Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawciu22

co wybrać zrobić obciążniki na tura czy lepiej kupić tuza i zrobić balast.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawciu22    9

tak jak w temacie, posiadam tura przy crystalu, który ogranicza troche widoczność podczas prac polowych i teraz rozwarzam opcje kupna tuz, lepsza widoczność i tur nie dostanie tak po d*pie podczas w jechania w jakąś dziure czy coś,co wy sądzicie na ten temat,

pozdrawiam

jestem w podobnym dylemacie tylko o tyle w lepszej sytuacji iż mam na ciągniku tura i tuza. mi tur przeszkadza tylko podczas siania agregatem do nie widzę śladu od znacznika. wiosną chce właśnie zrobić balast na przedni tuz. mam taką skrzynkę i chce ją właśnie obciążyć i zamontować na tuzie. ale to wyjdzie dopiero wiosną praktyka. a odnośnie twojego pytania fajne fajne ale koszty tuz ok 6 tys i balast od 2-3 tys także trzeba przekalkulować czy jest sens.

dawciu22    9

koszty jak koszty ale tur dostanie jak cholera amortyzatora nie moge włącznik jak mam coś na turze i jakaś dziura to tur podskakuje jak głupi

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tur to aż tak mocno nie dostanie ale za to ciągnik (przednia oś) najlepiej by bylo tura odczepiać i zakładać balast na tuz.

dawciu22    9

no sęk w tym że tak chce zrobić tylko w crystalu mi 20 tysi zawołali za tuza i balast do tego robocizna i przejazd

piotr119    48

na alegro są tuzy przestępnej cenie tur jak tur samemu turowi nic się aż tak nie stanie jak adaptacji od tura gdzie największe siły są przekazywane na ciągnik a przedniej osi nic się nie stanie jesli balast na turze będzie odpowiadał naciskowi balastu na tuzie

dawciu22    9

tak patrzyłem na allegro tylko z tym że ciągnik jest na gwarancji i samemu zakłądać to nie wiem czy można

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz na gwarancji to samemu raczej nie mozesz załozyć bo jak ci soś padnie w ciągniku to nie uznają gwarancji także raczej nic nie zrobisz samemu....

dawciu22    9

no tak wiem o tym. więc temu się pytam co jest lepsze tuz czy dorobienie obciążników na tura

seweryn20    586

Osobiście wydaje mi się że tuz. Od tura bardziej sztywny, solidnie zamocowany obciąża bezpośrednio przednie koła nie podnosi środka ciężkości i na pewno mniej podatny na zużycie i uszkodzenie. Tur jak by nie było masa wysoko, obciąża przednie pośrednio przez cale ramię i system mocowania. Jak go wyklepie na sworzniach czy zwichruje to będzie za późno na zastanawianie się.

Edytowano przez seweryn20

najlepiej to chyba pomęczyć się do końca gwarancji i później już można szaleć do woli co sie chce tur czy tuz czy inne uzdrojstwo

Ursus11    19

Ja też mam zamiar kupić tuza ale to jak skończy sie gwarancja lepiej nie ryzykować. Na allegro tuzy sa po 4.5tyś do mojego ciągnika. Jak byś dał im wymiary to też by zrobili.

dawciu22    9

w sumie zostało jeszcze jakieś rok i 2 miesiące gwarancji także może jakoś to przepękam, a orientuje się ktoś jaki koszt jest zrobienia górnej części krokodyla, ponieważ jak kupowałem ciągnik dostałem widły krokodyl lecz bez tej górnej części co się zamyka, teraz pytanie jaki koszt byłby tej góry

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Piasek186
      Witam ! dałem do regeneracji pompę wtryskową perkinsa 4cyl , kiedy ją przywiozłem i podłączyłem ciągnik nie chciał odpalić tak jakby nie dostawał paliwa ale czasami ruszy tzn nie odpali ale słychać jakby dostał paliwo. Wszystko odpowietrzone i przedtem była podłączona w ten sposób że 4 i 3 przewód był zamieniony ale chodził normalnie od początku ... zadzwoniłem więc do takiego majstra i powiedział żeby założyć je normalnie . Ale cały czas jest to samo nie chce odpalić . proszę o pomoc
    • Przez MiRol
      Piszcie wszystko co wiecie o tych ciągnikach
    • Przez Dori
      Hej, 
      Może wy się orientujecie, czym można pociągnąć przyczepę ważącą koło 8 ton? Czy to musi być ciągnik rolniczy? 
      Wiecie jakie przepisy to regulują?
      Być może to banalne pytanie, ale nie mam na ten temat pojęcia, przyda się każda wskazówka gdzie szukać informacji.
    • Przez tomaszek_135
      Co myślicie na temat ciągników international. Zamierzam kupic jakiś ciągnik w przedziale od 70 do 90KM a ostanio wpadło mi takie ogłoszenie :http://otomoto.pl/international-886-A260838.html . Co myslicie na ich temat? Jak z awaryjnością, spalaniem i dostępem do części?
    • Przez benio1967
      Witam,kupiłem taki ciągnik 1694 i potrzebuję informacji o tych ciągnikach