Adam0702

Strajk

Polecane posty

Adam0702    2

Informuje że w dniu 5 XII 2012 o godz 11 pod siedzibą ANR w Szczecinie odbedzie sie strajk rolników. Głównymi celami akcji protestacyjnej są:

- sprzeciw wobec bezmyślnej wyprzedeży ziemi prowadzonej wbrew dalekosiężnym interesom naszego państwa (słupy)

- obrona egzystencji rolników

 

Prosze o wzięcie liczny udział i wsparcie organizacyjne naszej akcji.

Planowany jest przyjaz ciągników i wielkie utrudnienia w ruchu miasta Szczecin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Chciałbym ten ostatni postulat trochę rozwinąć:

1) Przedewszystkim sprzeciwiamy się modulacji która wraz z niższym kursem euro powoduje obniżenie dopłat aż o 16% ( w tym 10% to modulacjia, około 2% to manipulowanie BGK z polecenia najwyższych władz kursem w dniu 28 września oraz około 4% które zależało od kursu euro w porównaniu do zeszłego roku).

2) POdatek dochodowy zostanie wprowadzony pod przykryciem nocy jeszcze w tym roku aby funkcjonował w 2014. Będziemy protestować przeciwko temu podatkowi, gdyż według pana Premiera nie będzie istotnego znaczenia dla budżetu państwa a narzai rolników na zbędne koszty. Pomału mówi się że podatek rolny jak najszybciej zostanie przekształcony na podatek od nieruchomości czyli defacto będziemy płacić dwa podatki. Te zagadnienie troszeczkę opisałem w temacie:

Coś się zmienia na lepsze..

3)Domagamy się pełnego zwrotu akcyzy od zakupinego paliwa. Komisja Europejska daje nam taką możliwość nasz rząd z niej niekorzysta.

4) Domagamy się zdecydowanej postawy premiera w negocjacjach o nowy budżet na lata 2014-2020. Niestety o budżet rolny walczył tylko Holland któremy my polscy rolnicy bardzo dziękujemy. Domagamy się zrównania dopłat bezpośrednich w porównaniu do starej piętnastki.

5) Sprzeciwiamy się tzw. programowi zazielenienia (7% wyłączeń z uprawy).

6) Domagamy się więcej pieniędzy na kredyty preferencyjne.

 

@qamil Praktycznie na wszystkich przetargach organizowanych przez ANR w Zachodniopomorskim (także w innych województwach zachodnich) bizmesmeni oraz zachodnie podmioty wykupują ziemię przez podstawionych polaczków. Są wstanie dać ogromne pieniądze aby tą ziemię kupić. My polscy rolnicy nie mamy takich środków żeby z nimi konkurować (częst za nimi stoją zachodnie fundusze inwestycyjne). Zdobywają polskę bez jednego wystrzału.

 

My już mówi o tym od lutego tego roku, wtedy był pierwszy strajk, następnie strajk odbył się w czerwcu. Ciągle obiecywali ale nic w tym kierunku nie robili. Na ten moment jesteśmy zdeterminowani stać i tydzień (będzie kuchnia polowa, podstawiony autobus dla tych którzy będą mieć nocne dyżury lub będą chcieli się ogrzać).

Jak wcześniej pisałem bardzo ważne są merytoryczne argumenty w czasie rozmów ale jeśli chcemy żeby trafiały do nich te argumenty musi być nas naprawdę dużo muszą poprostu czuć presję.

Edytowano przez Lemke24
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4porucznik01    15

taki strajk to trzeba zrobić w całym kraju jednocześnie a nie w jednym miejscu ten strajk pojedynczy strajk wiele nie da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lemke24    5

Oczywiście że chcielibyśmy zorganizować strajk ogólnopolski ale nie oszukujmy się 3/4 rolników ma gdzieś te postulaty ponieważ w większości ich nie dotyczą, są to najczęściej małe gospodarstwa a całe zło reform oraz decyzji na szczeblu rządowym a także Unijnym za przyzwoleniem premiera skupia się na średnich gospodarstwach które także są gospodarstwami rodzinnymi. Apelujemy do wszystkich rolników w Polsce o wsparcie protestu w Szczecinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Niestety nie mogę być ze względów rodzinnych 5 grudnia ale jak wytrwacie to chętnie 6 dołącze choćby na jeden dzień, bo z kilkoma postulatami się zgadzam. Trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

Przekażcie tą informacje znajomym aby ta wieść poszła w Polskę bo nasze media zapewne nic na ten temat nie wspomną. Nie można siedziec w domu bezczynnie i narzekac tylko trzeba wziąźć sprawy w swoje rece. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Zapraszamy wszystkich rolników którzy mogą do jutrzejszej obecności tj 06,12,2012r na godzinę 13 pod siedzibę ANR w Szczecinie. Będziemy kontynuować protest!!!

 

07-12-2012r trzeci dzień Strajku Ponawiam Zaproszenie Ojczyzna to wielki Zbiorowy Obowiązek. Rolnicy nie siedźcie w domach dołączcie do na. Ja trzeci dzień z rzędu będę jechał 150 kilometrów, Razem możemy więcej.

Edytowano przez ryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Jeśli myślisz kolego że na tym forum poderwiesz ludzi do działania to się grubo mylisz dlatego brak odzewu. Większość użytkowników mało dotyczą te problemy ze względu na ich wiek, inni poprostu są za mali lub z terenów gdzie ziemi agencyjnej już od dawna nie ma. To o co walczycie praktycznie dotyczy rolników z zachodniopomorskiego i niewielkiej części wielkopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Nie mam nic przeciwko protestom, ale jak pokazywali w telewizji przejazd ciągników to były same nowe maszyny i taki "pan z miasta" patrzy sobie i myśli jeżdżą ciągnikami po 300-500 tys i jeszcze im mało. Pytam się dlaczego nie było tam starszych maszyn? ot polityka... A ten "słup" co pytał qamil to taki rolnik co ma np 1,5 ha ziemi dostaje kasę od panów z zagranicy i kupuje od agencji kilkanaście lub kilkadziesiąt ha i odsprzedaje tym farmerom, albo lepiej pasuje określenie przedsiębiorcom i nikt nawet nie zapyta skąd taki pan wziął pieniądze na zakup tych hektarów.

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Bo właśnie te problemy dotyczą dobrych gospodarstw w których nie ma już zdezelowanych c-330 i c-360! Modulacja dotyka najboleśniej gospodarstwa średnie i duże tak samo zakup ziemi jest problemem średnich gospodarstw i dużych. Małorolny i tak nie jest wstanie walczyć na przetargu gdzie średnia powierzchnia działki wystawianej jest większa od jego gospodarstwa.

Dlatego na strajku dobre ciągniki bo protestują prawdziwi rolnicy sól tej ziemi.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Z tą ziemią to się zgodzę, ale punkt: - obrona egzystencji rolników dotyczy wszystkich, nie mówię o zdezelowanych c330 czy c360 ale w mojej okolicy są rolnicy co mają po 80-100 ha i nie pracują na nowych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

I co w tym dziwnego? Chcecie na siłę wszystkich uszczęśliwiać? Jeżeli ktoś nie potrafi zarządzać gospodarstwem to niech zmieni działalność, zawód a nie idzie protestować z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Po części masz rację ale czy w innych zawodach ludzie nie protestują przeciwko wyzyskiwaniu?

Tak z ciekawości zapytam jesteś rolnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ten strajk nie jest organizowany pod hasłem ,, mam się dobrze chcę jeszcze lepiej"

Tu toczy się nierówna walka o zdrowe zasady funkcjonowania w Polsce rodzinnych gospodarstw rolnych, oraz protest przeciwko podziałom na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale różnica jest, gdy protestuje się przeciwko obniżce pensji, wyższym podatkom a nie zapewnieniu opłacalności bo rata za ciągnik zabiera mi połowę dochodu.

 

Ja jestem kasjerem w biedronce, sfrustrowanym mieszczuchem a nie rolnikiem.

 

Ten strajk nie jest organizowany pod hasłem ,, mam się dobrze chcę jeszcze lepiej"

Tu toczy się nierówna walka o zdrowe zasady funkcjonowania w Polsce rodzinnych gospodarstw rolnych, oraz protest przeciwko podziałom na wsi.

Może dla ciebie tak. Ale zapytaj się reszty jakie mają postulaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tak jak napisałem wyżej że zgadzam się z niektórymi postulatami.

Jestem za likwidacją KRUS i za podatkiem dochodowym z wszelkimi konsenkwencjami.

Wolałbym aby zlikwidowano dopłaty bezpośrednie w całej UE, a jeśli to nie możliwe to przynajmniej zrównać ich poziom podstawowy i wprowadzić ewentualną dopłatę do trudnych wrunków gospodarowania coś na kształt ONW ale na jasnych i przejrzystych zasadach.

Zlikwidować wszelkie programy pomocowe typu modernizacja, młody rolnik, róznicowanie i inne cholerstwo bo to tylko patologia i naciągactwo. Znieść wszelkie kwotowanie produkcji, dopłaty do materiału siewnego, paliwa, wapna i ubezpieczeń.

Tam gdzie jest pomoc publiczna tam jest kupa złodzieji i darmozjadów na 1zł trafiającą w tej formie pomocy do rolnika conajmniej 3zł jest pożarte przez administrację i kombinatorów.

Takie są moje postulaty.

Natomiast od Polskiej ziemi wara, tyle Polski ile ziemi w Polskich rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

W końcu znalazłem bratnią duszę na tym forum, kolejny sfrustrowany kasjer z biedronki się ujawnił.

 

Ale wiesz, że tym sposobem pewnie połowa polskich rolników przestałaby by istnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Właśnie że tylko rolnicy by zostali czyli jakieś 450-600 tysięcy gopodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj