Adam0702

Strajk

Polecane posty

Gość   
Gość

Popiream prostest.

 

Ale najgorsze jest to, ze troche jestesmy sami sobie winni bo to dzieki rolnikom PSL jest u wladzy. A oni niszczą polskie rolnictwo juz od czasów Kwasniewskiego, które zresztą już i tak jest prawie wykolejone. :wacko: Najgorsze jest to ze nie ma żadnej alternatywy, wiec w tych wyborach zapewne też wejdą do rządu i dalej bedzie to samo. Nie jestem pesymistycznie nastawiony i nie chce być niemiły ale jeszcze nikt w tym kraju nic nie wystrajkował. Jedynie Rydzyk którego niedługo zobaczymy na multipleksie. Musielibyśmy zebrać sie wszystcy i zorganizować ogromne poruszenie, ale rolnicy myślą ze jak coś dzieje sie "u sąsiada" to ich nie dotyczy. :( Np. na podlasiu placą 2 zł za mleko i mało kto zaprząta sobie głowę jakims tam strajkiem w kujawsko-pomorskim, a po 2015 gdy zniosą kwoty bedzie na odwrót. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki22    0

Panowie i tak nic nie zdziałamy zaczyna się powtórka z rozrywki z tamtego roku w rządzie co będą chcieli i tak zrobią a nam w nagrodę do solą takie ceny zbóż w żniwa że nam się odechce pola więc uważam że nie warto......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak juz mówiłem wczesniej protesty w miastach powiatowych nie daja takiego efektu jak powinny ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

dały by efekty ale w kilku miejscach jednocześnie. My chociaż próbujemy walczyć . Ten kto kupuje teraz ziemie z ANR w całym kraju niech pamięta kto im wywalczył zabezpieczenie tylko jako weksel i w tamtym roku 2%.

 

Zapraszam do przeczytania i wydania swojej opinii na temat karty gospodarstw rodzinnych http://protestrolnikow.pl/podpisz-karte-gospodarstw-rodzinnych/

 

Od 14 stycznia trwa okupacja siedziby ANR w Szczecinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli kalemba już uznał to za polityczny protest to znaczy ze protesty z góry są przegrane ..

 

Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawe ze lepiej juz nie bedzie ....

 

Jest źle postawili nas pod scianą robią z nami co chcą

 

Pora sie zjednoczyć raz Polsce już sie to udało i uda sie drugi raz .. trzeba wszystkich odsunąć od władzy nie ma innego wyjscia i dobrze wiecie że mam racje

Ktoś to musiał powiedzieć


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy i komu się udało??? Chyba Rydzykowi znaleźć się na multipleksie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Teraz sie z tego smiejesz a kiedy Twój wnuk przyjdzie do ciebie i sie zapyta .. dziadku co zrobiłeś kiedy rozkradali polske ? Ty tak jak dzisiaj sie uśmiechniesz i powiesz .. stałem i patrzyłem ;) kiedy 25 lat temu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Kiedy i komu się udało??? Chyba Rydzykowi znaleźć się na multipleksie :lol:

 

w1999r. za czasów Buzka. Cały kraj sparaliżowany blokadami przez ok. 2 tygodnie niby pod sztandarem Samoobrony, ale tak naprawdę Samoobrona dała początek reszta to była jakaś oddolna inicjatywa. Wątpię żeby po raz drugi udało się zorganizować coś na taką skalę. Przede wszystkim brak charyzmatycznego przywódcy który mógłby porwać tłumy. Rząd z taką lufą przy głowie potrafił usiąść do stołu i rozmawiać, nawet sam premier Buzek próbując załagodzić całą sytuacje wystąpił w niedzielnym programie Tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Uda się wierze w to .. Wiem ze nasz naród w złych czasach potrafi się zjednoczyć i to jest nasza sila .. Dzięki której man sie uda

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Michalmeer

A powiedz mi mój drogi kolego czy dało to coś dla rolnictwa?? Jak każdy miał rolnictwo głęboko to i dalej tak jest. Widziałeś jakie finansowanie z budzetu panstwa idzie na rolnictwo w tym roku?? 2,91% To kpina. A w latach '90 gdy bylismy jeszcze dziecmi wiesz po ile było zboże mleko czy swinie??? Ziemia była za 2-3 tysiące. I moje wnuki juz nie bedą mogły mnie o to pytać bo już dawno jest wszystko rozkradzione i nie ma nic. Moje pokolenie nie ma pracy. Wiec co te strajki nam dadzą?? Czy dzieki nim rozwinie się przemysł, staniemy się potęgą i będą miejsca pracy?? Niestety nie. Prawie wszystko jest zniszczone. A rolnictwo rozkładane jest po trochu. Z roku na rok, stopniowo dokręca się srube przez głupie wymogi, zaostrzenia itd. Zwyczajnie nas dożynają i na pewno im się to uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kiedys mój dziadek mówił tak.. Kiedy ktoś trzyma nad toba rękę i coraz bardziej cię ogranicza znaczy ze chce doprowadzić cię do upadku. Ale ty nie możesz na to pozwolić ... Wiec zlaczmy się tak jak razem łączymy się w uprawie ziemi i ja chronimy jak tylko idzie .. Pokażmy ze z nami się nie zaczyna .. Dajmy ludzia szanse a wtedy oni pójdą za nami i raz na zawsze skończmy to ! Będzie ciężko ale ci w sejmie się nas boja i wiedza ze nie maja szans

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Michal dobrze piszesz ,ale to nie takie proste ,my rolnicy pracujemy z pokolenia na pokolenie i praktycznie w każdym z pokoleń jest jakiś zryw ,bunt który coś znaczy, zmienia ,ale na krótko ,ponieważ na Wiejskiej władza się zmienia co kadencję i jeśli nawet coś wywalczysz teraz ,to i tak przyjdzie nowy który będzie chciał to zmienić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Wiem i zdaje sobie z tego spraw ale jeśli my czyni naród dojdziemy do władzy zmienimy to .. Każdy który odpowiada za resort w państwie ponosi pelna odpowiedzialność za czyny i jeśli choć raz sprzeniewierzy lub umyślnie narazi kraj naród lub jednego człowieka naród na jakie kolejek negatywne skudki powinien być sadzony jako zdrajca narodu ... Tylko wtedy można mieć pewność ze nikt złotówki nie weźmie takie powinny być postulaty takie powinno być polskie prawo o taki kraj walczyli nasi rodacy .. Nie zawiodę ich

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Michal racja ,ale dopóki rządzący nie będą odpowiadać materialnie za swoje niekorzystne dla kraju decyzje ,to porządku nie będzie ,a jeśli nawet znajdą się tacy co będą prowadzić naród do strajku lub zmian w rządzie ,to jaka gwarancja że nie staną się tacy jak ogół .Jak mawia przysłowie ' Jak trafisz miedzy wrony kracz jak one 'i to prawda ,mieliśmy już tego przykłady i to nie raz niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nikt nie może zostać w rządzie ani na stanoiwsku ... To nie jest trudne tylko musi być rozgłos ..

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

zobaczcie co osiągnął szczecin w tamtym roku. jak by było kilka takich ognisk zapalnych podejrzewam że taki punkt jak możliwość sprzedaży bezpośredniej był by zrealizowany. Rządzący będą zawsze palić głupa i zwodzić że to protest polityczny (chociaż duza część protestujących to członkowie psl :P). Chcemy rozmawiać z rządem anr i jak ciągniki stoją to rozmawiają a jak pojada to cisza i tak to właśnie działa. Sam Szczecin długo będzie musiał stać tam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Trzeba wymyślić konkret

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

rolnicy francuscy mają związki i prawników a my co mamy?? tam walczą o swoje, robią rozróbę a co najważniejsze mają pieniądze na pokrycie strat w przegranych sprawach sadowych. Niestety nie możemy się porównywać z rolnikami z zachodu, potrzeba wiele czasu i pieniędzy abyśmy chociaż się don ich upodobniliśmy. Rolnicy z zachodniopomorskiego na własna rękę zbierają na związek 5 zł za ha aby było na pokrycie kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w francji są coś takiego jak nasze izby rolnicze .. tylko tam izby maja głos a nie to co u nas każdy ma w d*p...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Cala Europa wychodzi na ulice a my co .. Trzeba wkoncu zacząć muszą zrozumieć ze z nami się nie zaczyna

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Tylko że my to będziemy "wszczynać burdy" i "zakłócać porządek publiczny" nie tak jak "pokojowe manifestacje i barykady na Ukrainie"

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to mówi telewizja gdzie ona jest w rekach bandy z sejmu wiec czego sie dziwić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

kiedy pewna grupa społeczna protestuje w 1 miejscu to może być nazywane protest polityczny, bandyci, oszołomy itd ale jak w innych miejscach kraju ludzie bd sie organizować to takie głosów nie będzie. Chyba że TV za wszelką cenę będzie chciała wszystko wyciszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ostatnio rozmawiałem z przedstawicielami IR.

Złożyli pismo do W-wy z kryteriami przetargu.

Przykład:

-osoba uczestnicząca w przetargu może kupić maksymalnie 15ha , wygrać jeden przetarg w kolejnym nie może już brać udziału

-gospodarstwo rodzinne do 100ha

Wszystko zostało odrzucone ponieważ dla naszego Państwa liczy się tylko kasa a z jednostką nie będą się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj