ryysiu

Zetor Forterra 135 czy Landini Powermondial 115?

Polecane posty

ryysiu    0

Witam, zamierzam kupić nowy ciągnik do mojego gospodarstwa. Zastanawiam się pomiędzy dwoma traktorami Zetorem Forterra 135 16v a Landini Powermondial 115. Ciągnik będzie pracował z turem oraz będzie głowny w gospodarstwie. Ma pracować przy agregacie ścierniskowym 3m, uprawowym 4.2m, pługiem obracanym 4 skibowym oraz będzie ciągał przyczepy. Oba te ciągniki mogę kupić praktycznei w tej samej cenie. Zetor jest prawie w full wersji (oprócz tuzu), ogumienie przód 420/85R24, tył 520/85R35 na spawanych felgach, komplet obciążników przód i tył, Kabina LUX( klima, siedzenie grammer pneumatyczne, tablica cyfrowa, podgrzewana szyba i lusterka itp) ponadto Zetor jest w wersji Black Limited Edition. Landini natomiast miałoby dodatkowo obciązniki z przodu i na kołach, klime, podgrzewanie bloku silnika, fotel pneumatyczny, standardowo posiada szklany szyberdach do pracy z turem. Zetor ma 137km mierzone przy silniku, a Landini 110 mierzone przy kołach (nie mam pojęcia czy jest jakaś różnica). Oba ciągniki miałyby rewers mechaniczny zetor ma 2 półbiegi a Landini niestety nie wiem. Zetor z obciążnikami waży jakieś 5400kg a Landini 4800kg, Zetor jest trochę szerszy i dłuższy. Proszę o pomoc. A może ktoś poleci inna markę w tej cenie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

"mierzone przy kołach"

o ile dobrze pamietam to landini i zetor podają moc w tej samej normie, więc masz 137 do 110 KM. wybór trudny ale zastanów się który ciągnik lepiej bedzie sobie radził z tymi maszynami jakie pisałes, zetor jest sporo mocniejszy i ma wiekszą masę więc do typowo uprawowych lepiej sie nadaje.

 

ile wołają ze tego zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Mi dzisiaj diler mówił, że Landini mierzy moc przy kołach a Zetor na silniku, ale nie wiem o co mu chodziło. Też bardziej skłaniam się w stonę zetora ze względu na masę oraz gabaryty. Landini ma silnik Perkinsa więc pewnie dłużej "pociągnie" niż wyżyłowany Zetor. Natomiast jeżeli chodzi o jakość wykonania i plastiki to myślę że Zetor jest lepiej wykonany, ale mogę się mylić. W tej wersji oba ciągniki po 170tys netto. (dodatkowo Zetor miałby przyciemniane szyby, a nie wiem jak to się sprawuje podczas pracy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Mi dzisiaj diler mówił, że Landini mierzy moc przy kołach a Zetor na silniku

To ci kit wciskał po całosci, Ja po czymś takim bym takiego handlowca skreślił w całości i z nim nie rozmawiał

oba ciągniki mają moc mierzoną na silniku. Jakby landini miało mierzone moc na kołach to zamiast 100 paru to byłoby niecałe 90KM.

Zetor ma podawaną moc w ECE 24 R 03 natomiast Landini w ISO. Czyli w dużym skrócie to Zetor ma moc netto czyli jużś po odjęciu mocy jaką silnik przeznacza na swoją pracę, układ zasilania i wydechu układ chłodzenia a także pozostały osprzęt a Landini podaje moc silnika ale przed odliczeniem tych wartości. Czyli moc Zetora 137KM w ECE to będzie jakieś 150KM w normie Landini :P

http://www.konedata.net/Traktorit/ZetorForterra95.htm

http://www.konedata.net/Traktorit/LandiniPowermondial.htm

nie wiem jak im wyszło w DIN 129KM w zetorze a w ISO 137

http://www.agroma.bialystok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=4

kilka info na temat mocy

Zetor ma 570Nm w normie ECE R24 Landini Ledwo 410 Nm i to w ISO :wacko: :ph34r: :blink: w tej samej normie Zetor będzie miał ponad 570 Nm chyba nie muszę mówić jaka będzie różnica w elastyczności tych silników jak im pług np zapniesz

Co do wyżyłowania Fendt ma 150KM z 4l, Valtra 174 z 4,9l; Jd i Claas po ok 155KM z 4.5l więc te 137KM z 4,1l w Zetorze to nie tak dużo ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A McCormicka nie bierzesz pod uwage? McCormick jest dłużej na rynku niż Landini i naprawdę mają bardzo pokaźny magazyn części zamiennych i dobry serwis. Odpowiednik landini to McCormick TMax 110 i w nim są 3 półbiegi, 3 zakrasy i 4 biegi, 3 prędkości wom hydrauliczne oraz rewers, albo seria X.60.30 o mocy 102 KM, X 60.40 110 KM i na lepszym wyposażeniu niż Zetor obejmującym standard obciążniki, klime ,pneumatyczny grammer, siedzisko pasażera skrzynia 36/12; 3 zakresy, 4 biegi bez sprzęgła i 3 półbiegi, 3 prędkości WOM, funkcja parkingu na skrzyni, 5 ton udzwigu, masa 4800 bez obciążników, regulowana kierownica, szyberdach szklany silnik Perkins Turbo aftercooler, skrętne błotniki, ogumienie Michelin radial niskociśnieniowe.

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moc w Landi mierzona jest na kołach w pracy czyli faktyczny uciąg, natomiast zetor ma moc na gołym silniku.

 

A tutaj masz ewidentny przykład handlowca który wciska kit że moc w Landini/Mccornicku jest mierzona na kołach

a tu masz przykła:

McCornick XTX 185 wersja z lat 2006 moc moc 162KM moc na kołach jaką jest w stanie przenieść ten ciągnik 141.11KM

http://tractortestla...x185_mtx165.pdf źródło Instytut Nebraska

 

Edit o widzę Grzesiu raptem wykasawał zdanie które zacytowałem

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benito    0

Witam

Mam forterre 11441 i powiem, że mimo wielu zalet tego ciągnika, drugi raz nie zdecydowałbym się na zetora. Rozumiem, że 135 ma już głowicę 16V, ale wkońcu to ten sam silnik. Moje odczucia po paru latach pracy Forterrą opisałem niżej.

Po pierwsze spalanie. Mam ziemie 4,5,6 klasy pług Unia Tur 4+i w orce na MTH wychodzi średnio 18-20 l, przy obrotach 1700 - 1900. W agregacie uprawowo siewnym, przy tych samych obrotach spalanie wynosi około 14 - 15 litrów. Bardzo dużo jak na 110 KM. Druga bolączka Zetora to moment obrotowy. Te ciągnik nie ma mocy jeżeli nie złapie 1500 obrotów. Najbardziej przeszkadza to w transpocie.

Co jakiś czas trzeba zdjąć podłogę, zdjąć panel zasłaniający siłowniki półbiegów i je wyczyścić. Już niweielkie zabrudzenie, powoduje, żę nie można wrzucił żółwia, albo włączyć wałek wom. Przeszkadza mi również brak rewersu na 4 biegu.

W moim egzemplarzu z 2007 roku, trzeba było wymienić termostat ponieważ ciągnik osiągał temp w pracy około 110 st. Serwis też nie poinformował o tym odrazu. Termostat zmieniłem sam po gwarancji. Później się okazało, że ten problem nie dotyczył tylko mojego egzemplarza

http://www.apra.pl/r...php?content=904

Na plus zetora to chyba tylko cena i dobra praca EHR, ale dzisiaj drugi raz bym się na niego nie zdecydował.

Edytowano przez Benito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Lukasz1987 W zeszłym roku Zetor podawał w ulotkach 137KM (DIN) - 150KM (ISO) w tym roku juz im sie odmieniło i mnniejsza wartośc jest podana w ISO a wg DIN maja coś ok 130KM :wacko:

 

@ryysiu o Forterze HSX nie myslałeś? Np o nr mniejszą od 135 bo chyba w podobnych pienądzach pewnie bedzie można znaleźc ale tam masz juz rewers EH, skrzynie 30/30 z możliwością automatycznej zmiany biegów pod obciążeniem no i większy rozstaw osi niż w zwykłej Frotce

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case140    0

Może case Maxxum ja mam takiego 140-konego i nie na żekam na moc i spalanie. A co do zetora czy Landini to zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benito    0

A co do zetora czy Landini to zetor.

 

Case140

Grupa:Members

  • Aktywnych postów2
  • Wyświetleń profilu36
  • Tytuł użytkownikaNowicjusz
  • Wiek16 lat
  • UrodzonyListopad 12, 1996

 

 

 

Bardzo dobra, dużo wnosząca do dyskusji opinia użytkownika, prawdopodobnie obu tych maszyn.

Do Lukasz 1987

Wg Twojego linku zetor 115 ma 480 nm. Z praktyki spytam, gdzie ta moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

@ryysiu niewiem jakie masz ziemie ale jak bierzesz ścierniskowy 3m to Landini juz odpada bo bedzie za słaby. Jak chcesz zetora to tak jak mówi MgrLukash zastanów sie nad HSX bo rewers eh do tura to powinna byc podstawa i patrz na promień skrętu i widoczność też ważne przy turze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

mam zetora 135 niby ok ale plugach 4 obrotowych servo 25 czuje ze brakuje mu mocy jak orałem na obrotach ok 1800-2000 to robota pieknie szłą ale spalanie było straszne (ok20) teraz jeżdze ok 1600 niby mniej pali ale to i tak wydaje mi sie sporo ale robota nie idzie tak bystro i czuje ze brakuje mu mocy mój nastepny wybór to na pewno bedzie Valtra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@Lukasz1987 W zeszłym roku Zetor podawał w ulotkach 137KM (DIN) - 150KM (ISO) w tym roku juz im sie odmieniło i mnniejsza wartośc jest podana w ISO a wg DIN maja coś ok 130KM :wacko:

 

Nie wiem jak to im tam idzie ale jakby nie patrzeć to Zetor jest mocniejszy

 

 

 

 

Do Lukasz 1987

Wg Twojego linku zetor 115 ma 480 nm. Z praktyki spytam, gdzie ta moc?

Moc nie wiem co najwyżej moment, uważasz że 480Nm innej marki będzie lepsze? zakładając podobną skrzynię


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

W połowie tego roku ja wybrałem landini powermondial 115TOP pracuje to z pługiem akpil kmj na 45cm i agregat talerzowy 3m jedno i drugie idzie super i nie ma tu mowy o spalaniu jak koledzy mówią w zetor ku 20l:) ;) okno dachowe jest super jak do tura świetnie widać na maksymalnym wysięgu. Jak do tej pory zwalczyłem dopiero 170godzin problemów nie był żadnych. jedyne uwagi to brak schowków w kabinie(wcześniej nie myślałem ale jednak są przydatne:) obciążniki przednie są ci zbyteczne skoro chcesz tura lepiej niech Ci włożą z tyłu w koła. innych uwag brak jak na chwile obecną jestem zadowolony ze swojego wyboru:)

Edytowano przez rafa007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zetor podaje moc wg normy ECE R24 tylko w modelach Forterra 95 do 125, model 135 ma moc 137KM wg. ISO a 129KM wg ECE R24, także słabszy model 125 będzie miał 122KM wg ECE R24 i 130KM wg ISO

http://www.zetor.pl/zetor-forterra

 

W najnowszym katalogu Zetora wszystkie moce sa podane w ISO :)

Co ciekawe przedostatni model z silnikiem Stage IIIA ma 130KM a juz z silnikiem Stage IIIB 126KM pozostałe maja moce bez zmian :blink:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Ale mi namieszaliście :lol: skłaniam się jednak w stronę Zetora ponieważ niby ma te 30km więcej, chociaż po tym co piszecie to już sam nie wiem ile Zetor ma rzeczywiście km a ile Landini. Zetor napewno byłby cięższy a to +, i chyba ma trochę większe gabaryty od Landini. W Landini spodobało mi się okno dachowe i rewers przy kierownicy- jest to bardzo przydatna rzecz przy pracy w turze. Dziś jadę oglądać Zetora i zastanawiam soę czy jest sens zajechać po drodze do dilerów NH i Case jak ma się ich cena w stosunku do Zetora? McCormick podoba się, ale nawet nie będę go oglądał ponieważ wyjdzie dużo drożej niż Zator czy Landini. Ziemie mam raczej I klasa. Forterra HSX odpada bo można zamówić tylko z 2013 z filtrem cząstek stałych i ogólnie droższa będzie. A 135 czy Powermondial 115 mogę mieć z tego roku jeszcze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benito    0

Nie wiem jak to im tam idzie ale jakby nie patrzeć to Zetor jest mocniejszy

 

 

 

 

Moc nie wiem co najwyżej moment, uważasz że 480Nm innej marki będzie lepsze? zakładając podobną skrzynię

 

 

 

Moment ma może i zetor lepszy, tylko jak Ty wyjaśnisz mi fakt, że przy lepszych parametrach silnika spalanie w zetorze jest dużo wyższe niż w Landini?

Wygląda na to, że znaczenie ma tutaj skrzynia biegów.

Z praktyki użytkowanika zetora wiem że na 4 polowej jest za wolny do orki (i oczywiście brak rewersu, który mnie doprawdza do szału), natomiast na jedynce szosowej i półbiegach za szybki.

Wbrew pozorom dzisiaj największe znaczenia na spalanie ciągnika ma duża ilość biegów - zawsze dobierzesz przełożenie do danej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

nie wiem czy dużo wyższe ale co niektórzy twierdzą że w 4 garach to Zetor jest najoszczędniejszy*. Sami Zetora 135 nie mamy ani w sumie żadnej froty ale jeżdżąc sąsiadową nie zauważyłem

http://www.agrofoto.pl...jszy,30831.html

nie wiem czy zauważyłeś ale napisałem "zakładając podobną skrzynię" dodatkowo Zetor też może mieć tyle biegów co cignik Landini

 

*dlg pomiar power mix czyli tak jak mierzy nebraska a więc spalanie przy mocy na kołach.

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

nie wiem w czym rzecz sporu??!! co za różnica parę koni w plus cy minus??!! kwestia jaką będzie miał siłę ciągową w pracy a na to wiele wpływa, chodź by szerokość opon, masa itp jeśli chce się te 130km to trzeba by zetorka porównać do większego modelu landini w tedy będzie masa gabaryt i mocniejsze parametry silnika. Im więcej maszyn obejrzysz będziesz miał lepsze rozeznanie co oferują inne maszyny bo nie da się ukryć że komfort pracy ma ogromne znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Poszperałem i znalazłem że to Landini w parze z mechanicznym rewersem ma tylko przekładnie w pełni mechaniczne 15/15 lub 20/20 w Forterze masz 3 półbiegi, standardem w niebieski jest też mechaniczne sterowanie TUZ w Zetorze jest EHR wie ja osobiscie bym się za wiele niezastanawiał :P (jak dla mnie jedyny malutki "+" Landka to o 1cm większy roztaw osi od Zetora)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

kiedy tylko sprawdził byś jeszcze troszkę głębiej to jest landini w wersji TECHNO jak mówisz właśnie mechaniczny i TOP i pełni elektryka z całą masą opcji jak był by ktoś zainteresowany to mam gdzieś całą listę. można również rzucić POWERMONDIAL 120 tam jest już ComonRail w dodatku co znacznie podnosi osiągi bo w 115 jest standardowy poczciwy Perkins:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tylko że tak wposażony landek niebedzie kosztował tyle co Zetor :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Zdecydowanie Zetor. Popatrzymy na poczatku na użytkowników Landini,jest ich bardzo mało i to już o czymś świadczy. Dostępność części i serwis na 100% będzie tańszy i szybszy niż Landinni. Dużo jeździ nowych Zetorów,ludzie sobie chwalą. A duże spalanie w Zetorach to mit. Maszyna robi to pali i tak jest w każdej marce,nie ma aż tak dużego przeskoku w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

a jaka jest cena w tym maksymalnym wyposażeniu o którym sam zainteresowany mówił??!! to że zetorków jeździ dużo to racja bo ludzie mają ustawione swoje klepki:) bez urazy dla użytkowników oczywiście bo nie mówię że to coś złego:) części nie są droższe dostęp do serwisu jest taki sam do wszystkich marek czyli zależy wszystko od dilera:) A jeśli ilość jeżdżących maszyn jest argumentem to powiedz czemu Valtra Fendt MF jest gamą najlepszych ciągników na świecie ale nie sprzedaje się ich najwięcej??!!

Wcześniej kolega wspominał że w orce spalanie podchodzi mu pod 18-20l i to na 1MTH a to strasznie dużo jeśli pracujesz troszkę więcej ciągnikiem w skali roku już jeden litr robi różnice średnio zrób 300MTH po litrze na godzinę razy 5,6zł wychodzi 1680zł i w takim widoku mała różnica w spalaniu robi się już bardzo solidnym argumentem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj