Skocz do zawartości
Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

newagro    7

Gdzie i jaki moge kupić katalog śor? Bo mój jest przestarzały i czuje że jestem gotowy na nowszy :)

Na stronie Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu jest internetowa wyszukiwarka środków (płatna) bo zalecenia paierowe jeszcze nie wyszły na ten sezon. Na stronie MRiRW też jest wyszukiwarka, no i jeszcze moja strona ale na dzisiaj mam jedynie wykaz wszystkich zarejestrowanych bo wyszukiwarka jest w toku, za to jest on dość aktualny

Darovit    0

Witam.. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy za 140zł brutto mogę dobrać oprysk na jedno i dwu liścienne dla pszenicy ozimej? Oczywiście zdrowo - rozsądkowo.. :ph34r:

Wiadomość z agroFakt.pl

balon24    17

Witam Panowie ;) już niedługo trzeba pryskać jęczmień jary z tąd moje pytanie czym to najlepiej uczynić ? Jakie środki polecacie ? Podpowiem że na jednym kawałku wyszło troche gorczycy , a nie mam zielonego pojecia o ochronie więc prosił bym o pomoc ;)

Kamilmkm    9

a może ktoś wie czy do mustangu forte+attribut można dodać ccc?

Wiem, że do mustangu można bezpiecznie dodawać ccc, ale co do attributa to nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

balon24 - tutaj sobie zerknij na ostatnie posty bo teraz o samych opryskach się tam pisze

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5005-jeczmien-ozimy-i-jary/page__st__920

Edytowano przez Kamilmkm

Sadek    449

Witam Panowie ;) już niedługo trzeba pryskać jęczmień jary z tąd moje pytanie czym to najlepiej uczynić ? Jakie środki polecacie ? Podpowiem że na jednym kawałku wyszło troche gorczycy , a nie mam zielonego pojecia o ochronie więc prosił bym o pomoc ;)

A u nas jeszcze nie zasiany. Ostatnim roku stosowaliśmy Mustang 306 i z efektu byliśmy zadowoleni.

ksys    2

Znacie jakieś strony z sygnalizacją zabiegów ochrony roślin dla woj. lubelskiego?

BASF    19

Jeśli chodzi o ochronę przed chwastami w jęczmieniu jarym, to jest nasz Mocarz 75WG 0,2/ha. O chorobach mogę mieć więcej do powiedzenia:)

Darovit    0

np. lancet 125 lub granstar + foxtrot (zamiennik pumy) .

huzar 387 od ale chyba nie bierze owsika

Przy okazji lancet 125 można stosować łącznie z regulatorami wzrostu w tym z CCC, pisze bo na forum ktoś napisał coś dziwnego na ten temat i sprawdziłem dziś u źródła czyli producenta lancetu

Dzięki bardzo..

A co Panowie stosujecie od chorób grzybowych na pszenicę ozimą i czy można te środki łączyć z odżywkami..

Gorzupiak    0

A co powiecie na Mustang 195 SE + Protugan ? 108 zł i myślę, że dość dobre spektrum działania.

Edytowano przez Gorzupiak

przemo8126    1

Witam.

Panowie jaki środek polecacie na choroby grzybicze w rzepaku?

dodam że w sklepach polecają to co mają aktualnie na pułkach.

BASF    19

Proszę napisać coś więcej. Jaka odmiana, jaka faza i na jakim poziomie spodziewa się Pan plonów

Arek175    1

Panowie orjętuje się ktoś czy jest jakiś środek na proso w mieszance z przewagą owsa? No bo puma nie za dobrze wpływa na owies choć w tamtym roku stosowałem ją na jęczmień w którym trafiał się owies i tylko trochę zmienił kolor albo go delikatnie przypaliło.

Sebastian    0

w sumie tak teraz mi się przypomniało bodaj 3lata? temu brakło pszenicy j i ojciec dosiał mieszanką, potem jam pryskał ale nie wiedział o małym przekręcie, attributem od owsa głuchego, co ciekawe jęczmień zlikwidowało owies przytłumiło ale tylko troszke, z głuchym też sobie nie poradziło ;/

silva    18

Ja kupiłem na wszystko. To też jakas nowość. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Reklame ma dobrą :) No i opis też.

Tompi    1

Panowie proszę o pomoc. Dzisiaj pryskałem jeczmień jary który jest już w fazie krzewienia granstarem ultra, czy jutro wieczorem mogę zrobić oprysk pumą?? Czy mogę do pumy dodać jednowodny siarczan magnezu?? Proszę o podpowiedzi. W piatek wyjezdzam na tydzień i boję się, że jak wrócę oprysk pumą może zaszkodzić jęczmieniowi.

silva    18

Co do siarczanu to raczej sie nie stosuje z herbicydami a zazwyczaj stosuje sie go z mocznikiem

tobago    6

A pszenżyto jare czym pryskacie na jednoliścienne? Głównie zależy mi na głuchym owsie. Myślałem nad attributem mimo że nie jest wpisany w tą uprawę. Tylko jesienią chciałem wsiać na tym polu rzepak więc środek ten odpada.

Kamilmkm    9

ja stosuję właśnie attribut w pszenżycie bo rzepaku nie sieje wogóle.

Wydaję mi się że środki na jednoliścienne w pszenicy nadają się też na pszenżyto, no ale musisz zapytać najlepiej w sklepie.

Napewno można Pumą.

STANK    11

koledzy mam pytanie wsiałem kminek w jęczmień tak 0,5 ha ale zrobiłem to już po wschodach jęczmienia 3 dni temu a zboże jest już do oprysku i tam jest owsik chciałbym to zrobić axialem i na dwuliścienne ,czy to się da tak zrobić żeby kminek przeżył

krzysztoff    9

Panowie mam takie pytanie czy stosował ktoś w QQ lumax 2l + Milagro 0,6l. QQ ma obecnie trzy liście.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.