Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

ene    1

Czyli nie powinno przypalić. A może lepiej było by zostawić to jak jest a jak już zboże będzie żółkło tzn wysychało - zastosować reglone lub coś takowego ? Ogólnie dziekuję za podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nasiona już będą przed zbiorem, i jak da się reglone to i tak nasiona zbierze się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam staral sie ktos moze o odszkodowanie gdy lancet plus przepuscil miotle na calym polu???

Lancet byl stosowany w pszenicy ozimej 30,04,2013 w dawce 0,2

dodam ze na jesien poszedl glean 0,15

Edytowano przez wikus666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o podobnym przypadku u gościa w rzepaku. Ogólnie to sprawa jest bardzo trudna do wygrania gdyż musisz udowodnić czy robiłeś wszystko według instrukcji a to jest trudne do udowodnienia. Ale może warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

bardzo mnie to trapi poniewaz pierwszy raz zdazylo sie zeby mimo podwojnego zwalczania miotla dalej byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

X lat temu reklamowałem pewien środek (bez rezultatu) gdyż przedstawiciel pokazał że środek był zastosowany za późno tzn. ta która była w odpowiedniej fazie została zwalczona a większa dalej sobie rosła.

 

Miotła w tym roku różnie się zwalczała, na jesieni opryskałem 4 kawałki (łącznie 5 ha) aby zwalczyć samosiewy rzepaku, (środka nie pamiętam) ale na 1 kawałku wyszła miotła, 2 miotła ale minimalnie, 3 (na połowie) wyszła przytulia która jest mizerna ale jest zaś na 4 jest czyściutko zero chwastów.

 

Pozostałe Lancetem na wiosnę ok. 6 maja i jest czysto, ale na pszenicy pryskanej jesienią a wiosną długi czas była różnica w kondycji pszenicy z dużym plusem na zabieg jesienny, myślę na powróceniu do Tolurex bezpośrednio po siewie który kilka lat temu działał rewelacyjnie na miotłę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Stosował ktoś komplet 560 / boxer /lub maraton w pszenicy ozimej, możecie powiedzieć w jakiej fazie ma najlepszą skuteczność, czy nie trzeba dodatkowo dodawać czegoś od samosiewów rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To co łączy te środki to że są z wyższej półki czyli droższe. Chociaż akurat boxer może wyjść trochę taniej, to kosa na miotłę i dawka 2l/ha powinna ja załatwić. W porównaniu do kompletu i maratonu ma tylko 1 substancje aktywną i warto dać na domieszkę chlorosulfuron (glean i inne). Taką mieszaninę najlepiej dać w fazie szpilkowania lub nawet przedwschodowo. Chlorosulfuron poradzi sobie z samosiewami rzepaku, ale wiosną mogą wzejść kolejne samosiewy więc trzeba pilnować pola. Maraton ma pendimetalinę substancję najbardziej wrażliwa na niską wilgotność gleby, choć muszę zaznaczyć że wszystkie te środki do pełni skuteczności potrzebują wilgotnej gleby. Maraton i komplet nie daje pewności zwalczania samosiewów rzepaku, na jesieni sobie poradzą, wiosną nie wiadomo. Można je stosować później niż boxer, ale jeżeli chwasty będą bardziej wyrośnięte to mogą nie dać rady. Wszystkie te herbicydy najlepiej stosować w fazie szpilkowania lub najpóźniej w fazie 1-2 liści czyli dość wcześnie. Osobiście skłaniał bym się do mieszaniny boxer 2l+glean 6g/ha i powinno być czysto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElDominik    0

Właśnie kupiłem pszenżyto ozime Fredro i kompletnie nie wiem jak się zabrać za odchwaszczanie. Klasa ziemi to V i kawałkiem VI. Zabieg chcę przeprowadzić jesienią i nie wiem jaki środek kupić, bądź jaką mieszaniną sporządzić. W sumie cena nie gra zbyt dużej roli, a najważniejsza dla mnie jest skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I taki post najbardziej podoba, tzn że najbardziej liczy się skuteczność. Powiedz jeszcze z jakimi chwastami jest największy problem, co było przedplonem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElDominik    0

Najwięcej było miotły i czegoś co nawet nie wiem jak się nazywa. Taka niska trawa (?) Coś na kształt mchu, aczkolwiek wyższe, nie tak gęste i wypuszcza źdźbła. Najwięcej tego było na podmokłych terenach. Przedplonem również było to samo pszenżyto. Za rok będę musiał to zmienić na owies bądź łubin, bo co za dużo to nie zdrowo :P

Co do tej skuteczności, to nie lubię dziechcić, wole zapłacić trochę więcej , niż potem marudzić że zboże zachwaszczone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Takie jakby choinki? Na miotłę polecam boxera. Zawsze miałem problemy z miotłą, a w tamtym roku na jesieni go zastosowałem (w niesprzyjających warunkach na dodatek) i miotły praktycznie nie było. Pierwszy raz od wielu lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

nie mam pewności że gleba będzie wilgotna zastanawiam się jeszcze nad połączeniem Lentipur Flo 500 SC - 1,5 l/ha + Glean 75 WG - 10 g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie jestem przekonany czy taka mieszanina ma sens, oba środki są grupy sulfonylomoczników.

Najwięcej było miotły i czegoś co nawet nie wiem jak się nazywa. Taka niska trawa (?) Coś na kształt mchu, aczkolwiek wyższe, nie tak gęste i wypuszcza źdźbła. Najwięcej tego było na podmokłych terenach. Przedplonem również było to samo pszenżyto. Za rok będę musiał to zmienić na owies bądź łubin, bo co za dużo to nie zdrowo :P

Co do tej skuteczności, to nie lubię dziechcić, wole zapłacić trochę więcej , niż potem marudzić że zboże zachwaszczone. :)

Hmm może to wyczyniec, który lubi wilgotne miejsca. Na miotle tak jak wyżej boxer będzie bardzo dobry 2-3l/ha i powinno być czysto. Ale czy z wyczyńcem sobie poradzi to nie wiem. Wyczyńca na pewno zwalcza axial ale jego stosować wiosną. Bozer krótko zalega w glebie więc jakbyś za rok chciał posiać łubin to nie będzie żadnych przeciwwskazań.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElDominik    0

Tak sobie przeglądałem przez godzinę te chwasty, aż w końcu znalazłem. Jest to wiechlina roczna. :)

Co do oprysku dodam, że jak to na lekkiej ziemi trafić na to że będzie ona wilgotna nie jest łatwo. A środki przedwschodowe tego wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Racja wymagają, ale okres do wykonania zabiegu też zazwyczaj jest dość spory. Do tego jeżeli gleba jest przesuszona tylko na powierzchni gleby to wystarczy tylko rosa z nocy która jesienią jest obfita.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ElDominik    0

I jak myślisz ? Kombinować z jakimiś mieszankami czy po prostu dać te 2-3l Boxera ? Więcej jakichś charakterystycznych chwastów tutaj raczej nie ma. Najczęściej jeszcze spotykany oprócz tej wiechliny i miotły to chaber bławatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nawet mieszanki boxera z innymi substancjami mogą nie dąć pełnej skuteczności w zwalczaniu chabra. Na chabra jest bardzo dobry triburunon metylu ale jego stosuje się wyłącznie wiosną. Daj 3 litry boxera, bez mieszania a skuteczność będzie bardzo dobra.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Litr kosztuje w granicach 38zł, za większe opakowania pewnie taniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Przeoczyłem sprawę i widzę że bedę kawałek pola ok 1 ha mieć w pszenicy perz nigdy nie pryskałem w zbożu na perz ale czytałem że wiosną można przystopować perz tyko jakim środkiem może ktoś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

apyros lub attribut , ale lepiej apyros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj