Adam0702

Strajk

Polecane posty

Adam0702    2

Dziękuję kolego Adam.

Oczywiście gratuluje wywalczonych postulatów tylko ciekawi mnie jak one będą przestrzegane.

Bardzo ładne u duże musiały tam być PGR. Podziwiam Skarb Państwa że chce tego się pozbyć (widzę bardzo dużo możliwości w tych budynkach).

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak nazywa się prezes Waszego OT ANR który podał się do dymisji.

 

Adam Poniewski jednak dało się go usunąć a tak to był nie do ruszenia. Postulatów jest więcej i to nie jest koniec protestu tylko krok w dobrą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Ja tam nie jestem do końca zadowolony z porozumienia. Fakt dyr. ze Szczecina podał się do dymisji( ładnie to nazwali) ale został jeszcze Koszalin a wsparcie rolników z tamtego rejonu było duże (Szczecinek, Kołobrzeg, Świdwin Koszalin) Brakuje tam również kilku zapisów naprawdę ważnych dla wielu Rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

miejmy nadzieje że i pozostałe postulaty zostaną pozytywnie załatwione. mogliby o przedłużaniu umów z ANR coś wynegocjowac bo narazie niby ten przepis jest ale ANR go nie stosuje. nie chcą przedłużać umów odmawiają. trzeba będzie dalej ciągnikami po drogach jeździć . mobilizujcie się we wioskach i jeździjcie każdy po jakiejś drodze. zeby pokazać że w polskiej wsi drzemie siła . wytrwałości życze:)

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Po wioskach to nie ma sensu jeździć, sens ma blokowanie tras o dużym natężeniu ruchu. Szkoda że nikt w okolicy sie nie organizował jak była kampania buraczana, wtedy można by było blokować tiry które wożą buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

mi nie chodzi żeby blokować wioski tylko żeby wioski się zbierały i blokowały drogi :) my jeździmy w każdy wtorek i piątek o godzinie 13 z rzesznikowa w stronę koszalina. chętnych zapraszamy :)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

lukasz27 napisał prawdę że chodzi głównie o przedłużenie umów dzierżawy a nie o powiekszanie gopspodarstw, tak było też w wywiadzie z rolnikami pod agencją. To jak inni rolnicy mają was poprzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

West nie idźmy w skrajności. Teraz to ty przesadzasz. Wcale nie był to główny punkt tylko jeden z wielu. Jak widzisz najważniejszy temat czyli słupy był na pierwszym planie. Oczywiście rolnicy także mają swoje zdanie co do przedłużania umów oraz w postulatach komitetu protestacyjnego także był punkt żeby dzierżawę poktraktować jaką formę rozdysponowania ziemi. Są rolnicy którzy niechcą lub nie mogą ze względu finansowych wykupywać ziemi lub wszystkiej ziemi z ANR ale są też rolnicy którzy chętnie wykupią ziemię. Nie opisuj tego zagadnienia jako głowny punkt protestu po który rolnicy przyjechali sobie załatwić bo jest to nie sprawiedliwe i krzywdzące dla tych ludzi którzy tam protestują. Nie spłycaj tego protestu do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostrzewa24    0

Czytam to wszystko i nie wierze ,te wszystkie bzdury wypisują Polscy rolnicy któży powinni bronić Polskiej ziemi,która idzie w obce ręce,a jak minister Kalemba nic nie może zrobić to po co nam takiu minister ,a po drugie ten cały PSL to jest z rolnikami tylko przed wyborami ,ja do strajk popieram i będe w szczecinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

strajk powinien popierać każdy rolnik bez względu na to czy ma umowy dzierżawy z ANR czy nie.bo tu nie chodzi tylko o słupy ale także o modulacje, krus, podatek dochodowy itd. czyli zagadnienia które dotyczą nas wszystkich. jeżeli teraz nas rozsprzedają to za kilka lat nie będziemy mieli po co strajkować bo nie będzie za czym ponieważ zostaniemy tylko pracownikami potężnych spółek z obcym kapitałem . pozdrawiam


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tylko że w porozumieniach podpisanych nic nie ma o modulacji, podatku dochodowym, KRUSie itp. Jest jedynie zapis o tym że na rządanie przedstawiciela izb rolniczych można przetarg odwołać a po drugim odwołanym przetargu ziemię wydzierżawić. Nie ma określonego żadnego sposobu na pozbycie się tzw. ,,słupów", czyli faktycznie nic się nie zmieniło poza tym że daliście dzierżawcom możliwość przedłużania umowy, o to im chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

sam mam umowy z ANR i będe zadowolony jak mi ANR przedłuży umowy bo wykupić wszystko na raz to bym zbankrutował. o modulacje napewno walczą też i jest to jeden z postulatów.może znikł wśród tych "słupów" ale napewno jest taki postulat jak i te inne o których wspomniałem. nie da sie od razu uzdrowić wszystkiego w przeciągu jednego strajku. na to potrzeba czasu i chęci innych rolników bo jak przyszło do zbierania ekipy żeby jechać na nockę do szczecina to nie było komu. więc póki sami rolnicy nie zrozumią że to nie jest interes jednej dwóch osób dotąd nic się nie wydarzy bo wierzcie są dni gdzie nie ma z kim robić tego strajku bo każdy ma coś ważniejszego do roboty niż jechać i postać troche w szczecinie żeby pokazać że jeszcze damy radę to pociągnąć nawet jak trzeba ze 2 miesiące. dodam jeszcze że najgorsze jest to iż większość z rolników uważa że po co ma jechać i strajkować jak inni to za nich załatwią. osobiście uważam że takie podejśćie do tematu jest złe i nie doprowadzi nas donikąd.bo kiedyś i te osoby które próbują to jakoś ciągnąć do przodu poddadzą się i nie będzie miał juz kto walczyć.

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

West znowu się zapędziłeś. Nie kończymy strajku, dalsze rozmowy będą trwać pod koniec stycznia za prośbą minstra bo strajkujący już teraz na pozostałe tematy mogli by rozmawiać. Sprawa słupów była palonca i trzeba było to w pierwszej kolejności załatwić. Przeczytaj dobrze uzgodnienia które zostały podpisane przedewszystkim będą przetargi ofertowe. Nie możemy zmienić prawa bo koalicja nie ma motywacji, podejżewam jakby staneły inne woj. to wtedy by może mieli a tak naprzykład wielkopolska żyje dalej na zielonej wyspie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy agencja sprzedaje tą ziemię byle gdzie i byle jak. ważne jest to żeby do budżetu z tej sprzedaży jak najwięcej wpłyneło. rząd zorganizował sprzedaż ziemi po to by ona została w niby "polskich" rękach. tylko że sprzedaje na hura i nic dobrego z tego nie wychodzi, a jest wręcz odwrotnie. i teraz koledzy boję się że z resztą spraw (podatek dochodowy, krus i inne) będzie tak samo... rząd "zrobi to szybko" aby było i wszyscy będą będą musieli być zadowoleni.... także jak nie zrobimy czegoś ogólnopolskiego to słabe widoki aby reszta spraw była dobrze przeprowadzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

no to organizujcie się i jeździjcie po drogach czemu tego nie robicie?

musimy zadbac o swój interes bo nikt za nas tego nie zrobi. jak sie poddamy to zrobią z nami co chcą.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

patologia.... takie rzeczy tylko w Polsce....

 

lukasz27 ale co to da w wymiarze lokalnym? zablokujemy wojewódzką na pare godzin i napiszą o tym w lokalnym dzienniku i tyle, nikt tego nie zauważy.... ale jakby tak ogłosić zeby to zrobić w całym kraju i przy pomocy izb rolniczych to mogło by to dać jakiś oddźwięk, nie sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@Lemke24 Kalemba wie co robi odwleka spotkanie i będzie tak robił do wiosny aż zabierzecie ciągniki w pole i do jesieni będą mieli spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na całą polske protest to kalemba zmjeni zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ich trzeba pogonić z stamtąd bo inaczej to nie za wesoło będzie...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

tylko jakby każdy się umówił i wyjechał na te drogi i pokleszczyło by się troche ale w skali kraju nie tylko zachodniopomorskiego bo my sami nic nie zdziałamy jak widze potrzeba pomocy. i nie piszcie że musimy coś zrobic w tym szczecinie tylko sami próbujcie się organizować lokalnie i blokowac ważniejsze drogi. tak jak pisąłem my jeździmy "szóstką " co wtorek i piątek o 13 godzinie. nie można liczyc na kogoś że to zrobi za nas bo tak sie nie da. tak jak pisałem dopóki nie zrozumiecie że te problemy słupów modulacji itd. dotycza nas wszystkich to nic z tego nie będzie. a co do warszawy ktoś pisał to byłoby najlepsze rozwiązanie ale jak zorganizujesz taki wyjazd jak ludzi nie można przekonać do tego żeby się zorganizowali i lokalnie blokowali drogi a co dopiero na warszawe ich zmusić żeby pojechali. pozdrawiam


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

"Obecny dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie przestaje pełnić swoją funkcję z dniem 14 stycznia 2013r."

Jeżeli te ustalenie pod którym podpisał się minister i prezes agencji nie zostanie wprowadzone w życie to poprostu się skompromitują.

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Ustalenia-w-sprawie-slupow-podpisane

 

West każdy dokładnie wie że oni grają na czas ale mamy jeszcze trochę tego czasu i komitet będzie chciał się w nim zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

na drogi w poniedziałek traktorami wyjeżdżać jak nie dotrzymają ustaleń.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

ten kto nie wyjechał na droge wogołe nie powinien się mądrować i marudzić bo w domu to łatwo sobie gadać. Proponuje żeby wyjeżdzac w innych cześciach kraju to wtedy problemy zostaną rozwiązane szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

lukasz27

Tak dla ścisłości: modulacja dotyczy tych co mają powyżej 5 tys euro dopłaty - czyli nie wszystkich.

słupy są przeważnie tam gdzie Agencja ma duże powierzchnie do sprzedania - czyli nie wszędzie.

Nie spodziewaj się że wyjadą na drogi ci co nie mają w tym interesu ekonomicznego. Co nauczyciela obchodzi że pielęgniarka ma niską pensję? Nic. Tak jak co obchodzi kogoś z mojej wioski że na pomorzu "chłopy powariowali i im ciągle mało mimo że ciągniki po 200km mają, nówki sztuki" - z takimi opiniami się spotkałem wśród rolników.

Osobiście popieram protest jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj