Adam0702

Strajk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radan    28

Jeżeli ktoś ma jeszcze propozycje postulatów to proszę je tu przedstawiać.

Czas na jakieś kroki, trzeba wyznaczyć termin i nakreślić przebieg.

Powołać komitet reprezentacyjny i zająć się organizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

I co zablokujecie traktorami wjazd do sejmu? Najlepiej nowymi z folią na siedzeniu żeby posły zobaczyli jak to rolnik wzbogacił się za ich kadencji, i pozazdroszczą i skutek będzie odwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Popieram ... widzę zalążki do stworzenia nowej partii. Program powstaje ... :).

 

Jeszcze dołożyłbym dopłaty do produkcji .

Sprawdzenie wszystkich zakupionych dużych gospodarstw po 89 r. W jaki sposób je nabyto czy nie doszło do nadużyć. Jak chcemy wyczyścić kraj z zagranicy to i wyczyśćmy z tych którzy za łapówki nabyli swoje wielkie gospodarstwa ...

 

To prawdopodobnie by była jedyna partia prawdziwie wspierająca polskich rolników.

Popieram dopłaty do produkcji ale jeszcze bardziej kontrole nabycia wielkoobszarówek w latach poprzednich.

 

I co zablokujecie traktorami wjazd do sejmu? Najlepiej nowymi z folią na siedzeniu żeby posły zobaczyli jak to rolnik wzbogacił się za ich kadencji, i pozazdroszczą i skutek będzie odwrotny.

 

A ja chętnie starą C-360 się udam. Czemu nie. Ale który rolnik nowy ciągnik w ostatnich 5 latach za gotówkę kupił. To że nowy nie oznacza że własny. Do momentu spłaty nadal bankowa maszyna.

 

Ale popieram wystąpienie w maszynach "wiekowych".

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A jak przyjedzie starym rozwalającym sie traktorem to powiedzą "po co mu ziemia jak nie ma czym ją obrabiać taki traktor nie powinien być dopuszczony do uzytku".

Ja akurat jestm za wprowadzeniem podatku dochodowego w rolnictwie, pod warunkiem likwidacji gruntowego, tak by było najlepiej, jeżeli masz dochód to płacisz a jak nie to do opieki po zasiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

A kogo to obchodzi czy na kredyt czy za gotówkę, jest maszyna i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Popieram! Razem Wiele Zdziałamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zamiast do ha powinni dopłacać do produkcji. :) . bo mieszczuchy mnie juz denerwują. dzwonią co tydzien czy dopłaty juz włynęły ;[ ;[ ;[

 

ale i tak wiadomo ze to nie wejdzie w zycie bo za duzo osób w rzadzie czerpie z tego korzysci.

GMO tez nie zawetują bo duzo firm handlującymi opryskami itd zwyczajnie by upało

dopłat nie wyrównają bo jest podpisany dokument który mówi ze Polskie dopłaty zrównają sie zachodnimi nie wczesniej niz po 2020r wiec nie ma co nawet robić szumu.

Akcyzy nie odliczą bo to za duży dochód.

 

I tak zdanie po zdaniu mozna sklejać smutną rzeczywistość na którą niestety nie mamy wpływu. :wacko: :wacko: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

To niech każdy jedzie jakim może o średniej wartości rynkowej. Ciężko dogodzić. A my tam nie na paradę się wybieramy tylko w ważnej sprawie.

Co z tego że jedni zrobią strajk tu, inni za tydzień tam. W jednym czasie i wszędzie.

 

Co do podatku dochodowego to tak powiem. Małym MOŻE i się opłaci.

A jak rolnik ma 30 krów i oddaje msc 20000 L za 1,3zł ( 26000zł msc )?

60% to koszty wszystkie. Zostaje mu 10400 X 19% = 1976zł - tyle bezzwrotnie oddaje podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Strajk najlepiej pieszo z postulatami na widłach. Wtedy nikt nie zobaczy bogactwa polskiej wsi. Bo nie ma co się oszukiwać majątek na wsi jest niezły i po co go pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mocno mi się wydaję kolego że ten zasiłek z opieki jest z podatku rolnego.

Jeśli chodzi o zwrot akcyzy to wydaję mi się że jest to z podatku "gminnego".

Czyli idzie z tej samej puli prawie z tego samego konta. Dla pewności kolego @Radan idź do gminy i się zapytaj :)

Dopłaty bezpośrednie - Bank NBP, Młody rolnik, PROW itp. Bank NBP. (tu powinna być też akcyza)

Jeśli chodzi o GMO. Ja kupuję sporo paszy i czytam na ulotce od worka.

LIDERMIX KWK- informacja dodatkowa. Ten produkt zawiera genetycznie modyfikowaną soję

Lidermix BO - to samo

mlekotek- to samo

kura nioska- to samo.

GMO nie zawetują ponieważ musieli by zapłacić karę do UE dlatego zwalają całą winne na rolnika. Oni nie będą płacić a w razie czego wpłynie jeszcze trochę kasy do budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

mówisz że majątek na wsi jest niezły tylko już nie napiszesz ile trzeba w ta gospodarkę włożyć pracy. światek piątek czy niedziela trzeba wstać i pracować .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Co do podatku dochodowego to tak powiem. Małym MOŻE i się opłaci.

A jak rolnik ma 30 krów i oddaje msc 20000 L za 1,3zł ( 26000zł msc )?

60% to koszty wszystkie. Zostaje mu 10400 X 19% = 1976zł - tyle bezzwrotnie oddaje podatku.

 

Chyba za bardzo nie wiesz o co chodzi w podatku dochodowym... Po drugie dlaczego akurat ty nie miałbyś płacić podatku dochodowego skoro inni go płacą... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Akcyza i podatek rolny nigdy nie będą miały nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

To niech każdy jedzie jakim może o średniej wartości rynkowej. Ciężko dogodzić. A my tam nie na paradę się wybieramy tylko w ważnej sprawie.

Co z tego że jedni zrobią strajk tu, inni za tydzień tam. W jednym czasie i wszędzie.

 

Co do podatku dochodowego to tak powiem. Małym MOŻE i się opłaci.

A jak rolnik ma 30 krów i oddaje msc 20000 L za 1,3zł ( 26000zł msc )?

60% to koszty wszystkie. Zostaje mu 10400 X 19% = 1976zł - tyle bezzwrotnie oddaje podatku.

Nie wiem czy wiesz ale KAZDY przedsiębiorca płaci podatek dochodowy i kazdy pracujeący sie z niego rozlicza, Ty pewnie być chciał mieć miliony zysku i nic nie płacić podatku. Mały i duży zapłąci 19% wiec tyle samo dla kazdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

A kogo to obchodzi czy na kredyt czy za gotówkę, jest maszyna i to się liczy.

Wszyscy którzy brali i biorą nowe maszyny i ciągnki na dopłaty mają kredyty zaciągnięte tylko udają że jest inaczej ale w dużym procęcie każda nowa maszyna jest wzięta na kredyt. Wszyscy na tym bazują. Na tym stoi polska jak i europejska wieś, tylko polski rolnik ma najgorzej, bo w polsce ,,swój swojemu ,,koło tyłka robi z przepisami bo polski rolnik za duzo mieć nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja mówię żeby nikt nie płacił podatku dochodowego w rolnictwie. Co za ulgi może sobie odliczyć rolnik będący osobą fizyczną? Takie same jak każdy inny płacący polak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Mi podoba się to rozliczenie wielkoobszarówek. Wokoło mniesame dunczycy holendrzy szkoci a ja ziemi nie mam jak dobrać, owszem NAr ma działki tylko że to albo bagna albo działeczko po 20 arów wokół miasta za niebotyczną cene.

Ja chciał bym tak tylko z 50 ha ziemi a wokoło gospodarstwa po 1500ha!!!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A kiedy ma się odbyć ten strajk kto będzie organizatorem tego i czy rolnicy ze Szczecina się dołączą ? A na jedzie na Warszawę też mówią tutaj

 

 

]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Nie chcę Was martwić, ale gdyby nie to forum to w ogóle nie miałbym pojęcia o jakimś proteście rolników. Są dwa wyjścia:

Znaleźć dojście do ogólnokrajowych środków masowego przekazu - zadanie dla organizatorów, albo zrobić taką rozpierduchę, że media same się tym zainteresują - zadanie dla protestujących. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie może w tygoniku rolniczym wezwać do protestu rolnikow ogolno ploskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj