Adam0702

Strajk

Polecane posty

kissmy...    67

chodzi mi przede wszystkim o określenie czytelnych ram, o ukrytym na wsi bezrobociu się nie mówi (wieś jest swoistym buforem siły roboczej, w okresie prosperity siła robocza migruje do miast, a w czasie recesji to gospodarstwo wyżywi całą rodzinę), dlatego należy przyjąć jakąś (wybraną) optykę i ją realizować, nie wiem co będzie złotym środkiem likwidacja małych, czy parcelacja dużych, ale wydaje mi się, że należy stymulować integrację nie tylko te poziomą, ale również pionową, zresztą narzędzi są całe pęczki i pieniędzy również jest dużo na politykę rolną a za kształt systemu należy zabrać się właśnie teraz, dopóki sytuacja na wsi jest w miarę dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

według mnie jednym z postulatów powinno być to, że wszelkie agencje rządowe powinny pomagać rolnikom i innym ludziom, zamiast tylko kontrolować i narzucać kary. największym problemem w naszym kraju są niejasne przepisy, które jednoznacznie nie określają co w danej sytuacji należy zrobić i często interpretacja danego przepisu zależy do tego, jak rozumie go dany urzędnik. pozatym wszelkie agencje restrukturyzacji, powiatowi weterynarze i ODR są tak naprawdę od tego, zeby człowiekowi pomagać, a u nas co? wpadają na kontrolę i zamiast wytłumaczyć, podpowiedzieć, to odrazu kombinuja do czego się przyczepić i nałożyć karę. moim zdaniem jest problemem zbyt zawiła i nie jasna biurokracja w naszym państwie


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przede wszystkim urzędnicy powinni przestrzegać KPA:

 

Art. 7. W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności, z urzędu lub na wniosek stron podejmują wszelkie czynności niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli.

Art. 8. Organy administracji publicznej prowadzą postępowanie w sposób budzący zaufanie jego uczestników do władzy publicznej.

Art. 9. Organy administracji publicznej są obowiązane do należytego i wyczerpującego informowania stron o okolicznościach faktycznych i prawnych, które mogą mieć wpływ na ustalenie ich praw i obowiązków będących przedmiotem postępowania administracyjnego. Organy czuwają nad tym, aby strony i inne osoby uczestniczące w postępowaniu nie poniosły szkody z powodu nieznajomości prawa, i w tym celu udzielają im niezbędnych wyjaśnień i wskazówek.

 

w razie problemów proponuję zacytować, zawsze pomaga;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Dla konsumentów? Kowalski z Krakowa dostaje dopłaty czy rolnik? Zauważ, że mimo coraz wyższych dopłat żywność drożeje. Więc coś tu się nie zgadza.

Własnie kto winduje te ceny?...rolnik? I tu już Twój rozum jest za cienki żeby to pojąć?

 

Kowalski może dostac dopłatę ...jak ruszy tyłek? np. na złożenie firmy .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam postulaty strajkujących skierowane w liście do premiera Tuska min.:

Sprzeciw w sprawie wprowadzenia podatku dochodowego,

Sprzeciw w sprawie zazielenienia,

Żądanie utrzymania KRUS w obecnej formie,

Żądanie wprowadzenia zakazu upraw roślin GMO

Kto im to dyktował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

chodzi mi przede wszystkim o określenie czytelnych ram, o ukrytym na wsi bezrobociu się nie mówi (wieś jest swoistym buforem siły roboczej, w okresie prosperity siła robocza migruje do miast, a w czasie recesji to gospodarstwo wyżywi całą rodzinę), dlatego należy przyjąć jakąś (wybraną) optykę i ją realizować, nie wiem co będzie złotym środkiem likwidacja małych, czy parcelacja dużych, ale wydaje mi się, że należy stymulować integrację nie tylko te poziomą, ale również pionową, zresztą narzędzi są całe pęczki i pieniędzy również jest dużo na politykę rolną a za kształt systemu należy zabrać się właśnie teraz, dopóki sytuacja na wsi jest w miarę dobra

Właśnie na politykę rolną jest za dużo pieniędzy. Pieniądze trzeba przeznaczyć nie na ciągniki za pół darmo, bo to poprawi sytuację na kilka lat w kraju ale na szkolnictwo, nowe technologie, badania naukowe tak aby ludzi ze wsi wyciągać a nie tworzyć im ochronkę.

 

Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam postulaty strajkujących skierowane w liście do premiera Tuska min.:

Sprzeciw w sprawie wprowadzenia podatku dochodowego,

Sprzeciw w sprawie zazielenienia,

Żądanie utrzymania KRUS w obecnej formie,

Żądanie wprowadzenia zakazu upraw roślin GMO

Kto im to dyktował?

A ty myślałeś, że przeciwko czemu jest strajk? Za bardzo chyba doszukiwałeś się wyższych pobudek wśród kolegów strajkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Na facebook jest profil tegoż stajku wpiszcie sobie w wyszukiwarkę "protest rolników" tam można sobie więcej poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Panowie taka mała sprawa, koledzy z forum związani z protestem założyli konto na Facebook w celach poparcia, zauważyłem że ktoś zrobił kontr profil mający na celu powiedzmy "dyskredytacje" ich działań. Gdyby jeszcze kilku użytkowników stąd przekrzyczało tych przeciwników, może dali by sobie spokój. Spróbować nie zaszkodzi. http://www.facebook.com/events/132791126878270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Tak jestem tym strasznym komunistą i nie lubię demokracji przez co bronię im swobody kontr protestu :< A wszystko przez to że utożsamiam się z strajkującymi (mimo że nie popieram ich postulatów w 100%) chcę dla nich jak najlepiej i proszę użytkowników popierających żeby wspomogli ciekawą argumentację na ich "kontr" stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Mają ludzie racje każdy ma jakieś problemy, coś do załatwienia itp. przejechaliscie raz czy dwa i wystarczy. Jak już to blokować siedzibe ANR i nie wpuszczać pracowników aby nie mogli przeprowadzać przetargów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak jestem tym strasznym komunistą i nie lubię demokracji przez co bronię im swobody kontr protestu :< A wszystko przez to że utożsamiam się z strajkującymi (mimo że nie popieram ich postulatów w 100%) chcę dla nich jak najlepiej i proszę użytkowników popierających żeby wspomogli ciekawą argumentację na ich "kontr" stronie.

 

Ciekawa dla kogo? Oni także mają ciekawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Stasiek ledwie wróciłeś z "Biedronki" a już piszesz w tym temacie, niepowinieneś wykładać towaru na półki?Chłopie zarabiaj bo nigdy nie będziesz takim bogaczem jak rolnik.

Ci panowie co stworzyli kontr stronę to najprawdopodobniej wyznaczeni ludzie do tego zadania. To nie są spontaniczni mieszkańcy tego miasta którym nie podoba się nasz protest, oni mają wyznaczony cel.

West masz swój pogląd na niektóre nasze postulaty (szanuję to, jesteś rolnikiem w przeciwieństwie to Staśka) ale ja nie piszę że mi się nóż otwiera w kieszeni gdy ty moim zdaniem piszesz głupoty, naprawdę rolnicy szanujmy się.

 

Dzisiaj mieliśmy trochę inną formę protestu, o to link:

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Rolnicy-odsniezali-Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

W pełni popieram ,nawet ludzie z miasta rozumieją co widac w komentarzach....no ale STACH to wiadomo on nie taki ,ma swój cel którego nigdy nie osiągnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Stasiek ledwie wróciłeś z "Biedronki" a już piszesz w tym temacie, niepowinieneś wykładać towaru na półki?Chłopie zarabiaj bo nigdy nie będziesz takim bogaczem jak rolnik.

Ci panowie co stworzyli kontr stronę to najprawdopodobniej wyznaczeni ludzie do tego zadania. To nie są spontaniczni mieszkańcy tego miasta którym nie podoba się nasz protest, oni mają wyznaczony cel.

West masz swój pogląd na niektóre nasze postulaty (szanuję to, jesteś rolnikiem w przeciwieństwie to Staśka) ale ja nie piszę że mi się nóż otwiera w kieszeni gdy ty moim zdaniem piszesz głupoty, naprawdę rolnicy szanujmy się.

 

Dzisiaj mieliśmy trochę inną formę protestu, o to link:

http://www.24kurier....iezali-Szczecin

Niestety zwolnili mnie z biedronki. Jestem teraz na zasiłku to mam sporo czasu na pisanie. Cieszysz się?

 

Masz rację, Kowalski jest zbyt głupi żeby na Facebooku założyć taką stronę. Musi to ktoś za niego zrobić. No bo w głębi duszy, Kowalski stojąc rano w korku spowodowanym przez was, będąc spóźnionym do pracy o 15 minut i licząc, że szef go nie zwolni z tego powodu, a w radiowych wiadomościach słuchając o tym, że jest kryzys, coraz większe bezrobocie i święta będą znowu droższe niż rok temu, popiera wasze dążenia i postulaty o ulgach podatkowych, wyższych dopłatach itp. No bo dlaczego ma wam żałować? Jemu i tak jest dobrze to niech i rolnik sobie trochę lepiej pożyje. Może w końcu będzie go stać na John Deera z bezstopniową skrzynią, resorowaną przednią osią, amortyzowaną kabiną aby piwo za bardzo się nie wstrząsnęło, a także z systemem do jazdy równoległej żeby za bardzo nie musiał kierownicą kręcić i nie zwracał za dużo uwagi na pole. Bo te 40ha samo się nie uprawi. Więc masz rację, ktoś tego Kowalskiego i resztę musiał na ten haniebny krok założenia tej strony namówić. Pytanie kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

No tak, po 13 to już ludzie nie poruszają się po mieście i ulice są puste.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@Lemken

Popieram ten protest w punkcie rozdysponowanie gruntów z zasobów ANR, sam kupiłem w listopadzie 23ha ziemi na przertargu z ANR znam ten ból, ale pozostałe postulaty bym jeszcze raz na spokojnie przemyślał aby nie zabrnąć w ślepą uliczkę.

Walczcie o ziemię bo to jest teraz najważniejsze aby trafiła tam gdzie powinna. Żyjemy w chorym państwie gdzie nie szanuje się krwi ojców przelanej za tą ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Stasiek jak byłeś leniwym pracownikiem to pewnie mieli rację że Cię zwolnili, raczej nie podejrzewam że tak prężna firma która się cały czas rozwija od tak sobie zwalnia pracowników. A może chlałeś piwo gdzieś po kątach?A może porostu nie byłeś im potrzebny.

 

Stasiu nie denerwuj się tak, strzel sobie kielicha na odprężenie, może trochę pogłówkujeś i kupisz pare hektarów od prywatnej osoby np. 40 (jest trochę prywtnych ogłoszeń) będziesz mieć warsztat pracy z którego cię nie wyrzucą i kupisz sobie pięknego john deera. O dalszych "przywilejach" nie będę pisał ponieważ je znasz. Jesteś "bezrobotny" na co czekasz? ja bym się nie zastanawiał.

Edytowano przez Lemke24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

Jak zostaną postulaty spelnione to juz już nikt nie zamierza blokować miasta. Tylko im później zostana spełnione tym dłużej bedzie to trwało. Do końca roku jak bedzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie west, ci wszyscy co siedzą na stołkach zapomnieli już kto dał im możliwość że tam mogą siedzieć.

nasz kraj naprawdę jest zmarnowany bo wszystko opiera się o układy i kolesiostwo... powiem wam że lepiej aby za dużo te urzędasy nie wymyślali bo jak zawsze zrobią tak że będzie tylko gorzej i jak zawsze dostanie po czapie prawdziwy polski rolnik, który żyje ze swojej ziemi.

 

żeby coś zmienić trzeba by wymienić władzę, zmienić(poprawić ewentualnie) absurdalne prawo i zmniejszyć biurokracje.

jak ma być dobrze w naszym kraju skoro kontrolę przeprowadzają ludzie co nie mają zielonego pojęcia o gospodarce, ale na delegacje, hotele, diety, auta, paliwo, sprzęt i inne pierdoły dla nich musi być, a ty "postaw źle przecinek", to ci karę dowalą że wkręcisz się w ziemię...

jeszcze długo w naszym kraju nie będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jak zostaną postulaty spelnione to juz już nikt nie zamierza blokować miasta. Tylko im później zostana spełnione tym dłużej bedzie to trwało. Do końca roku jak bedzie trzeba.

No to szykuję się wam Sylwester pod chmurką. Oby tylko deszcz nie padał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Lemken

Popieram ten protest w punkcie rozdysponowanie gruntów z zasobów ANR, sam kupiłem w listopadzie 23ha ziemi na przertargu z ANR znam ten ból, ale pozostałe postulaty bym jeszcze raz na spokojnie przemyślał aby nie zabrnąć w ślepą uliczkę.

Walczcie o ziemię bo to jest teraz najważniejsze aby trafiła tam gdzie powinna. Żyjemy w chorym państwie gdzie nie szanuje się krwi ojców przelanej za tą ziemię.

Ile dałeś kolego za 1hektar???

Doszły mnie słuchy że nie popierają Was Izby Rolniczy, czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

22tys. za ha. Na naszym terenie ANR dostosował sie do zaleceń IR podzielili działki na max. 2,5 krotność średniej wojewódzkiej, przedtargi obywały się max 1 działka dziennie. Wszystko było zgodnie z prawem u nas nie było słupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj