Skocz do zawartości
Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
eskord    0

Sam chciałbym zaznaczyć również, że są rzeczy na które powinniśmy zwrócić szczególną uwage przy stosowaniu oprysków i innych środków ochrony roślin. Tak aby nie zaszkodzić sobie jak i roślinom:
- czytajcie uważnie etykiety
- stosujcie sie do instrukcji obsługi ( szczególnie jeśli pierwszy raz macie do czynienia z danym środkiem)
- warto jest mieć na sobie odzizeż ochronną
- no i w razie jakbyscie mieli bezpośredni kontakt z opryskami i jeśli by u Was wystąpiły objawy niepożadane to jednak wart jest udać się na pogotowie ratunkowe
http://psor.pl/jak-bezpiecznie-stosowac-srodki-ochrony-roslin/

Darovit    0
Napisano (edytowany)

...przepraszam nie w tym temacie

Edytowano przez Darovit

MarcinC360    6
Napisano (edytowany)

Alfa-cypermetryna pisze, że działa na roslinie powierzchniowo, czyli przez jaki czas od oprysku działa na nowo przybyłe szkodniki w zbożach? Np Bi 58 wiem, że działa systemicznie, ale po nim miałem średni efekt, (sporo zywego towaru) a niby taki toksyczny. Chodzi mi o to czy jak np alfacypermetrynę zastosuje przy okazji T2 na liścia flagowego np w pszenzycie to czy bedzie ona działać jeszcze po wykłoszeniu jak szkodniki bedą sie brały za kłos?

Edytowano przez MarcinC360

Wiadomość z agroFakt.pl

Darovit    0

W jakim czasie przed zbiorem pszenicy można przeprowadzić desykację? bo lancetem w tym roku nie trafiłem i wyszedł perz  :wacko:

gwozd    101

Gdzieś na etykiecie jest że lancet zwalcza perz? Bo jakoś mi umknęło

Mareczek_79    5

Zgłosiłem ten post bo to aż podejrzane jest żeby na agrofoto jakiś gość przychodził, o desykacji nie słyszał i reklamował jakiś portalik

gwozd    101

Przecież glifosat jest zarejestrowany do desykacji rzepaku. Wszystko zgodne z prawem więc o co Ci chodzi?

kosa29    2

witam jaki herbicyd polecicie do zwalczania chwastów przedwschodowo w pszenicy i  pszenżycie taki do 120zł/ha

raul7031    8

Czy ktoś opryskiwał pszenżyto ozime środkiem Opal w połączeniu z Diflanilem lub osobno? Jakie efekty?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się