Adam0702

Strajk

Polecane posty

hubertuss    4652

Ludzie też macie pomysły. Sianokosy się zaczynają a niektórzy tylko by strajkowali. A potem znowu, że się ludziom nie chce, że frekwencja mała itd. Ciekawe kiedy za organizacje tych strajków wezmą się logicznie myślący ludzie. Bo narazie jak widać organizują te strajki festyny amatorzy przejażdżek ciągnikami. Z nadmiarem wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

to jaki jest odpowiedni termin ?? zimą jakoś nikt nie chciał się dołączyć bo zimno a teraz to ciepło i robota?? takie gadanie jest śmieszne i żenujące..... Zawsze coś komuś nie będzie pasowało. A to że w tym roku będziemy znów mieć zmniejszane dopłaty jakoś nikogo nie rusza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM koledzy zapraszam wszystkich do udziału w strajku który odbędzie się 29 lipca strajk od godziny 10.00 w Łasinie mamy nadzieje że rolnicy z innych województw przyłączą się do nas i będą tak jak my dziś blokować drogi co prawda zaczeły się już żniwa a to co dzieje się z cenami zbóż i rzepaku to straszne więc musimy zacząć działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Etam, to nic nie da bo w europie tanio tak samo będzie. Lepiej zrobić strajk i nie kupować nawozu to to będzie jakaś korzyść bo wtedy stanieje i sporo kasy zostanie. Ja pod jesienne zasiewy jak co roku i tak nic nie sypię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zastanawiam się cy te strajki rolnicy robią? Czy może jacyś zafascynowani polityką? Przecież wtedy zniwa będą w pełni. Kto z rolników będzie miał czas w uczestnictwie w tych festynach? Czy organizatorzy maja wogóle pojęcie o pracy na roli i co się najczęściej będzie robiło 29 lipca na polskiej wsi? tak wogóle to odkąd pamiętan na zniwa ceny zbóż spadały w wyniku nadmiernej ilości oferowanego towaru. Dotego dochodzi kryzys więc nie wiem w czym problem? Trzeba przechowac, aby dostać więcej.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie to rolnicy ten strajk zorganizowali przecież większość zbuż rolnicy sprzedają w żniwa to dziwicie się że jest strajk trzeba reagować puki rolnicy młucą i sprzedają zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ja tam sprzedaje zimą. a ceny dyktuje rynek więc nie wiem do kogo pretensja. Skoro większość sprzedaje to jest taniej. Tak działa kapitalizm i gospodarka rynkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Niestety popieram kolegę wyżej.

 

A z drugiej strony goronco namawiam do strajku, pojeździmy nowymi ciągnikami za 500 tyś, i kombajnami za 1000 000 zł to na pewno ceny pójdą do góry.

 

Mylicie że te ceny to nie jest kontynłacja strajku z początku roku, ale teraz z drugiej strony?

Co chieliśmy to teraz mamy po części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zablokowana była krajowa 16 a jednemu kierowcy tak bardzo to się nie podobało że prubował przejechać rolników bo uważał że się spieszy kolega żucił się na maske samochodu jak prubował na siłe przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłem w Nowych Jankowicach na praktykach wiec znam te piękne tereny. ;) Ale myślę że ciężko będzie coś wskórać <_< Faktycznie zboża są tanie bo dużo rolnikow sprzedaje prosto z pola plus to ze rzad o nas nie dba i wychodzi co mamy -_- I wątpie żeby ktoś wyżej tym się przejął, ale mysle że trzeba pokazywać ze rolnicy potrafią się jednoczyć

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Masze protesty mają w du... i nie słuchajcie juz nikogo ze to coś ta tusk co robi tak jest dopuki rząd nie zostanie całkowicie rozwalony zeby kamien na kamieniu nie został nie bedzie dobrze .. przyjdzie do rozpierduchy .. nie ma juz skąd pieniedzy brac


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś na strajku i jutro też będe był duży korek przypuszczam że kilometr miał po 30 minutach blokady drogi kierowca tira zaczoł nas rolników obrażać że mamy blokować urzędy a nie drogi bo się spieszył tylko ludzie niemyślą że żywność którą przewozą jest od rolnika a i również wiele materiałów budowlanych które przewożą jest dostarczana do rolników jak i nawozów z tego wniosek że gdyby nie rolnik to by kierowcy jak i ludzie z innych branż niemnieli by pracy. Wszystko zaczyna się od rolnika i na rolniku kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

blokowanie dróg nic nie daje jak widać .. ale gdyby tak wedrzeć sie do sejmu to juz co innego ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
favi515    2

no ok tylko przydała by się pomoc pirotechników :) lepiej zablokować sejm z zewnątrz, żaden szczur nie wyjdzi

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to dziadostwo z sejmu zawsze znajdzie droge tak to jest jak mogą za darmo rzreć do oporu ... ja jestem za tym zeby tam protestowac a wrazie czego i zadziałac bardziej .. jak by co jestem za i ide z wami !


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam zapraszam na strajk przed starostwem w GRUDZIĄDZU spotka się z nami minister rolnictwa strajk odbędzie się 1 sierpnia ruszamy o godzinie 9.00 z łasina ..

 

I mam wiadomość dla tych co uważją że ten strajk niema sensu bowiem okazało się że rzepak sprowadzany z ukrainy pochodził z okolic czarnobyla i jest skażony i jeszcze jedno mam wiadomość dla chodowćów bydła cena na bydło ma być w cenie po 3zł za kg i co nadal uważacie że strajki niemają sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Podpowie ktoś jak dzisiaj ma wyglądać strajk w Grudziądzu? Wczoraj narobił niezłego bałaganu w mieście. Moment i miasto spraliżowane:) Słyszałem że dzisiaj ma być jeszcze gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy na poniedziałek planujemy jeszcze większy strajk dzisiaj zablokowaliśmy rondo za mostem i jednemu traktorzyście młode gówniary poniżej 20 lat potłukły szybe w dźwich od zachodniego ciągnika i dostał kary 3tys zł do zapłacenia rolnikowi tylko co z tego jak po wyjściu z radiowozu się śmniały. dokładne informacje na temat strajku podam w niedziele po godzinie 21 bo o 21.00 mamy zebranie w sprawie straju. PROSZE WAS WSZYSTKICH ZRUBCIE SOBIE WSZYSCY JEDEN DZIEŃ PRZERWY W PRACACH POLOWYCH I ZORGANIZUJCIE W SWOICH GMINACH STRAJKI żeby choć z każdego gospodarstwa był jeden rolnik nieważne czy młody czy stary liczy się obecnośc odnas jeden gospodarz niechodził na strajk ale zawsze wysyłał swojego pracownika by go reprezętował a do grudziądza dał pracownika z ciągnikem. dodam jeszcze że kobiety reprezętują swoje gospodarstwa więc można dlatego im więcej dróg zablokujemy w ciągu jednego dnia tym bardziej będą nas traktowć poważnie i niewiem czy może wiecie że w polsce są najniższe ceny skupu zbóż i rzepaku w całej UE to wstyd co robi rząd z polskim rolnictwem i trzeba działać i to jak najszybciej

Edytowano przez jakubmaliszewski23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

A ja się zapytam i jestem ciekawy czy dostane odpowiedz. Gdzie byliście w grudniu styczniu i lutym??? jak tyle czasu protestowaliśmy w szczecinie.... Ten protest trwał tak długo że każdy mógł się dołączyć.; To że źle się działo i że rząd ma nas u d*pie to było dawno wiadomo już zimą. My próbowaliśmy coś zrobić a Wy co spaliście??? Teraz jest nawał prac ale we wrześniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

ŻĄDAMY! Spotkania Premiera Rządu RP ze środowiskiem rolniczym w celu wypracowania planu działań zmierzających do realizacji funkcji państwa polegającej na ochronie rolnictwa przed nieuczciwą konkurencją oraz stwarzania warunków do jego rozwoju.

Proponujemy poruszyć następujące bloki tematyczne:

1. Rynki rolne:

a) zabezpieczenie polskich rolników przed skutkami spekulacji rynkowych takich jak w czasie tegorocznych żniw,

B) opracowanie planu produkcji i wykorzystania biopaliw,

c) prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej oraz prywatyzacja pozostałych w rękach Skarbu Państwa zakładów przetwórczych w sposób umożliwiający przejęcie pakietu większościowego przez rolników stanowiących zaplecze surowcowe,

d) stworzenie warunków do rozwoju sprzedaży bezpośredniej.

2. Gospodarka gruntami rolnymi:

a) wypracowanie i przyjęcie rozwiązań prawnych umożliwiających kontrole obrotu gruntami rolnymi i wspieranie rodzinnego charakteru gospodarstw po 2016 r.,

B) przywrócenie dzierżawy jako pełnoprawnej formy gospodarowania gruntami,

c) rezygnacja większości parlamentarnej z projektu przywrócenia możliwości wyłączenia 30% gruntów z dzierżaw w zamian za prawo wykupu pozostałych 70% po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę.

Szanowne Koleżanki i Koledzy rolnicy!

Przez 6 lat sprawowania swojej funkcji Premier Donald Tusk ani razu nie spotkał sie ze środowiskiem rolniczym. Wszelkie postulaty są przekazywane ministrowi rolnictwa, mimo, że jego kompetencje (zakładając dobrą wolę) nie wystarczają do ich rozwiązania.

Domagamy się rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu społecznego.

DOŁĄCZ do NAS!

Jedziemy traktorami

Szczecin – Wały Chrobrego, 11.09.2013 r., godz. 12.00

Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Przecież te postulaty są nie realne!

Po co ma się z wami spotykać premier skoro ma od tego ministra rolnictwa?

Skoro uważacie że minister Kalemba jest za krótki by spełnić wasze żądania to domagajcie się z spotkania z komisarzem ds. rolnictwa UE Ciolosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Kalemba jest Figurantem to Plocke tak naprawdę może więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

Po raz któryś z kolei pragnie odświeżyć temat że rolnicy 14 stycznia (wtorek) rozpoczną akcje protestacyjną w Szczecinie. Nie zgadzamy się tym co się dzieje w rolnictwie i walczymy. Chciałbym po informować kolegów z Grudziądza którzy blokowali drogę w sierpniu iż w Pyrzycach również była podobna sytuacja i sprawa była w sądzie. Zakończenie było wyrokiem uniewinniającym.

Każdy z nas widzi że mamy co raz więcej obowiązków a pieniędzy co raz mniej a rząd od tego jest aby cos tym robił… nie bądźmy bierni tylko cos z tym zróbmy…. Pozdrawiam wszystkich i liczę na dyskusję

Zapraszam również na https://www.facebook.com/pages/Protest-Rolnik%C3%B3w/481084125275233?ref=ts&fref=ts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Widzisz Adam0702 wielu naszych kolegów pozostaje biernych do tego co się dzieje w Polityce ANR, część z nich wraz za Julkiem i Mićkiem powtarzają że jest dobrze. A tu zewsząd kop w du*ę modulacja, brak upo i płatności zwierzęcych w 2014r. Z żalem muszę stwierdzić że dopóki osobiście w ich gospodarstwach nie dzieje się krzywda to nie ruszą tyłka poza własną zagrodę. Jaskrawym tego przykładem są chłopaki z powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego których twarzy nie kojarze z poprzednich protestów, dopiero jak ANR unieważnił przetargi które mieli powygrywane i nie podpisał z nimi aktów czynnie włączyli się do strajku. Teraz czekamy na przyjazd Świętochowskiego ale boję się że powie tak jak wczoraj P.O dyrektora pan Zborowski (nic nie mogę nie mam władzy). Ale nie pozostaje nam nic innego tylko trwać na posterunkach i domagać się o to co nam się należy. Inną sprawą jest to iż media całkowicie olewają temat jakaś migawka w regionalnej telewizji, którą niewielu ogląda, a jeszcze mniej osób ma do niej dostęp. I dopóki nie będzie działo się nic grubszego (chyba musiałby być drugi majdan) niezależne media będą omijać temat.Jest to przykre bo Bo wielu rolników nawet z województwa zach-pom nie wie że w Szczecinie walczymy o swoje a także o ich prawa. Za to z ogromną gorliwością pojawią się na przetargach ograniczonych organizowanych w ich rejonach. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na Wałach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj