Adam0702

Strajk

Polecane posty

pawelol111    1342

Taka nasza mentalność ale to też działa w drugą stronę. Ten większy tylko czeka kiedy rentowność małego spadnie do 0 i będzie możliwe kupno kolejnych działek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

komunikat dla zniecierpliwionych mieszkańców z okolic drogi krajowej nr. 6

W piątek ( 11.01.2013 ) o godzinie 13:00 ruszamy traktorami na przejażdżkę wyrażającą nasze niezadowolenie. Organizacja taka sama jak w poniedziałek - około dwóch godzin z prędkością 10 km/h.

Miejsca zbiórki w zakresie dowolnym w zależności od regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I jak tam panowie minął sylwester pod chmurką? Nie padało chociaż?

 

 

a ja sam mam 15 ha i jakoś tam jest od 5. i jest sporo takich co maja mało ziemi...

Może właśnie w tym jest problem? Za dużo jest chętnych rolników do kupna ziemi i nikt się nie chce pogodzić z tym, że mu nie starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy no niestety taka jest mentalność w naszym społeczeństwie że jeden drugiemu zazdrości. ja osobiście nie mam nowego sprzętu ale jak coś używanego kupiliśmy w dobrym stanie to było widać w oczach sąsiadów tą zazdrość, chociaż ja nie wiem czego tu zazdrościć... gdybym kupił nowego fenda i cały park maszynowy to już by mi mogli zazdrościć ale ja bym miał kredyt na głowie i dla mnie to był by problem... ludzie dziwnie mają w głowach poukładane... oczywiście nie obrażając nikogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorek13169    7
no ale taki co ma 10 ha nie wyjedzie bo się boi ze mandat dostanie za ciągnik i potem z czego spłaci go a rolnicy strajkujący nie robią tego dla siebie tylko dla wszystkich> i ja się przyłanczam do tego. i nie odpuście nawet jak sprzedadzą ta ziemie. to my utrzymujemy ten kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

W moim przekonaniu takich protestów powinno być o wiele więcej, nie tylko w Szczecinie ale w całej Polsce. Jeżeli większa grupa się nie zbierze to media będą unikać tego tematu, sami wiemy, że tym wszystkim steruje rząd i to co niewygodne po prostu unika. Dobrze, że jest jeszcze internet bo inaczej media tak manipulowaliby ludźmi, że sami by nie wiedzieli jak się nazywają... Coraz gorzej :| Ten rząd trzeba jak najszybciej usunąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

a wiesz czemu nie interesuje do mediów ? bo nie robimy dymu, jak górnicy jadą protestować to im tam burdel robią i w tedy telewizja tym żyje a rolnicy jeżdżą w kółko po Szczecinie i troche po krajówkach a jakby im tam przyczepe z obornikiem wywalili albo beczke z gnojówką, troche z policją by sie posprzeczali, wbijali by sie do urzędów no to w tedy telewizja miała by powody do zainteresowania sie tematem. Tak to jest nie ma burdelu nie ma Cie w mediach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

Podziękownia dla tych wszystkich którzy mówili że nic nam to da!!!!! a w szczegulności dla ,,stasiekS"

A jednak coś dało


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Masz rację w 100% ale jednak trzeba robić coś w tym kierunku aby to było na wiekszą skalę.

 

U nas gdyby takie coś zrobić to by był szum, od razu inaczej by gadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@danimat19 możesz nas oświecic co to dało jakie są wyniki bo kiepsko z informacjami nawet na fejsie nic nie można się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

90% postulaów jest podisanych czyli wsztystko idzie w dobrą stronę jak narazie nie zjerzdzamy będziemy ustalać to poniedziałek z resztą roników

A dyrektor poadł się do dymisj


Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Obejrzałem cały filmik "Jan Pospieszelski" i mam kilka pytań.

 

Czy w tych oborach jest jakiś inwentarz czy stoją puste?

Czy zostały wstrzymane wszystkie przetargi czy tylko nie które?

 

Bardzo ładne zaprezentował się kolega Robert Tarnowski- tak trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

te obory są puste i ewentualnie jest w nich zboże a tak w dali widac było nowe hale to dopiero w tym roku budowali i chyba ma byc ich 3 po 20 tys ton ładowności... Nie wiem czy zwróciłeś uwage ile tablic wisiało na drzwiach z dotacji z UE. A przetargi zostały wstrzymane tylko w zach pom i tylko ograniczone.

 

90% postulaów jest podisanych czyli wsztystko idzie w dobrą stronę jak narazie nie zjerzdzamy będziemy ustalać to poniedziałek z resztą roników

A dyrektor poadł się do dymisj

 

he 90 % ale z 2 postulatów a jest jeszcze 13 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Sejm jest na ul.wiejskiej więc trzeb anarobić tam trochę wsi ;) Po pierwsze to trzeba zorganizować strajk ogólnopolski , a po drugie to robić to jak w niemczech albo francji , oni się nie bawią tak jak my i są tego efekty.


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dziękuję kolego Adam.

Oczywiście gratuluje wywalczonych postulatów tylko ciekawi mnie jak one będą przestrzegane.

Bardzo ładne u duże musiały tam być PGR. Podziwiam Skarb Państwa że chce tego się pozbyć (widzę bardzo dużo możliwości w tych budynkach).

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak nazywa się prezes Waszego OT ANR który podał się do dymisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Właśnie tak powinno sie robić jak we francji, tam jest ogień. A u nas tylko ciągniki jeżdżą. Ale naprawdę nie poddawajcie się, jesteście już blisko zwycięstwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ja tam nie chcę nikogo denerwować ale jakby tak wpaść do miast z ładunkiem gnoju na przyczepach rozrzutnikach itp. Nie trzeba tego rozładowywać pod siedzibą ARiMR czy inną. Wystarczy zapach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Uzgodnienia można znaleść pod linkiem

http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Ustalenia-w-sprawie-slupow-podpisane

Zachęcam do otworzenia pliku pdf tam jest cały dokument.

 

Jeżeli chodzi o strajk jak we Francji to proponujem tej osobie która to proponuje wziąść odpowiedzialność na siebie ponieważ nasze prawo mówi że tylko jedna osoba jest odpowiedzialna, odpowiedzialna majątkiem, zobaczymy ilu będzie chętnych. Oczywiście też przyjeżdżał ładunek z obornikiem ale policja wszystko wynajdowała żeby tylko ładunek wyjechał z miasta.

Uważam że dużo wywalczyliśmy. Niestety nie mogliśmy zmienić prawa ponieważ koalicja nigdy by się na to nie zgodziła ale myślę że są to dość mocne filtry. Pod koniec stycznia zaczną się dalsze rozowy na pozostałe punkty.

Wiceminister środowiska do końca bronił pana dyrektora ale sam komisarz powiedział że skala słupów była ogromna a sytuacja mocno odbiegała od normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dobrze by było jak by był jeszcze jakis zapis że jeden nie moze kupić jakiejś powierzchni w ciagu roku, bo u nas jak było 6 działek po około 30ha to na wszystkie wpłacił wadium niemiec, wprawdzie nie kupił żadnej działki bo rolnicy go poprzebijali, a później jednak żałowali takiej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj