Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

newagro    7

Gdzie i jaki moge kupić katalog śor? Bo mój jest przestarzały i czuje że jestem gotowy na nowszy :)

 

Na stronie Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu jest internetowa wyszukiwarka środków (płatna) bo zalecenia paierowe jeszcze nie wyszły na ten sezon. Na stronie MRiRW też jest wyszukiwarka, no i jeszcze moja strona ale na dzisiaj mam jedynie wykaz wszystkich zarejestrowanych bo wyszukiwarka jest w toku, za to jest on dość aktualny


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

Witam.. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy za 140zł brutto mogę dobrać oprysk na jedno i dwu liścienne dla pszenicy ozimej? Oczywiście zdrowo - rozsądkowo.. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balon24    26

Witam Panowie ;) już niedługo trzeba pryskać jęczmień jary z tąd moje pytanie czym to najlepiej uczynić ? Jakie środki polecacie ? Podpowiem że na jednym kawałku wyszło troche gorczycy , a nie mam zielonego pojecia o ochronie więc prosił bym o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

a może ktoś wie czy do mustangu forte+attribut można dodać ccc?

Wiem, że do mustangu można bezpiecznie dodawać ccc, ale co do attributa to nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.

 

balon24 - tutaj sobie zerknij na ostatnie posty bo teraz o samych opryskach się tam pisze

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5005-jeczmien-ozimy-i-jary/page__st__920

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Witam Panowie ;) już niedługo trzeba pryskać jęczmień jary z tąd moje pytanie czym to najlepiej uczynić ? Jakie środki polecacie ? Podpowiem że na jednym kawałku wyszło troche gorczycy , a nie mam zielonego pojecia o ochronie więc prosił bym o pomoc ;)

 

 

A u nas jeszcze nie zasiany. Ostatnim roku stosowaliśmy Mustang 306 i z efektu byliśmy zadowoleni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Znacie jakieś strony z sygnalizacją zabiegów ochrony roślin dla woj. lubelskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Może strona PIORIN http://piorin.gov.pl/sygn/start.php Wiem, że czas pojawiania się tak komunikatów jest różny w stosunku do potrzeb i występowania agrofagów ale jaieś pojęcie ogólne o biologi i szodliwości to daje


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Witam Panowie ;) już niedługo trzeba pryskać jęczmień jary z tąd moje pytanie czym to najlepiej uczynić ? Jakie środki polecacie ? Podpowiem że na jednym kawałku wyszło troche gorczycy , a nie mam zielonego pojecia o ochronie więc prosił bym o pomoc ;)

 

Jeśli chodzi o ochronę przed chwastami w jęczmieniu jarym, to jest nasz Mocarz 75WG 0,2/ha. O chorobach mogę mieć więcej do powiedzenia:)


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darovit    0

np. lancet 125 lub granstar + foxtrot (zamiennik pumy) .

 

huzar 387 od ale chyba nie bierze owsika

 

Przy okazji lancet 125 można stosować łącznie z regulatorami wzrostu w tym z CCC, pisze bo na forum ktoś napisał coś dziwnego na ten temat i sprawdziłem dziś u źródła czyli producenta lancetu

 

Dzięki bardzo..

 

A co Panowie stosujecie od chorób grzybowych na pszenicę ozimą i czy można te środki łączyć z odżywkami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

A co powiecie na Mustang 195 SE + Protugan ? 108 zł i myślę, że dość dobre spektrum działania.

Edytowano przez Gorzupiak

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo8126    1

Witam.

Panowie jaki środek polecacie na choroby grzybicze w rzepaku?

dodam że w sklepach polecają to co mają aktualnie na pułkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Proszę napisać coś więcej. Jaka odmiana, jaka faza i na jakim poziomie spodziewa się Pan plonów


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Panowie orjętuje się ktoś czy jest jakiś środek na proso w mieszance z przewagą owsa? No bo puma nie za dobrze wpływa na owies choć w tamtym roku stosowałem ją na jęczmień w którym trafiał się owies i tylko trochę zmienił kolor albo go delikatnie przypaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

w sumie tak teraz mi się przypomniało bodaj 3lata? temu brakło pszenicy j i ojciec dosiał mieszanką, potem jam pryskał ale nie wiedział o małym przekręcie, attributem od owsa głuchego, co ciekawe jęczmień zlikwidowało owies przytłumiło ale tylko troszke, z głuchym też sobie nie poradziło ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja kupiłem na wszystko. To też jakas nowość. Zobaczymy jak sie sprawdzi. Reklame ma dobrą :) No i opis też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tompi    1

Panowie proszę o pomoc. Dzisiaj pryskałem jeczmień jary który jest już w fazie krzewienia granstarem ultra, czy jutro wieczorem mogę zrobić oprysk pumą?? Czy mogę do pumy dodać jednowodny siarczan magnezu?? Proszę o podpowiedzi. W piatek wyjezdzam na tydzień i boję się, że jak wrócę oprysk pumą może zaszkodzić jęczmieniowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Co do siarczanu to raczej sie nie stosuje z herbicydami a zazwyczaj stosuje sie go z mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

A pszenżyto jare czym pryskacie na jednoliścienne? Głównie zależy mi na głuchym owsie. Myślałem nad attributem mimo że nie jest wpisany w tą uprawę. Tylko jesienią chciałem wsiać na tym polu rzepak więc środek ten odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja stosuję właśnie attribut w pszenżycie bo rzepaku nie sieje wogóle.

Wydaję mi się że środki na jednoliścienne w pszenicy nadają się też na pszenżyto, no ale musisz zapytać najlepiej w sklepie.

Napewno można Pumą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy mam pytanie wsiałem kminek w jęczmień tak 0,5 ha ale zrobiłem to już po wschodach jęczmienia 3 dni temu a zboże jest już do oprysku i tam jest owsik chciałbym to zrobić axialem i na dwuliścienne ,czy to się da tak zrobić żeby kminek przeżył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Panowie mam takie pytanie czy stosował ktoś w QQ lumax 2l + Milagro 0,6l. QQ ma obecnie trzy liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj