Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszonisk

Pomóżcie wybrać używany 100 KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich fanów, miłośników, znawców, fanatyków, i użytkowników poniższych ciągników potrzebuje porady. Mam zamiar kupić używany ciągnik którejś z poniższych marek MF, DF, JD, NH, Fendt, z lat 1991-1999 w przedziale cenowym 40 000 - 85 000 PLN z ładowaczem czołowym.

 

WYMAGANIA

 

-moc 100-105 KM

-klima

-elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem

-sterowanie podnośnikiem z błotników

-ramiona podnośnika zakończone hakami

-mile widziana zmiana biegów pod obciążeniem

-załączanie wałka przyciskiem

-mile widziane łowiczanie przyciskiem przodu i blokad mechanizmów różnicowych wspaniale gdyby były samo blokujące

-mile widziany leworęczny rewers ale jak będzie praworęczny to też nie dyskwalifikuje

-ilość biegów najlepiej 16/16 może być więcej, ostatecznie 12/12

-dobrze jak by miał szybką skrzynię 40 km/h

Jak widzicie ful wypas, oczywiście jeśli nie będzie spełniał kilku wymagań a będzie w dobrej cenie to też się zastanowię (moc jest nie do zmienienia).

 

Nie znam się na zachodnich ciągnikach z tego okresu, piszcie jakie modele jakiej marki speniają moje wymagania. Jeżeli na agrofoto, lub gdzieś na necie, są zdjęcia (oferty sprzedaży, od sprzedawców na terenie polski) proponowanych modeli to podajcie linki.

 

Piszcie proszę o ich zaletach i wadach jeśli takiego modelu używacie to piszcie ile pali i jak się spisuje w polu i na łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

poco stworzyłeś tyle tematów mogłeś sie o to zapytać w tylko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poco stworzyłeś tyle tematów mogłeś sie o to zapytać w tylko 1

Po to żeby był porządek gdybym napisał to wszystko w jednym dostał bym 1000 odpowiedzi postów do postów komentujących posty i w końcu nie połapał bym się co do czego które modele dotyczą której marki itp. Jako przykład proponuje prześledzić jakieś wątki z tematu jaki ciągnik wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i tak to da podobny efekt bo wymagania masz takie same do wszystkich marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
WYMAGANIA

-moc 100-105 KM

-klima

-elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem

-sterowanie podnośnikiem z błotników

-ramiona podnośnika zakończone hakami

-mile widziana zmiana biegów pod obciążeniem

-załączanie wałka przyciskiem

-mile widziane łowiczanie przyciskiem przodu i blokad mechanizmów różnicowych wspaniale gdyby były samo blokujące

-mile widziany leworęczny rewers ale jak będzie praworęczny to też nie dyskwalifikuje

-ilość biegów najlepiej 16/16 może być więcej, ostatecznie 12/12

-dobrze jak by miał szybką skrzynię 40 km/h

Jak widzicie ful wypas, oczywiście jeśli nie będzie spełniał kilku wymagań a będzie w dobrej cenie to też się zastanowię (moc jest nie do zmienienia).

W tym przedziale wiekowym spełniające powyższe wymagania z MF to:

 

3080 (6W, 100KM, skrzynia 32/32)

3085 (6W, 100KM, skrzynia 32/32)

6140 (4T, 100KM, skrzynia 32/32)

6160 (6W, 100KM, skrzynia 32/32)

4260 (6W, 100KM, skrzynia 24/24)

6265 (4TI, 105KM, skrzynia 32/32)

6260 (6W, 105KM, skrzynia 32/32)

 

Teraz poszukaj sobie takich modeli w ogłoszeniach i stwierdzisz że aby sie zamknąć w podanej kwocie i to jeszcze z ładowaczem czołowym zostanie Ci tylko seria 30xx i ewentualnie 61xx ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Przeglądając allegro natknełem sie na coś takiego bo akurat firma zajmuje sie takimi markami jakie Ty zaproponowałeś...oblookaj

 

http://www.allegro.pl/item275584649_deutz_...rend_i_inn.html

 

PS: nie chodzi mi o ciągnik ale o ogłoszenie poniżej ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym przedziale wiekowym spełniające powyższe wymagania z MF to:

 

3080 (6W, 100KM, skrzynia 32/32)

3085 (6W, 100KM, skrzynia 32/32)

6140 (4T, 100KM, skrzynia 32/32)

6160 (6W, 100KM, skrzynia 32/32)

4260 (6W, 100KM, skrzynia 24/24)

6265 (4TI, 105KM, skrzynia 32/32)

6260 (6W, 105KM, skrzynia 32/32)

 

Teraz poszukaj sobie takich modeli w ogłoszeniach i stwierdzisz że aby sie zamknąć w podanej kwocie i to jeszcze z ładowaczem czołowym zostanie Ci tylko seria 30xx i ewentualnie 61xx ;)

 

Dzięki bardzo pomocna i konkretna odpowiedz wiem teraz jakich modeli szukać w ogłoszeniach

Jeśli ktoś używa któregoś z powyższych modeli to napiszcie jak się spisują, ile palą. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a moze bys troche dolozyl i kupil cos nowego np farmera 105 km o cene pytalem sie wczoraj 124440 brutto chca

albo belarusa tez 105 kmto cena w nim cos ok 95 tys brutto

moze i bardzo dobre to one nie sa ale nowe to nowe !!!


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a moze bys troche dolozyl

Troche? To może pożycz mu te 45000zł i jeszcze 25000zł na tura :rolleyes:

 

farmera 105 km

A potem atrakcje typu rozsypany most, pękniecia w połowie i takie tam ;)

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=15480

Mam mieszane uczucia odnośnie ciągników z niskiej półki, kupujesz niską jakość za kupe kasy i mimo że sprzęt jest nowy to wiecznie tak nie będzie...

 

Rozejżyj sie za Case IH MX100 albo MX110, choć ceny bedą raczej wysokie ale ciągnik naprawde konkretny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Polecam 6150 z ładowaczem qucke suuuper traktorek. Wiem bo pracowałem nim ze 2 lata. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Co do 6150 to ma taki sam silnik jak w moim 4255 czyli 95KM, nie wiem czy założycielowi tematu tyle wystarczy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Wiesz ciągnik z 95 roku, ale naprawde chodził jak marzenie. :rolleyes: Silnik miał nakręcone sporo nie pamietam ile i wcale nic nie robione od nowego, czyściutki, żadnych przecieków no i naprawde mało palił. Ogólnie udana seria. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
a moze bys troche dolozyl i kupil cos nowego np farmera 105 km o cene pytalem sie wczoraj 124440 brutto chca

albo belarusa tez 105 kmto cena w nim cos ok 95 tys brutto

moze i bardzo dobre to one nie sa ale nowe to nowe !!!

 

A kup 7 letniego mercedesa a nowego fiata w tej samej cenie... co byś wybrał widzisz takie samo porównanie :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

a nie lepiej rzucić sie na PROW i kupić nowe coś ?? ;) co nowe to nowe choćby taki pronar lub zetor nie to samo co wymienione marki ale to masz nowe a widziałem przypadki że ciągnik miał zaledwie pare lat a już ok. 5tyś. mth więc warto sie zastanowić czy lepiej jeżdzić nowym słabszej klasy czy starym troche lepszym...... :rolleyes:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze bys troche dolozyl i kupil cos nowego np farmera 105 km o cene pytalem sie wczoraj 124440 brutto chca

albo belarusa tez 105 kmto cena w nim cos ok 95 tys brutto

moze i bardzo dobre to one nie sa ale nowe to nowe !!!

Chota i Pronarek Zastanawiałem się nad czymś nowym a konkretnie nad P5 5135 uważam że to świetna maszyna ale niestety nie stać mnie na niego. Myślałem o PROW ale różne rzeczy można wykombinować np. Podpisać oświadczenie że zboże będzie się sprzedawać z pola, maszyny będzie się przykrywać na zime pod folią, gdy nie ma się budynków, że rozrzutnik jest potrzebny mimo tego że się nie ma zwieżąt bo obornik będzie się kuować od sąsiadów i rodziców i wiele innych przekrętów ale braku doświadczenia lub wyksaztałcenia przskoczyć się nie da, albo nie wiem jak, i z modernizacji będe mógł skożystać za trzy lata gdy uzuełnie wykształcenie na razie wezmę 50000 i będe szuał czegoś używanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kup 7 letniego mercedesa a nowego fiata w tej samej cenie... co byś wybrał widzisz takie samo porównanie :rolleyes:

Mercedesa bym nie wybrał bo po prostu nie lubię tej marki ale oczywiście rozumem o co chodzi lepszy będzie starszy ale bardziej renomowanej marki np.:

AUDI A6 I fiat Oczywiści A6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Troche? To może pożycz mu te 45000zł i jeszcze 25000zł na tura :rolleyes:

a pewinie ze pozycze tylko ze np 10%


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Mercedesa bym nie wybrał bo po prostu nie lubię tej marki ale oczywiście rozumem o co chodzi lepszy będzie starszy ale bardziej renomowanej marki np.:

AUDI A6 vs fiat... Oczywiście A6

No oczywiście że lepiej używany Ciągnik bo w tej cenie to niema co sie wygłupiać z kupnem nowego...za taką kasę to śmiech, kupić nowy Ciągnik a w używanych można przebierać ;) :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a pewinie ze pozycze tylko ze np 10%

To o czym tu rozmawiać. Chłopak pisze że ma X kasy więc bez sensu jest proponować mu sprzęt za 2X... A cudowny PROW... skorzystaliście już z niego że piszecie "weź na PROW" jak pstryknięcie palcem? Nie sądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To o czym tu rozmawiać. Chłopak pisze że ma X kasy więc bez sensu jest proponować mu sprzęt za 2X... A cudowny PROW... skorzystaliście już z niego że piszecie "weź na PROW" jak pstryknięcie palcem? Nie sądze...

Dokładnie tak wygląda sytuacja ten PROW to nie taka prosta sprawa , ale i tak z niego spróbuje skożystać ale za jakiś czas gdy już opadnie pierwszy szał i wszyscy będą do tego podchodzić spokojniej i będzie wiadomo co do czego.

 

Wiem już conieco o MF-ach może ktoś mi pomóc odnośnie innych mnie interesujących marek :D z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj