Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

witam chcę posiać na wiosnę pszenicę,pole jest strasznie zaperzone znacie jakiś tani i dobry środek chemiczny który mógłbym zastosować w pszenicy i kiedy wg.was najlepiej przeprowadzić ten zabieg? chciałbym aby ten środek był skuteczny do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polu.co polecacie w jakich dawkach jaki koszt na 1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Kolego TANI i DOBRY takiego po prostu nie ma ,taniim to możesz opryskać pole gdzie nic nie masz zasiane i spalisz wszystko ,a w pszenicy to też oprysk pomoże ale koszt duży wejdz na np rolno-ogrodniczy .pl i sobie znajdz środek i koszt sobie obliczysz samemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a czy do mieszanki atlantis + mustang mozna dodawac mocznik i siarczan i ewentualnie jakies mikroelementy??

czy lepiej mocznik + siarczan i fungicyd ewentualnie jakis antywylegacz?? Pierwszy raz chce zastosowac antywylegacz i fungicyd w 2 zabiegach zeby zobaczyc roznice i przekonac siebie i szeryfa do tych zabiegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Lepsze oczywiście będzie to drugie rozwiązanie, mocznika nie powinno się mieszać z herbicydami. Antywylegacz można stosować z fungicydami, z mustangiem też można ale tu jeszcze atlantis dochodzi i czy łącznie można do tej mieszanki ccc dawać to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tak jak kolega wyżej, radze herbicydy zastosować osobno, a dopiero w fazie 30-31 BBCH mieszanine. fungicyd +CCC+ mikroi makroelementy.

MIeszanie co kolwiek z herbicydami jest niebezpieczne. Po pirewsze może obniżyć to skuteczność, po drugie może dojść do objawów fitotoksyczności na roślinie chronionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

witam chcę posiać na wiosnę pszenicę,pole jest strasznie zaperzone znacie jakiś tani i dobry środek chemiczny który mógłbym zastosować w pszenicy i kiedy wg.was najlepiej przeprowadzić ten zabieg? chciałbym aby ten środek był skuteczny do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polu.co polecacie w jakich dawkach jaki koszt na 1 ha?

 

zasiej jara pszenice

a potem gdy juz bedzei w odpowiedniej fazie zastosuj ATRIBUT padnie perz i owies gluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

witam chcę posiać na wiosnę pszenicę,pole jest strasznie zaperzone znacie jakiś tani i dobry środek chemiczny który mógłbym zastosować w pszenicy i kiedy wg.was najlepiej przeprowadzić ten zabieg? chciałbym aby ten środek był skuteczny do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polu.co polecacie w jakich dawkach jaki koszt na 1 ha?

 

Wiesz mozesz zastosowac na tym polu Apyros w górnej dawce i napewno cos tam pomoze ale po zniwach proponowałbym zastosowanie glifosatu lub dikwatu w celu spalenia perzu. Można zastosowac go z jakąś formą azotu albowiem azot otwiera bardziej powoduje wnikanie substancji aktywnej do srodka rosliny. Nalezy jednak pamiętac ze tego azotu nie mozna stosowac duzo bo po niedługim czasie perz może odbic i wtedu lipa bedzie. proponawana ilosc azotu?? Niecale wiaderko takie do 10 L. Najtaniej chyba wyjdzie zabieg z siareczanem amonu który na rynku teraz jest np u mnie w lubelskim po 900 zł za tone. Zycze powodzenia i wysokich plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Wiesz mozesz zastosowac na tym polu Apyros w górnej dawce i napewno cos tam pomoze ale po zniwach proponowałbym zastosowanie glifosatu lub dikwatu w celu spalenia perzu. Można zastosowac go z jakąś formą azotu albowiem azot otwiera bardziej powoduje wnikanie substancji aktywnej do srodka rosliny. Nalezy jednak pamiętac ze tego azotu nie mozna stosowac duzo bo po niedługim czasie perz może odbic i wtedu lipa bedzie. proponawana ilosc azotu?? Niecale wiaderko takie do 10 L. Najtaniej chyba wyjdzie zabieg z siareczanem amonu który na rynku teraz jest np u mnie w lubelskim po 900 zł za tone. Zycze powodzenia i wysokich plonów.

 

Co do glifosatu to jak najbardziej się zgodze, ale dikwat broń boże. Jest to substancja parząca spali same liście ale na kłacza nie wpłynie, perz odbije w ciągu miesiąca.

W roli adiuwantu mineralnego można zastosować siarczan amonu w stężeniu 2,5- 3,0 %.

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

wczoraj na szkoleniu chemizacyjnym wykladowca mowil ze mozna do herbicydow dodac zwykly plyn do mycia naczyn jako adiuwant w celu polepszenia dzialania srodka w ilosci od 50-100 mililitry na 100 litry wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Na jesień pryskałem żyto środkiem glean, zostało mi 100 l po czym dolałem randapu i opryskałem ugór . Po ok 1.5 miesiącu z talerzowałem to i tak zostało na zimę. Planuję zasiać tam zboże ziemia klasy 5 wieloletni ugór i czy konieczna jest orka czy wystarczy to głębiej zrobić kultywatorem ?? chodzi mi o to czy glean nie będzie działał toksycznie na zasiane zboże .

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Glean jest herbicydem dedykowanym dla zbóż to dlaczego ma działać toksycznie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@patkofonikas1987 to dlaczego Ci co przesiewali w ubiegłym sezonie oziminy potraktowane jesienią gleanem orali pod zboża jare a nie robili tylko agregatem i siew ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba pytanie do nich a nie do mnie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja pod zboża jare nic nie orałem. Część 30% robiłem gruberem na 15cm a resztę od razu agregatem talerzowym z siewnikiem Focusem, siałem. Nawet rzepak tylko agregatem siałem.. Pryskałem granstarem, ale nie musiałem, tylko dla świętego spokoju, ale 90% u nas niczym nie pryskało jare, przesiane po oziminach.

Dla glinu to problem był z QQ bo wyrosła z 20 cm i stała, nic ją nie ruszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

Glean negatywnie działa jedynie na kukurydzę. Sama tego doświadczyłam w tamtym roku... :/


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Glin 75 WG po 1,5 roku od zastosowania , negatywnie wpłynoł na buraki cukrowe oraz groch pastewny. Te sulfonylomoczniki to straszne świństwo. Bardzo długo degradują się w glebie. Więc staram się ich jak najmniej stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja siałem buraki po Glinie w dawce 8-10 g/ha i po 1,5 roku były tylko niewielkie problemy na klinach, gdzie środek nałożył się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie

pryskaliście może takim środkiem jak galaper strong , jakie macie zdanie o tym środku , mam zamiar go w tym roku zastosować na pszenicę ozimą i co polecacie dodać na jedno liścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

witam, mam pytanie odnośnie adiuwantów.

otóż chce zakupić superam i dodawać go przy stosowaniu odżywek, takich jak insol na fasolę oraz kristalon z tytanitem na pszenicę, przede wszytkim przed suszą i w trakcie jej trwania.

ale jest przy nim adnotacja, ze można go stosować tylko ze środkami grzybobójczymi i owadobójczymi. czy używanie go z odżywkami będzei miało jakiś zły wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Superam należy do surfaktantów czyli zawiera substancje powierzchniowo czynne o właściwościach hygrofilowo-lipidowych. O ile będziesz stosował odrzywki schelatowane nic nie powinno się dziać. Jeśli masz jakie kolwiek wątpliwości użyj adiuwantów olejowych najlepiej zemulgowany estry olejowe ( np. Toli)

Na szczęście stosowanie adiuwantów będzie jaśniejsze, ponieważ w rozporząrzenie MRiRW 1107 wpisany jest obowiązek rejestracji adiwantów. Być może wejdzie to jeszcze w tym roku.

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie

pryskaliście może takim środkiem jak galaper strong , jakie macie zdanie o tym środku , mam zamiar go w tym roku zastosować na pszenicę ozimą i co polecacie dodać na jedno liścienne

 

Na miotłę najlepiej IPU- Protugan, Izoherb, Izofarm coś z tej beczki. Ale IPU zadziała na miotłę do 6ciu liści. Trzeba będzie poczekac i zobaczyć kiedy da się wejść z opryskiem. Najlepszy na oziminy jest Lancet.Kosi wszystko i można stosować w późniejszych fazach chwastów.

Galaper powinien być dobry na przytulię w każdej fazie, ale nie wiem czy nie lepiej jest zastosować jakiś Granstar Ultra czy coś i domieszać Aurorę na przytulię.

Poza tym znam przypadek, że domieszka środka na jednoliścienne do Galapera przypaliła pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no moża i tak być że przypali jak się domiesza do galapera środek na jednoliścienne , trzeba 2 zabiegi zrobić odzielnie galaperem i jakimś na jednoliścienne galaper już kupiony , a na jednoliścienne to tak jak piszesz nie wiadomo kiedy wiosna przyjdzi więc narazi nie ma co kupować ?

protuganem kiedyś pryskałem efekt był dobry lecz na nakładanym pszenicę przypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj