Adam0702

Strajk

Polecane posty

StasiekS    73
Powiedzcie mi gdzie ktoś w Polsce slyszał o takich rzeczach jak Biogas alange ? O bateriach slonecznych ? W niemczech na kazdej stajni, garazu na dachu są baterie, gdzie rolnik odsprzedaje do energetyki prąd. Przy gospodastwach gdzie hoduje sie bydło, buduje sie Biogas alange gdzie odzyskujemy gaz i rowniez go sprzedajemy. Z jednej kopuły mozemy dostać nawet do 6 tys euro na miesiac. I gdzie jestesmy ? W czarnej dziurze

Zapomniałeś dodać, że państwo do tego dopłaca bo bez tego jest to nieopłacalne. Czyli niemiecki podatnik płaci dwa razy za prąd. Raz w podatkach żeby takie coś dotować a później płacąc rachunek za zużyta energię w domu.

 

Teraz PKP jest na celowniku bo Deutsche Bahn chce wejsc na nasz rynek.

To powinieneś się cieszyć z tego a nie narzekać. Może chociaż trochę kolej się poprawi.

 

Dawniej nie było chinszyzny, za to byla praca i w miare normalne godne zycie.

Dość łatwo możesz do dawnych czasów wrócić. Wywal komputer, telefon komórkowy, mp3, tableta, zrezygnuj z kablówki, internetu itp. a zobaczysz ile pieniędzy zostanie Ci w kieszeni. I będziesz mógł żyć tak samo godnie jak kiedyś.

 

Chiny na dzień dzisiejszy produkują 50%, za 10 lat będzie to 70%.

Tylko Chiny to co produkują to wysyłają na eksport. Konsumpcja jest tam na poziomie państw afrykańskich. Ale to już się zmienia i dość szybko już rośnie ten wskaźnik, że za 10 lat z tych 70%, 50% zostanie w Chinach.

 

Społeczeństwo, lud pracujący i pracować chcący traci na tym że do Chin przenoszone są fabryki - ale kogo to obchodzi? Zabronisz Kulczykowi, Rokefelerowi czy innemu miliarderowi budować w Chinach??

Tylko, że społeczeństwo chce także tanich produktów. Gdyby nie Chiny i tania produkcja to mało kogo byłoby stać na laptopa albo 40 calową plazmę.

 

Jak Kowalski ma 5 ha gruntu i tyra w biedronie za 1500 to gruntu na 100% się nie pozbędzie. Rocznie z 5 ha otrzyma ok 10 tys zł, w biedronie zarobi 18 tys i razem ma 28 tys zł. Zakładając że ma dom na wsi po rodzicach, za 28 tys zł jest w stanie się utrzymać. Gdyby miał obok siebie fabrykę, nauczyłby się obsługi danej maszyny na szkoleniu i kosił 3-5 tys zł miesięcznie. Miałby w d*pie grunt i pozbyłby się go bardzo szybko.

Nie do końca tak by było. Fabryki w Polsce więc towar jest droższy bo robotnik za miskę ryżu robić nie będzie chciał. Więc zamiast za pralkę zapłacić 1100 złotych musi zapłacić 1400 (taka jest różnica miedzy ceną pralki z chin a z polskich fabryk). Zarobi więcej ale będzie musiał więcej wydać. Wychodzi na to samo. Co innego gdybyśmy większość towaru eksportowali jak to robią Niemcy. Tylko, że nie posiadamy tak znanych i cenionych marek produktów jak oni więc musielibyśmy konkurować ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karip    20

Polska dla Polaków a nie dla innych h**i !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No! Tylko trzeba się zjednoczyć i w jednym dniu o tej samej porze blokować miasta.To w tedy w mediach będą tak trąbić o tym że mała bania! :) Tylko i wyłącznie grupowo nie w pojedynkę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Jestem zaa!!! :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

no wkońcu :) my jeździmy po drogach co wtorek i piatek o 13 :) narazie akcja protestacyjna został zawieszona ale ponoć od poniedziałku ruszamy znowu więc się jednoczcie i na drogi


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Społeczeństwo chce również gdzieś te pieniądze zarobić na plazmę czy pralkę. Jak nie oprzesz gospodarki na HT, przemyśle bądź surowcach to bezrobocie będzie rosło a wraz z nim nędza - tutaj raczej nie mamy się o co spierać.

Czy Chiny konsumują na poziomie państw Afrykańskich? Bardzo możliwe. Nie sądzę jednak że konsumpcja wzrośnie do tego poziomu że 1,3 mld ludzi nagle zechce kupić po jednym iPhone. A nawet jeśli to Apple dostawi ze 4 fabryki i git. Kolejna sprawa: jak upieprzą gospodarkę USA i UE ( a coraz lepiej im idzie) to nie ma się co dziwić że większość produkcji pozostanie na rodzimym rynku.

Faktem jest że nie posiadamy cenionych marek. Do nas nikt nie przyjdzie budować fabryk - władza nie jest stabilna, tam nikt partii komunistycznej nie podskoczy. Koszty pracy to mniejszy problem. Co z tego że koszt pracy masz niższy skoro dziś państwo mówi: płacisz tyle i tyle a za 2 lata władza się zmienia i nakładają na Ciebie inne obciążenia których nie uwzględniłeś. W Chinach 10 lat trwa kadencja premiera i prezydenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

no wkońcu :) my jeździmy po drogach co wtorek i piatek o 13 :) narazie akcja protestacyjna został zawieszona ale ponoć od poniedziałku ruszamy znowu więc się jednoczcie i na drogi

 

 

No dokładnie tylko moim zdaniem powinniście się wybrać do waszych agencji i tak zrobić w całej Polsce.Poinformować trzeba innych że się taka gruba akcja szykuje.Żeby to wywołać takie pospolite ruszenie jak wszystkie agencję będą okupowane.

 

To tak jak na facebooku pisali: STOI SZCZECIN!!! STANIE POLSKA!!!

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nie trzeba pod agencję aczkolwiek nikt nikomu nie broni. niech tylko kilka wiosek się łączy i wyjeżdżają na główniejsze drogi koło siebie to w zupełności wystarczy. jak w kilkunastu miejscach w kraju zrobi się korek to wtedy politycy zobacza że jednak strajk sie trzyma i ciągle rozrasta b inaczej to nas wezmą na przetrzymanie do wiosny i sam sie strajk rozleci bo każdy w pole pojedzie. został miesiąć półtora żeby zrealizować resztę postulatów które sa przedstawione. czy się uda zalezy od nas jak sie będziemy organizować. pozdrawiam


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

powinniśmy spróbować to zrobić !!!! kilka porad trzeba by było od kolegów z zachodu jak oni tak potrafili się zebrać. i ja też jestem za strajkiem i przeciwko wyprzedaży polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

he jak jakieś info potrzebujecie abyście mogli wyjechać zgodnie z prawem to nie widzę problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dzisiaj koło mnie protest.

W Dobromierzu o 13 godzinie na stacji paliw ciągnikami się spotykamy, i robimy przejazd do Strzegomia na rondo i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

a może powinniśmy się umawiać na konkretny dzień i godzinę żeby wszyscy razem wyjechali jednocześnie. bo wydaje mi się że na pojedyńcze kolumny to nikt uwagi nie zwróci bo nie sa takie uciążliwe ale jak wyjedzie kilkadziesiąt takich kolumn ciągników o tej samej porze w całym kraju to napewno ktoś to zauważy.pozdrawiam


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U nas było z 20 ciągników. 5 wyjechało z Dobromierza i 15 z Strzegomia. Jechaliśmy z 10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

jutro zapraszamy wszystkich na przejażdżkę na zakupy. startujemy o 13 z parkingu w Rzesznikowie gm. Rymań powiat Kołobrzeg. :)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

<p>

<br />

U nas było z 20 ciągników. 5 wyjechało z Dobromierza i 15 z Strzegomia. Jechaliśmy z 10 km/h<br />

<br />

</p>

<p>Dziękujemy za czynne przyłączenie się do protestu. Proszę o info do komitetu że taki wyjazd się odbył gdyż jest taka prośba:

 

"Skontaktuj się z rolniczą organizacją związkową na swoim terenie

i dowiedz się, czy jest partnerem społecznej akcji pn. „Traktorem po zakupy”. Jeżeli nie jest, to prosimy o kontakt z nami: protestrolnikow@gmail.com . Zachęć innych rolników do udziału w wyjeździe po zakupy."

 

Po takiej info bedzie umieszczone na mapce że w tym miejscu odbywa sie przejazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Musze przyznać że ładnie zrobili Was (Nas). Poniewski z dyrektora na kierownika i dalej koło się toczy.

Szczerze, spodziewałem się tego, tylko myślałem że w innym oddziale dostanie taką posadkę. Ogólnie koleś prawa nie złamał....

Bardzo mnie irytuję jedna rzecz kiedy czytam postulaty. Kolega @west już o tym wspomniał. Nie wiem, może to tak ma wyglądać ten Wasz (Nasz) patos.

Nie pisze się w pismach oficjalnych "żądamy", "domagamy się", "wnosimy". Przynajmniej Ja bym tak nie napisał, ale mniejsza o to.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj