Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

dwojakowski    6

Witam szanowne Forum! Chce się poradzić z zastosowaniem herbicydu Lancet Plus w pszenicy ozimej. Chodzi o to,że już jego zastosowałem,ale po żniwach w podorywce chciałbym posiać poplon w postaci łubinu i gryki po tej pszenicy. I tu na etykiecie nie piszą nic o tych nasionach,tylko gorczycę wymieniają...

Czy Lancet nie zadziała negatywnie na łubin i grykę?

Ma ktoś doświadczenia w tym temacie może jakieś...

Dzięki za uwagę.

Tak zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Niewiem jak na lubin i gryke zadziala lancet ale wiem ze na gorczysce nie wnosi on negatywnych skutkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Zeszłej wiosny zasiałem groch w plonie głównym rok po zastosowaniu Lancetu i nic mu się raczej z tego powodu nie stało. Ale tej wiosny już wolałem tego nie próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Czy połączenie Gold+Puma to dobry wybór ? I po ile u was są te środki ? I co dodać do Attributa 70 WG na dwuliścienne ? Bo mam 3 ha strasznie zaperzonego i myśle że to dobry wybór czy raczej kupić coś innego ? Jak tak to co kupić zamiast Attribut ? I czym spryskać jęczmień jary ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Ja bym nie mieszał środków od innych producentów. U mnie na chwasty idzie Axial 50 i Lintur. Axial w przeliczeniu na dawkę na hektar wychodzi też nawet taniej od Pumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betinka55    0

Dobrej jakości środki ochrony roślin można kupić w sklepie Agropartners. Maja duży wybór preparatów oraz rozwiązań przeciwgradowych. Od dawna korzystam z ich produktów i mam pewność, że moim uprawom nic nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroExpert    0

Witam, posiadam w sprzedaży środki ochrony roślin. W chwili obecnej posiadam w promocji środek FANDANGO 200EC 5l w cenie 750zł netto/810zł. brutto. Możliwa wysyłka za pobraniem. Wystawiam paragon lub na życzenie fakturę VAT. Cena ważna do wyczerpania zapasów. Zachęcam do kierowania zapytań również w sprawie innych środków ochrony roślin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek    6

Chciałbym popryskać owies Mustangiem Forte. Dawka wg etykiety to 0,8l/ha, ale nie pasują mi opakowania. Jak kupie 3l to wychodzi 0,7l/ha, a jak 4l to dawka wynosi już 0,9l/ha. Zachwaszczenie jest dość duże i nie chciałbym schodzić z dawką. I teraz pytanie, czy jak dam te 0,9l/ha to owies nie ucierpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

raczej nie powinien zaszkodzić 0,9l, ale zawsze lepiej stosować zalecenia producenta

uważaj na rzodkiew świrzepa bo ona nie lubi małej ilości Mustanga przetestowane

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Wczoraj pryskałem bobik na chwasty dwuliścienne za ile dni mogę opryskać na jednoliścienne? zawsze robiłem 5 dni odstępu i było ok ale teraz zapowiadają burze i pasuje mi przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

A czym pryskałeś lub będziesz pryskać? Ja w grochu zastosowałem Agil S na jednoliścienne i na etykiecie jest napisane, żeby dwuliścienne zwalczać co najmniej 3 dni przed lub 3 dni po Agilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

pryskalem Butoxone na dwuliscienne w ilości 3 l a teraz będę chciał opyskac Leopardem na jednolicienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Kraje członkowskie Unii Europejskiej przyjęły w poniedziałek zaproponowane przez Komisję Europejską ograniczenie stosowania glifosatu na terytorium UE.

Ograniczenia dotyczą stosowania glifosatu w miejscach publicznych takich jak parki, ogólnodostępne ogrody i place zabaw dla dzieci. KE zwiększy także kontrolę nad używaniem herbicydu tuż przed żniwami. Rolnicy robią to, żeby wysuszyć plony, co ułatwia żniwa i zmniejsza koszty późniejszego suszenia ziarna i jego przechowywania.

Ponadto w produktach opartych na glifosacie zabronione zostanie stosowanie surfaktantu POEA, popularnego składnika dodawanego do produktów chwastobójczych. Środek te wzmacnia działanie glifosatu, bo ułatwia przenikanie substancji do tkanek roślin. Badania wykazały jednak, że może on być toksyczny dla ludzi, a zwłaszcza zaburzać gospodarkę hormonalną.

"Komponent POEA zostanie zabroniony na terenie całej Unii i to już w najbliższym czasie. Komisja musi zatwierdzić tę decyzję, zakaz wejdzie w życie około 20 dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE” – powiedział Enrico Brivio, rzecznik KE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Za zaproponowanymi przez KE ograniczeniami zagłosowały 22 kraje członkowskie; sześć pozostałych wstrzymało się od głosu. Decyzja zapadła na spotkaniu unijnego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz (PAFF).

Państwa UE przed długi czas nie mogły dojść do porozumienia w kwestii przedłużenia zgody na stosowanie glifosatu w UE. Dotychczasowa licencja wygasała 1 lipca. Pierwotnie KE chciała jej przedłużenia na kolejne 15 lat. Wtedy jednak pojawiły się wątpliwości co do szkodliwości substancji. Zdania ekspertów były podzielone: Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), uważał herbicyd za bezpieczny dla ludzi, ale już należąca do WHO Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) twierdziła, że środek może być rakotwórczy.

Podczas ostatniego spotkania PAFF, KE apelowała do państw UE o zgodę na tymczasowe przedłużenie licencji na herbicyd o przynajmniej rok, przedstawiła także propozycje przyjętych w poniedziałek restrykcji. Nie udało się jednak wówczas uzyskać kwalifikowanej większości głosów.

Ostatecznie Komisja Europejska na własną rękę podjęła decyzję o przedłużeniu autoryzacji licencji na glifosat do końca 2017 roku, czyli do momentu wydania opinii na temat szkodliwości herbicydu przez Europejską Agencję Chemikaliów (ECHA). To na jej podstawie KE zadecyduje, co dalej z glifosatem.

Glifosat to aktywna substancja stosowana głównie w środkach chwastobójczych. Preparat produkowany jest przez koncern Monsanto i wykorzystywany w jego flagowym produkcie - herbicydzie Roundup.

 

mocny cios dla monsanto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Większy dla rolników którzy w glifosacie widzą złoty środek na wszystko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A nie jest tak? Jest to relatywnie tania metoda na oczyszczenie z zielska zaniedbanych pól i ugorów. Na chwilę obecną ciężko mi sobie wyobrazić walkę z perzem na moich piachach bez glifosatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Po czasach gdzie wszyscy robili podorywki bronowanie i chwasty likwidowali mechanicznie ,dzisiaj u nas nie ma nikogo co jeszcze robi podorywki tylko opryski ścierniska jednak z drugiej strony jak widzę ile oprysków u tych dużych obszarowców idzie w zboże a glifosat praktycznie leją kilka dni przed zbiorem ziarna a ty zapieprzasz bułeczki z tej mąki to może też bym zakazał dla zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Co innego likwidacja uciążliwych chwastów po żniwach a desykacje wszędzie wszystkiego. Bo przecież desykawać łatwiej niż wczesniej porządnie zdbać i przewidzieć że chwasty pewnie urosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A nie jest tak? Jest to relatywnie tania metoda na oczyszczenie z zielska zaniedbanych pól i ugorów. Na chwilę obecną ciężko mi sobie wyobrazić walkę z perzem na moich piachach bez glifosatu.

I właśnie glifosat do tego został stworzony i przeznaczony.

Ale że jest relatywnie tani to dla polskiego rolnika glifosat jest do wszystkiego, tzn rzepak nierówno dojrzewa glifosat, zboża odmładzają się glifosat, ziemniaki zarosną chwastami glifosat, buraki nie zdążyły wzejść glifosat itd.

Podobnie rzecz się miała z atrazyną lub acetochlorem, były tanie i bezpieczne dla kukurydzy. Gdyby rolnicy przestrzegali dawek to byłoby ok, a że było tanie to dawali 5 krotne dawki i potem było zdziwienie ze wszystkie ryby w stawie zdechły.

W przyrodzie potrzebna jest równowaga, wszędzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ktoś z was stosował Agrosar 360 SL? Ten sam skład co Roundup a średnio 10zł tańszy na litrze. Jest w tym jakiś haczyk czy to po prostu przepłacanie za nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Według mnie przepłacasz za nazwę ,też koniec tygodnia jak zazieleni się ściernisko prysnę czymś z tańszych ,jeszcze nie było aby nie zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj