Adam0702

Strajk

Polecane posty

Qurek    6

maniek chodzi ci o poradnik tygodnik rolniczy? Przecież to brukowiec! Nie widzisz jak liżą d**e dla PSL-u w swoich tekstach, już nawet nie czytam tych bzdetów, a zwłaszcza pana K.W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz jest towy tygodnik co połaczyli dwie gazety ale dokladnie chodzilo mi o te typ gazety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

Powiem wam że jak byście tak walczyli jak w Szczecinie to by było już wiele spraw załatwionych a tak to w mediach jest cenzura i nie można się przebić. Ze Szczecina redaktorzy maja wiele godzin materiałów nakręconych i co?? Cisza!!! Dzisiaj chyba mija 75 dzień protestu. I proponuje abyście w ciągniki siadali i wyjeżdżali na drogi krajowe. (instrukcja na www.protestrolnikow.pl) A jak już wyjeżdżacie to za szyba niech będzie kartka że właśnie protestrolnikow.pl w celu informacyjnym o co chodzi, bo ludzie tak naprawdę nie wiedzą.

 

Jak ktoś ma czas to niech przyjeżdża do Szczecina dziś na pogadankę na ulice Szczerbcową Dziś dyżur ma powiat Pyrzyce

 

trochę w lutowym top agrar polska było napisane o tym proteście. No ale nie znalazło się miejsce na postulaty ;p

 

 

4:20 to właśnie ja sobie pomykam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos03    3

Chłopak coś proponuje a tu już jakieś głupie teksy "masz milionowe zyski..." itp ;/ Jestem ze Szczecinie, znaczy z tego protestu który dziś właśnie zawiesiliśmy, 77 dni to już troche dużo ...ale nie o tym chcę pisać, co do tego podatku dochodowego to niech sobie każdy wybije z głowy ze bedzie tylko jeden podatek, mają plany takie aby był gruntowy i dochodowy, dlaczego dwa, bo jakby gminy finansowo miały zamknąć swe deficytowe budżety, przykładowo na moją gm, gdzie budżet ma 16 mln to dochód z podatku gruntowego to ok. 30 %. Co do podatku dochodowego to nie było by tak źle dla gospodarstw inwestujących, tylko tu pytanie po co oni chcą go wprowadzić dla rolników, a to po to że chcę opodatkować w 2014 dopłaty bezpośrednie, czyli potraktować dopłaty jako dochód i skubnąć te 23 %, pytanie skąd to wiem od Naszej pani Wiceminster Rolnictwa, ktoś tam wyżej napisał o akcyzę, jak może ona być z podatku gruntowego??? Skoro na 2013 r w budżecie Państwa na ten cel zostanie przeznaczone ok 700 mln ( w 2012 r z tej puli wykorzystano w Polsce jakieś ok 648 mln) wiec chyba nie musze dalszego procederu akcyzy w paliwie wyjaśniać skoro to bardzo jasne, dlatego jeśli sie złoży wszystkie faktury w UM to rolnik nie dostaje przykładowo jutro zwrot tylko mają na to sporo czasu ( nie pamietam dokładnie ile czasu ale chyba powyżej miesiaca lub więcej)

 

Ja również byłem zawsze za dopłatami do produkcji lub je zabrać, ale pod warunkiem ze sie zabierze wszystkim w Unii ! Musimy pamiętać o tym iż to ostatni budżet w którym Polska daje mmniej i bierze wiecej, następny budżet będzie taki, że Polska bedzie dawać wieć do budżetu unijnego a mniej dostawać, bo minie już tzw. okres przygotowawczy. Co do GMO, hmm tak czyta się co jest na workach, ale jeśli sąsiad na własne ryzyko zasieje to nie ma bata aby szczep bakteryjny nie przeniósł się za miedze do Nas, niedawno czytałem ze jedna bakteria w USA przeniosła sie przez uprawy na odległość ok. 2500 tyś km, może to wartość liczbowa przesadzona, ale jeśli nawet to bedzie 50 km to już robi wrażenie...

 

Temat postu zaczepia o protest międzykrajowy, tak już trwają rozmowy aby stworzyć taki komitet czy to sie uda dopiąć to jest trudno przewiedzieć, chociaż sporo rolników w Polsce chce tego, wracając do przedsiębiorstwa, tak UE chce zniszczyć rodzinne gospodarstwa na rzecz tzw. przedsiębiorstw rolnych, czy damy to zniszczyć to co mamy w korzeniach i to z czego Polska słynie, sporo już oddaliśmy w obce ręce, kawałki Polski i mam nadzieje ze chociaż my rolnicy sie nie damy, bynajmniej ja czuje sie dumny ze jestem polskim rolnikiem i wraz z innymi będziemy starali sie aby do tego nie dopuścić, pozdrawiam

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Rolnicy z woj Opolskiego pow Głubczycki i woj. Śląskiego pow Raciborski. W PIĄTEK 22 LUTEGO W KIETRZU NA RYNKU O GODZINIE 9 rano ZACZYNAMY STRAJK PRZECIW WYKUPU ZIEMI OBCOKRAJOWCOM I WIELKOOBSZAROWYM GOSPODARSTWOM RODZINNYM !!!!!!!! Także brać ciągniki i przyjeżdżać!!!Będzie telewizja...

Panowie musimy walczyć o swoje bo widzicie jak, nasze państwo troszczy się o rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A nie lepiej do Opola jechać pod ANR ? :huh:

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

1 trzeba zlikwidowac ten rzad

2 wystapic z unii

3 uniezaleznic sie od żydowskiej finansjery, powiedziec im ze koniec z kredytami, ze ten dług zagraniczny nas nie interesuje, to nie nasz dług i my go spłacac nie bedziemy, niech go spłacaja ci co go zaciagali

4 i tu najlepsze podpatrzec jak to robi Łukaszenka na białorusi ze jego kraj jest niezalezny i bez żadnych długów, a rodzina posiadajaca 5 dzieci ma mieszkanie za darmo, bezrobocia praktycznie nie ma

 

tak tak to nie ełrokołchoz jest przykładem ale białorus

nagonka na Łukaszenke jest dlatego ze on nie korzysta z usług lichwiarzy i nie zadłuża ani nie rozsprzedaje majatku narodowego, to samo było z Libia...

 

protesty rolników to dla nich żarty

Edytowano przez koma666
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

A nie lepiej do Opola jechać pod ANR ? :huh:

 

 

To jest strajk Ostrzegawczy i dla tv. Później będzie Opole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Ludzie weźcie nie wyjeżdżajcie na strajki nowym sprzętem. Potem pokazują to w TV i ludzie z miasta to widzą, i jak zobaczą takie sprzęty, ciągniki to sobie myślą, że jak dobrze ma niby polski rolnik, i pieniądze to mu chyba z nieba lecą, i ogólnie to chyba kokosy rolnik musi zarabiać. A to prawdą nie jest.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

No ale co nas interesuje opinia publiczności. Nie od nich zależeć będzie wynik akcji.

Liczy się same ruszenie a nie czym. Każdy kto ma nowy ciągnik to albo w kredycie albo dopiero co spłacony.

Ale jak pujdziemy na piechotę to już wgl. nikt nie będzie wiedział o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

No bo ci co to oglądają to się przejmują czy ciągnik na kredyt, czy nie. Widzą ciągnik i to się liczy. Opinia publiczności też ważna. Jak przekonamy publiczność to można zdziałać więcej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie weźcie nie wyjeżdżajcie na strajki nowym sprzętem. Potem pokazują to w TV i ludzie z miasta to widzą, i jak zobaczą takie sprzęty, ciągniki to sobie myślą, że jak dobrze ma niby polski rolnik, i pieniądze to mu chyba z nieba lecą, i ogólnie to chyba kokosy rolnik musi zarabiać. A to prawdą nie jest.

 

 

ucze sie na sggw na zootechnice i powiem ci ze te mieszczuchy mysla ze koniami sie jeszcze robi a wies wyglada jak wygladała 30 lat temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Zgodzę się z Tobą, że część tak myśli, ale część ludzi myśli inaczej i słychać to w ich wypowiedziach na temat rolników, że niby rolnikom to sie kasa przelewa i wgl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

1 trzeba zlikwidowac ten rzad

Niby w jaki sposób chcesz to zrobić? Powtórka z przełomu lat 80/90, zamach stanu...a może w jakiś inny sposób? :blink: Bo w najbliższych "demokratycznych" wyborach sytuacja w naszym kochanym sejmie znacząco raczej się nie zmieni. <_<

2 wystapic z unii

Ok występujemy... ale pamiętaj ze zachodnie rynki zbytu będą dla nas zamknięte :unsure:

3 uniezaleznic sie od żydowskiej finansjery, powiedziec im ze koniec z kredytami, ze ten dług zagraniczny nas nie interesuje, to nie nasz dług i my go spłacac nie bedziemy, niech go spłacaja ci co go zaciagali

Ogłosilibyśmy coś w rodzaju bankructwa (patrz np.Argentyna, Islandia) B) . Ale z żydami to troszkę ciężko było by...

4 i tu najlepsze podpatrzec jak to robi Łukaszenka na białorusi ze jego kraj jest niezalezny i bez żadnych długów, a rodzina posiadajaca 5 dzieci ma mieszkanie za darmo, bezrobocia praktycznie nie ma

Fakty są takie że połowa przemysłu jest już w rękach Rosjan. A tak na marginesie to w swoim czasie miałem trochę styczności właśnie z Białorusinami i twierdzili że u nas jest raj!!!

tak tak to nie ełrokołchoz jest przykładem ale białorus

nagonka na Łukaszenke jest dlatego ze on nie korzysta z usług lichwiarzy i nie zadłuża ani nie rozsprzedaje majatku narodowego, to samo było z Libia...

No i jak skończył Kadafi...

protesty rolników to dla nich żarty

Racja !!! Po wyborach mają nas w du**e. ;[

 

Ps. Nie jestem przeciwko protestom i nie podoba mi się Tuskolandia, twierdze tylko że nie jest to takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

to nie jest proste, to jest Za****iscie trudne

potrzeba jednomyslnosci w narodzie a tego nie ma, za duzo podziałów w narodzie narobiły media i rzadzacy

wiekszosc ludzi nie potrafi samodzielnie myslec, liczy sie tylko to co powiedza w TV itd

cwani i bogaci maja ta reszte biedoty gdzies i im zalerzy aby było zawsze tak jak jest, biednych ludzi nazywaja nieudacznikami itd

nawet rolnictwo juz powoli sie dzieli na klasy... tak jest wszedzie, w kazdej dziedzinie zycia

po to jest to przysłowie:

''dziel i rzadz''

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

@koma666 dobrze gadasz :( . Polać mu :)

 

Ale nie szkodzi, jak na razie podążamy drogą Grecji. Może jak już ich "dogonimy" to wtedy ludzie się obudzą i już nie będą się POPiS-ywać panowie i panie z Wiejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

14 marca jest ogólnopolski protest rolników

 

zapraszam do wyjazdu "traktorem po zakupy"

 

niech o naszych problemach usłyszy cała polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj