniej kolega wspominał że w orce spalanie podchodzi mu pod 18-20l i to na 1MTH a to strasznie dużo jeśli pracujesz troszkę więcej ciągnikiem w skali roku już jeden litr robi różnice średnio zrób 300MTH po litrze na godzinę razy 5,6zł wychodzi 1680zł i w takim widoku mała różnica w spalaniu robi się już bardzo solidnym argumentem:)

 

 

Dlaczego nie sprzedaje się ich najwięcej ?. Odpowiedź jest bardzo prosta,ceny są dużo większe od Zetora czy Landini.Każdy mówi,że Fendt najlepszy czy coś,różni się od innych marek wysoką ceną i ma więcej bajerów. Pisałem kiedyś z jednym,który sprzedaje ciągniki Fendta i Massey Fergusona i powiedział,że marka Fendt traci w oczach rolników,ponieważ jest bardzo dużo drobnych awarii,a raczej za tą cene takich awarii nie powinno być. Za Fendta o podobnej mocy kupisz dwa Zetory. A teraz powróćmy do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

osobiscie jak bym miał kupic 135 km szukałbym czegos 6 cylindrach inna kultura pracy moment

A ja osobiście wolałbym 4 nawet jak by miało miec 150KM po prostu jest bardziej uniwersalne i ekonomicze :P

 

Kultura pracy fakt inna ale Moment? :blink: Że mniejszy niepowiedziałbym ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Byłem dzisiaj w Case i oferują mi w tej cenie JXU 115 albo Farmall U 115 praktycznie oba w pełnej opcji. Czyli w tych pieniądzach mam do wyboru:

-Zetora Forterrę 135 -137km

-Landini Powermondial 115 -110km

-Case JXU 115 -113km

-Case Farmall U 115 -114km

Wszystkie te ciągniki byłyby raczej w pełnej opcji oprócz przedniego TUZu i hitcha.

Wiadomo że Case albo Landini było by lepsze do pracy zładowaczem bo są zwrotniejsze, mają okno dachowe oraz elktrohydrauliczny rewers przy kierownicy no i mokre sprzęgło. Słabym punktem zetora jest suche sprzęgło. Natomiast Zetor ma 117km a to 20km więcej od pozostałych. Dzisiaj widziałem filmik jak 140HSX (taki sam silnik jak w 135) orała pługiem 6-ścio skibowym obrotowym. Pozatym nie będę za wiele pracował ładowaczem czyli raczej zostanę przy Zetorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Zawsze jakiś zapas mocy się przyda,kto wie jakie będą lata,czy mokre,czy suche,jak pojedziesz w pole to ma to płynnie iść,a nie kopać się cały czas i tracić dużo czasu i paliwa.Może za jakiś czas dojdzie Ci jeszcze trochę pola i będzie potrzebny zapas mocy do sprzętu to będzie idealnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

ryysiu - mówisz że widziałeś filmik z forterrą hsx ale nie porównuj jej do zwykłej frotki, tak wiem że jest ten sam silnik ale to że w hsx jest nowa skrzynia 30/30, sprzęgło mokre z rewersem przez co jest dłuższa od zwykłej frotki (mniej skacze, większy udźwig) i wiele innych drobnych głupot stawia ją jako zupełny inny ciągnik.

Sam mam zwykłą frotkę ale na pokazach dobrze obejrzałem hsx i się troszkę przejechałem i mogę powiedzieć że jest różnica - właśnie ten rewers(w tym hsx co wsiadłem chodził idealnie bez żadnych szarpnięć) i jeszcze należy zwrócić uwagę że przez to że jest dłuższa może więcej podnieść na tylnym tuzie co jest ogromne ważne przy mocy 137 km

Wiem że cena dużo wyższa ale takie moje spostrzeżenia

Z tych wymienionych ciągników przez ciebie powyżej znam tylko forterrę i moim zdaniem przy tej mocy (137km) odradzał bym zwykłą, trudno tą moc przy takiej konstrukcji dobrze wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

Witam.

 

Zetor a Landini ? Co to za porównanie ... Oczywiście że Landini , Zetor to prehistoryczny sprzęt. Nad czym się tu zastanawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

a jaka jest w ogóle cena o której mówisz??!! bo to też jest troszkę istotne:) jeszcze kwestia co w ogóle będziesz chciał robić tym ciągnikiem??!! jakie prace polowe czy przy trawie siew nawozu zboża itp czy orka agregat i ciąganie przyczep?!?! jeśli chcesz te 130km to obejrzyj landini Landpower135 tam jest 133konie 590Nm dźwiga dobre 7ton i waży 5950 bez obciążników mocą do mocy porównaj zetorka:):):) fajne jest również to w landini że oferuje strasznie długą listę dodatkowych opcji i możliwości własnych konfiguracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

a jaka jest w ogóle cena o której mówisz??!! bo to też jest troszkę istotne:) jeszcze kwestia co w ogóle będziesz chciał robić tym ciągnikiem??!! jakie prace polowe czy przy trawie siew nawozu zboża itp czy orka agregat i ciąganie przyczep?!?! jeśli chcesz te 130km to obejrzyj landini Landpower135 tam jest 133konie 590Nm dźwiga dobre 7ton i waży 5950 bez obciążników mocą do mocy porównaj zetorka:) :) :) fajne jest również to w landini że oferuje strasznie długą listę dodatkowych opcji i możliwości własnych konfiguracji

 

 

Wszystko okej co mówisz,ale powiedz coś na temta serwisu Landini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

serwis jak i w każdym innym mi się zdaje bo sprzedawca musi takowy zapewnić a ceny w ciągnikach tej klasy są bardo porównywalne pierwszy między 50 a 100mth około 800zł drugi 200 / 250 ok 1200zł kolejne już po gwarancji śmiało samemu można zwalczyć olej w silniku rutynowe smarowanie i ewentualna wymiana filtrów.

Ceny są przybliżone jak mniej więcej słyszałem bo dwa pierwsze serwisy miałem wliczone w cene

Edytowano przez rafa007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zwróc uwagę na odstępy pomiedzy przeglądami bo może byc jednorazowy przegląd tańszy ale trzeba bedzie go częściej wykonywac ;) np: Valtra N ma co 500h a NH T6000 co 300h

 

W jakim nowym ciągniku trzeba olej co 200mth wymieniac :blink: Belarusy maja co 250h :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benito    0

Przy nowej Valtrze pierwszą wymianę oleju masz po 500 mth? Kiedy wymieniasz olej w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Pierwszy musi iść pomiędzy 50a 100mth bo zbierają się możliwe opiłki drugi jest ustawiony tak żeby złapał się przegląd kontrolny jeszcze na gwarancji. Zadzwoń do Valtry i spytaj co by było kiedy pierwszy przegląd zrobił Byś po 500 a drugi po 1000mth:) jestem ciekaw ich odpowiedzi:) W landini przewiduje się przeglądy co 400 do 500mth ale to w dalszej eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym się tutaj wogóle nie zastanawiał tylko brał forterre, silnik mocny, według testów najoszczędniejszy w swojej klasie, uciąg dobry, EHR w standardzie, płbiegi.

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Pierwszy 50h (jak w wiekszosci) a później 500h skrzynia chyba co 1000h


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

ja bym się tutaj wogóle nie zastanawiał tylko brał forterre, silnik mocny, według testów najoszczędniejszy w swojej klasie, uciąg dobry, EHR w standardzie, płbiegi.

 

 

Według jakich konkretnych testów ? Na polu wychodzi nie ubłaganie po stronie Landini. Spokojnie Zetorek spali 10-15 % więcej niż Landini.

 

Nie mówiąc o hałasie (bez słuchawek nie da się wytrzymać) i komforcie, energonomi jazdy... Ja mam Powermondial'a 120. Zetor to niższa półka bez dwóch zdań.

 

Cena jak cena , czasem warto dopłacić i mieć coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Jak by ktoś miał dane o sprzedaży w tym roku zetora i landini , stawiam na 3000 do 100 sztuk .Te dane dają do myślenia w kontekście przyszłych zakupów części zamiennych,ich dostępności i ceny.Tak samo będzie z naprawą zetora naprawi prawie każdy mechanik a za landini nie każdy się weźmie .I nie mówcie ,że landini się nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

 

Według jakich konkretnych testów ? Na polu wychodzi nie ubłaganie po stronie Landini. Spokojnie Zetorek spali 10-15 % więcej niż Landini.

 

Nie mówiąc o hałasie (bez słuchawek nie da się wytrzymać) i komforcie, energonomi jazdy... Ja mam Powermondial'a 120. Zetor to niższa półka bez dwóch zdań.

 

Cena jak cena , czasem warto dopłacić i mieć coś lepszego.

Nowa 16 zaworowa jednostka Zetora 1605 w 135 łamie stereotyp na temat wysokiego spalania Zetora według mało znanego niemieckiego DLG:

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/17/entry-295-forterra-135-16v-zwyciezca-prestizowego-testu-dlg/page__st__20#commentsStart

http://www.zetorna.com/file/8326/Profi%20international%20Forterra%20135.pdf

A na jakie testy się powołujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

wtrace swoje 3 grosze.

Mialem popobny dylemat co autor tylko wowczas bralem pod uwage T6020,forterre 115 oraz agrotrona 410. Kryzys w branzy ziemniaczanej spowodował zeDF stal sie dla mnie za drogi i sposrod dwóch pozostałych wybrałem zetora. Dlaczego?

-cena w stosunku do mocy

-sporo ciagnikow tej marki chodzi kolo mnie

-dobra opinia posiadaczy tej marki

-cena oraz dostepnosc czesci bo NIE ma ciagnikow bezawaryjnych

-raport DLG oraz wiele innych pozytywnych opini

 

Nie mialem mozliwosci korzystania z Landini wiec nic na jego temat nie bede pisał ale po uzytkowaniu prze3miesiace zetora stwierdzam,ze:

-jest to dosc głosnu ciagnik

- kiepski komfort podczas transportu (to szarpniecie podczas przelączania wzmacniacza momentu)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

przemol87 - to szarpnięcie na półbiegach o którym piszesz da radę wyregulować na zaworze, jeśli masz gwarancje zgłoś to do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Według jakich konkretnych testów ? Na polu wychodzi nie ubłaganie po stronie Landini. Spokojnie Zetorek spali 10-15 % więcej niż Landini.

 

Nie mówiąc o hałasie (bez słuchawek nie da się wytrzymać) i komforcie, energonomi jazdy... Ja mam Powermondial'a 120. Zetor to niższa półka bez dwóch zdań.

 

Cena jak cena , czasem warto dopłacić i mieć coś lepszego.

 

linki do testów masz wyżej

niby w czym lepsze jest to landini?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@ogrodnikPPL zobaczymy

 

Jak by ktoś miał dane o sprzedaży w tym roku zetora i landini , stawiam na 3000 do 100 sztuk .Te dane dają do myślenia w kontekście przyszłych zakupów części zamiennych,ich dostępności i ceny.Tak samo będzie z naprawą zetora naprawi prawie każdy mechanik a za landini nie każdy się weźmie .I nie mówcie ,że landini się nie psuje.

dane za 2011 rok:

http://www.agrofoto.pl/multimedia/artimg/10229.html


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W przedziale mocy powyżej 100 KM wynik 707 do 32 na rzecz ZETORA ,to było łatwe do przewidzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj