Skocz do zawartości
Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tktomek74    2

Koledzy znalazłem 5 l Stabilanu  w piwnicy z 2009 roku ( gdzieś się dobrze skamuflował skubany ) nie otwierany, i mam pytanie czy jeszcze go mogę zużyć na rozkrzewianie pszenicy i w jakiej dawce ? Z góry dzięki za info .

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    53

Witam,

Podpowie ktoś, jakie adiuwanty zastosować np. przy ochronie fungicydowej zbóż oraz skracaniu przy użyciu medax/moddus+ccc(np. ze względu na niekorzystną temperaturę, chmury/słońce itp)? Trochę tego typu środków jest ale które będą najlepsze w tych przypadkach

tomekZ058    75

licze na pomoc.... mam pszenice jara, mysle opryskac Axialem zeby pozbyc sie głuchego owsa ktory sie trafia a tu moje pytanie co mozna domieszac do Axialu zeby wzieło dwuliscienne?

slawek2209    78

Można domieszać Lintur ale skuteczność Axialu spada i wtedy należy zwiekszyć dawkę Axialu.Najlepiej zabiegi robić osobno

slawek2209    78

rozumiem ale wolałbym raczej to zrobic za jednym razem, to ile dac Axialu a ile Linturu?

Linturu daj normalną dawkę a nowego Axialu 0.9 l.

shrek    1

panowie nie opryskałem oziminy jesienią, było u mnie sucho i bałem sie że jak wymarznie to w plecy opryski  :( ale wszystko dobrze przezimowało  :) i czas powoli to opryskać od zielska, a mam po trochu pszenicy, pszenżyta i jęczmieniu ( w sumie koło 8 ha ) i żeby za dużo nie kombinować z opryskami ( wszystko takimi samymi ), to znajomy polecił mi aminopielik tercet 2l/ha + lintipur 2l/ha dobra taka mieszanka ??ponoć skuteczność bardzo duża - ktoś próbował już i może sie podzielić doświadczeniem ?  czy szukać czegoś lepszego ewentualnie, lub tańszego ?? 

lebek5    9

Nie wiecie czy  kilku stopniowy przymrozek czesem nie osłabia działanie commandu i linurexu? Musze po siewie bobiku opryskac  a zapowiadaja przymrozki, nawet dziś było -2.

bioDiesel    0

Witam. Jakiego oprysku użyć na chwasty w życie ozimym? Na polu jest dużo miotły. Jesienią oprysk nie był wykonany :/

Tomazi3p    44

Panowie co powiecie na temat mieszanki na chwasty w zycie i pszenzycie;  MUSTANG 0,5l/ha plus APYROS 15g/ha?

W życie bym zrezygnował z Apyrosu, cała reszta OK

to w takim razie co zmieszac zebym bezpiecznie w zycie zwalczył miotłe i dwuliscienne?chisel stosowałem 3 sezony tak wiec pora na zmiane...

tomjur2008    3

Głównie: mak polny, miotła zbożowa, samosiewy rzepaku,gwiazdnica pospolita, chaber bławatek, tasznik pospolity i przytulia czepna to są najczęściej spotykane chwasty w mojej pszenicy ozimej. Jak myślicie jaki środek byłby najlepszy żeby zqalczyć to holerstwo. Dodam że jest tego sporo :/ . Prosze o poradę :-)
Jesienią nie udało mi sie niczym opryskać, tak że tak to wygląda ..

Tomazi3p    44

Głównie: mak polny, miotła zbożowa, samosiewy rzepaku,gwiazdnica pospolita, chaber bławatek, tasznik pospolity i przytulia czepna to są najczęściej spotykane chwasty w mojej pszenicy ozimej. Jak myślicie jaki środek byłby najlepszy żeby zqalczyć to holerstwo. Dodam że jest tego sporo :/ . Prosze o poradę :-)

Jesienią nie udało mi sie niczym opryskać, tak że tak to wygląda ..

Będę mało oryginalny ale np. Chisel Nowy będzie odpowiedni jeżeli masz mało styczności z sulfonylomocznikami-cena ok 95zł/ha. Kolejna opcja Huzar-tylko tutaj koszt jest większy. Za ok 100-115zł kolejna opcja z sulfonylomocznikami-Rubin SX. Isoguard 2l+0,8 Mustang Forte, Isoguard 2l+150g Lintur, 2l Lentipur+45g Granstar Ultra. Toto 70g+0,5l Galaper.

lebek5    9

Mam dużo chwastów w życie co myślicie pryskac juz? na wtorek zapowiadaja 14 stopni ,sroda 16, czwartek 15 i na noc nie zapowiadaja przymrozków. Bede pryskał Huzrem

marian2011    111

W tym roku się też nie spieszę z opryskiem niestety po doświadczeniach ostatnich lat raz też miałem Huzara activ potem Chisela Apyrosa i w trzech dniach po oprysku był przymrozek i praktycznie zero działania konieczne poprawki, wprawdzie w dzień sucho ciepło ale u nas WLKP wczoraj i dzisiaj było -3 nocą  naprawdę musisz być pewien że nie będziesz miał przymrozków inaczej czekałbym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się