Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

kodzi    15

Przy zakupie 20l wirtuoz cena 2000zł brutto

capallo 20l cena 2000zł brutto

Który środek będzie lepszy na T1 w pszenicy?

Przedstawiciel mi coś mówił że wirtuoz i reveller maja być trochę tańsze.

Edytowano przez kodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

teraz pytanie czy dać minimalną dawke 1.4 Capallo czy 0.75 virtuoza? Ja na razie nic nie kupuje bo prawdopodobnie wszystko wymarzło przez ostatnie dni. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Jeżeli chodzi o attribut to najlepiej nim pryskaś dodajac wspomagacz lub tak jak ja zawsze pryskałem z granstarem i jeszcze nigdy nie miałem problemu z chwastami. Po apyrosie można siać rzepak jak tek robie od kilku lat i jeszcze nic złego sie nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Huzar PAK - 212 zł/opakowanie 0,3 kg (tzn. na 1,5-2 ha)

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie potrzebuje kupić CHWASTOX TURBO i TOLUREX , gdzie to kupie najtaniej? Znacie może jakieś internetowe sklepy , co mają fajną cene? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja dwa i trzy lata temu stosowalem taka mieszanke, tylko ze zamiast chwastoxu turbo byl trio i powiem ci ze nie bylem zbytnio zadowolony z efektow.Zostalo dosc duzo zielcha na polu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja to stosuje i mam czyste pole bez miotły i chwastów.A Ty co proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ale Huzar droższy :huh: Ja tam taką mieszanke stosuje i pole mam czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Dzisiaj przejazdem wstapilem do centrum rolno-ogrodniczego w jakiejs miejscowosci za Kaliszem, i Huzar Pak czyli opakowanie na 1,5-2 ha kosztuje 201 zł brutto.

Zakupilem rowniez nawoz dolistny Tytanit z Intermagu, cena za litr 37 zł brutto.

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jest jakiś sklep internetowy z środkami? Pytam bo u mnie nie można kupić afalonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Huzar Pak cena 202 zł za 300 gr czyli na 1 ha, natomiast jego następca Huzar Activ za 5 litrów 660 zł i wystarcza na 5 ha. Kujawsko-pomorskie powiat chełmiński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A na co ten tytanit. To praktycznie żaden nawóz. Tytan głównie aktywizuje procesy metaboliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

W jakich uprawach? U mnie tytanit będzie stosowany wyłącznie w burakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Jest jakiś sklep internetowy z środkami? Pytam bo u mnie nie można kupić afalonu...

Afalon ma być wycofany w tym roku, i coraz trudniej będzie go dostać, wpisz "afalon cena" i wyskoczy Ci parę sklepów internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Chce zastosowac na zboza, ale oprocz tego stosuje standardowe odzywianie dolistne (nawoz dolistny+mocznik+siarczan magnezu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

skoro na zboża najlepiej coś z miedzią i to nie jakiś wieloskładnik który zawiera kilka setnych procenta tylko coś mocniejszego oraz jeśli masz wysokie ph gleby trzeba mangan również podobnie jak miedź znów jesli nieskie ph to molibden by się zdał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja dolistnie zboża nigdy nie dokarmiam bo według mnie nie ma to żadnego efektu!!!!!!!Dałem Insol i 30 kg mocznika na 300 litrów wody na hektar i zboże nic sie nie zebrało.Moim zdaniem saletra tylko i wyłącznie.Ja na wiosne daje 350 kg saletry na raz na hektar , w fazie krzewienia się pszenicy jak ma około 15 cm i do końca jest piękna .W tym roku zastosuje na próbe 300 kg mocznika na hektar , zobaczymy co to będzie , ale przed samym deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Niedługo myśle że Ci siarki zabraknie również. Magnez też ważny. No ale po prostu masz dobrą glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nikt nie patrzył na to, czy siarka jest czy nie ma, czy magnez i mikroelementy są. Zwiększyła się intensywność uprawy, to i na inne składniki należy zwrócić uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Ja dolistnie zboża nigdy nie dokarmiam bo według mnie nie ma to żadnego efektu!!!!!!!Dałem Insol i 30 kg mocznika na 300 litrów wody na hektar i zboże nic sie nie zebrało.Moim zdaniem saletra tylko i wyłącznie.Ja na wiosne daje 350 kg saletry na raz na hektar , w fazie krzewienia się pszenicy jak ma około 15 cm i do końca jest piękna .W tym roku zastosuje na próbe 300 kg mocznika na hektar , zobaczymy co to będzie , ale przed samym deszczem.

Większych bzdur nie słyszałem, jak chcesz osiagnac plon 3-5 ton pszenicy ozimej to odżywki nie są potrzebne, ale jak liczysz na plon powyzej 8 ton, to nawet jak byś dał tone saletry a nie dasz siarki i mikro elementów, typu miedz, mangan, molibden i bor to o plonie zapomnij. Pozatym kto przy zdrowych zmysłach daje mocznik na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnick1992    0

Panowie macie cos dobrego na miotłe w pszenżycie? Na chwasty będe stosowal MUSTANGA a na miotłe nie wiem co i czy mozna by bylo zrobic to w w jednym zabiegu z mustangiem?


Chemiczny rolnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj