Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

milinkovic    0

witam ! panowie ceny huzar pak i activ poproszę i jeszcze chwastox turbo ? albo jakieś namiary na sklepy ja jestem z okolic bełchatowa łódzie ? zastanawiam się nad kupnem w internecie ,ale koszt wysyłki zawsze 20zł do 30zł więc może w sklepie taniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ceny Huzara masz na poprzedniej stronie - generalnie w przedziale 200-215 zł/0.3 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

bo necie znalazłem za 176zł 0,3 ale wysyłka 21zł ale gdybym mieszkał blisko tej wioski to bym odebrał więc cena ok ! mam jeszcze pytanie co do oprysku żyta rubinem pryskał ktoś może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Rubin ma zastosowanie w życie tak samo jak w pszenicy i pszenżycie, w tamtym roku go stosowałem w tym też chyba będę.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Efekty dobre, nic nie przepuścił, stosuje się od 3 liści.


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Witam,proszę o sugestie co na owies głuchy w pszenicy ozimej i jaka cena (oprócz axialu) , Zgóry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Stosowal ktos Regulator 620 SL w pszenzycie ozimym ,jaki efekt czy moze cos inngo polecicie.Sorry za znaki polskie ,brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Witam. Czytając wątek widzę, że sporo osób szuka konkretnych namiarów na punkty sprzedaży środków ochrony roślin. Mój tata prowadzi taki sklep w okolicy Poznania. Na wspomniany wcześniej HUZAR Pak a 300gr cena wynosi 198 zł brutto. Jego dawkowanie nominalne to 200gr/ha. W ubiegłym sezonie, środek ten cieszył się dużą popularnością i pełnym zadowoleniem klientów z rezultatów działania.

 

Co do punktu sprzedaży ŚOR, posiadamy szeroką gamę środków, prowadzimy również sprzedaż sznurka rolniczego (Defalin, John Deere), siatki (John Deere), nawozów itd. Sami posiadamy gospodarstwo rolne, mamy więc duże doświadczenie praktyczne, pomożemy w doborze odpowiedniego produktu, przy cenie zadowalającej klienta:).

 

Zapraszam do punktu sprzedaży, kontaktu telefonicznego oraz na www.agrix.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę o sugestie co na owies głuchy w pszenicy ozimej i jaka cena (oprócz axialu) , Zgóry dzięki.

 

Nic tańszego i lepszego nie znajdziesz. W niemczech na stronie niezależnego instytutu Bawarii Bayerische Landesanstalt fur Landwirtschaft jest pokazane skuteczność Axiala i przy obniżeniu dawki o połowę nie spada skuteczność ale trzeba pamiętać żeby dać więcej adiuwnta Puma Univ juz nie jest tak pewna. Stara polska metoda to 2,4 D były przypadki że Aminopieliki uszkadzały owies. Ale to zabieg uzupełniajacy na dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie na wszelkich szkoleniach kursach gdzie chodzę mówią aby środki kupować tylko w sklepach gdzie ewentualnie można reklamować i zwracam opakowania puste i dostaję potwierdzenie że zwróciłem a kontrole są co najmniej dwa trzy razy w roku w gospodarstwie ,w internecie znalazłem np Huzar Pak i Activ ok 100zł na ha a w sklepach gdzie kupowałem zawsze ok 130 zł jest ,jak wy kupujecie mieliście jakieś problemy ze sklepów internetowych ze środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Panowie macie cos dobrego na miotłe w pszenżycie? Na chwasty będe stosowal MUSTANGA a na miotłe nie wiem co i czy mozna by bylo zrobic to w w jednym zabiegu z mustangiem?

 

Ja zawsze mieszam mustanga z attributem i chwale sobie te środki. W tamtym roku attribut na 2ha kosztował 165zł.

 

Aaaa i jeszcze jedno,podobno trzeba prowadzic jakaś książkę czy kartę na jak dziłkę ile środka datę itp chyba. poda mi ktoś druki do tego? a jak nie to skad to wziąsć i czy prawda że jest to obowiązek prowadzenia i kto to może skontrolowac i jakie tego konsekfencje?

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

taka ewidencje ŚOR mozna dostac w kazdym punkcie sprzedazy śor za darmo wystarczy wypelniac co sie pryska ,czym, jaki areal , dawka i data

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorhurt    0

Witam

 

Konieczność prowadzenia ewidencji stosowania śor reguluje ustawa z dnia 18 grudnia 2003 roku o ochronie roślin z późniejszymi zmianami a konkretnie art.71. Ewidencje można kupić w niektórych sklepach z śor w cenie ok. 4 zł. Aktualne ceny brutto na środki na miotłę i inne chwasty (nie wnikam w skuteczność działania na poszczególne chwasty, w dawkowanie oraz zastosowanie na różne zboża): Lentipur (odpowiednik tolurexu): 1L-32zł., 5L-148zł., 20L-566zł., Huzar Pak 300g: 180zł., Huzar Activ: 1L-129zł., 5L-604zł., Atlantis OD: 1L-82zł., Chisel: 60g-90zł., Isoguard 500 SC: 1L-24zł., 5L-101zł., Attribut 70 WG:120g-173zł., Apyros 75 WG: 53g-216zł., Lancet Plus 125 WG: 1kg-647zł., Puma Uniwersal 069 EW: 1L-136zł., 5L-629zł., Axial: 1L-333zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorhurt    0

Ceny, które wyżej podałem są to ceny detaliczne ze sklepu firmowego przy hurtowni śor. Ceny są aktualne ponieważ dotyczą środków z zaopatrzenia tegorocznego wg najnowszych cenników producentów. Między sklepami mogą zdarzać się dość duże różnice w cenach wynikające z posiadania ubiegłorocznych zapasów. Jeżeli chodzi o sklepy internetowe to sprzedają one środki po niskich cenach gdyż muszą uwzględniać koszty transportu. Taka działalność przy sprzedaży pojedynczych sztuk jest nieopłacalna ani dla sprzedającego ani dla kupującego gdyż transport "zjada" zysk sprzedawcy i zysk kupującego. Zakupy te mają sens dopiero przy większych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie gdzie kupie tanio Chwastox Turbo i Tolurex ?U mnie cena za 5 litrów Chwastoxu Turbo i 5 litrów Tolurexa to 240 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorhurt    0

cena Chwastoxu turbo 5L - 113zł. brutto

Lentipur 5L(zamiennik tolurexu) - 148zł. brutto

W hurcie taniej ale trzeba się umówić w kilku i kupić w sumie za min 10000 zł. netto. Aktualna cena hurtowa: Chwastox turbo 5L - 108.85 zł. brutto, Lentipur 5L - 139zł. brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Noto kolego drogo masz to u mnie dużo taniej i nie musze hurtowo kupować. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

huzar activ 124zl brutto 1l

duett ultra 147zl 1l

alert 84.6zl 1l

bumper super 94,8zl 1l

tilt turbo 110,4 zl 1l

artea 177,5 zl 1l

mirage 63zl 1l

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Capalo 20l 2000

Capalo 5l 540

Prestige Forte 1l 200

Adob zboze Total Extra 25 kg 300

Adob rzepak Extra 25kg 270

Borasol 25kg 310

Dursban 1l 43

Golden Piccant 1l 360

Siarczan magnezu 7-wodny 1 120/tone

Elegant 10l 344

 

Ceny brutto. Jesli ktos kupowal takie SOR prosze o podanie cen w celu porownania.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj