Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

zetor6011    1

zapytanie

jaki środek bedzie skuteczny na chwasty w jeczmieniu jarym i pszenicy jarej

Sekator 125

Granstar 75

Chwastox Turbo 340 SL

który lepszy i prosił bym o podanie cen tych herbicydów chce to zastosować z pumą

Czekam na szybka odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4

WItam

 

Jaki polecacie oprysk na chwasty do mieszanki (pszenica i jeczmień), owsa oraz pszenżyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zależy jakie chwasty..... ja proponuję mustanga jeśli tylko dwuliścienne można pryskać też owies chciaż w opisie pisze że nie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Panowie,mam pytanie,może to przez wyjątkowo mokrą wiosnę w moim rejonie,nie wiem czym to walnąć,mam zasiany jęczmien i jare pszenżyto po zimowym ję czmieniu i pszenżycie,bez jesiennych oprysków i miejscami wywaliło się proso-czym to pojechać,zaznaczam że wszystko było zjechane gruberem przed siewem i agregatem tak że raczej miotły być nie powinno i jeszcze jedno pytanie- u mojej znajomej po pszenicy ozimej zasiany jęczmień,pole słabo uprawione,nie widziałem tego,ponoć pełne spektrum chwastów,w tym jeszcze "jesiennych" i żeby było ciekawiej do tego głuchy owies-co z tym zrobić_____

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4

zależy jakie chwasty..... ja proponuję mustanga jeśli tylko dwuliścienne można pryskać też owies chciaż w opisie pisze że nie

 

A chwastox extra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe pytanie: czy mieszanina Mustang Forte + Protugan może być zastosowana do oprysku trawnika? Czy nie spali trawy?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Nietypowe pytanie: czy mieszanina Mustang Forte + Protugan może być zastosowana do oprysku trawnika? Czy nie spali trawy?

a zboże pali? ... to masz odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboża nie. ale miotłe tak. Popryskam na Twoja odpowiedzialność, w razie czego pomożesz mi zrekonstruwac trawnik ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jakie chwasty chcesz zwalczyć w tym trawniku?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie chwasty chcesz zwalczyć w tym trawniku?

 

Głównie mlecz. Zostało mi parę litrów roztworu. Popryskałem kawałek trawnika na próbę. Za parę dni dam znać czy trawnik przeżył ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tzn mniszek pospolity? To będzie cięzka sprawa. Myłem opryskiwacz po lepiturze, guardianie. Troche poleciało na trawnik, trawy 0, mniszka przychamowało ale po 2 tyg zaczął rosnąc normalnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

bo to są preparaty na jednoliścienne i tylko nie które dwuliścienne, nawet rzepak wytrzymuje dawke 2l lentipuru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
Napisano (edytowany)

Wytrzymuje, ale juz 3gram glinu to nie.. :D

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja koło domu trawnik pryskam Fernando 225SC, To jest środek na łąki i ładnie załatwia wszystko w trawniku. Na 10 litrów daję go 1,5-2 setki. W mniejszej dawce nie bardzo chce działać. Starane też tak dawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

ATTRIBUT wg etykiety producenta można stosować w pszenicy ozimej i chyba jarej.

Ale ja stosuje do żyta i jęczmienia jarego w następujący sposób:

1 zabieg 60g ATTRIBUT + 1L (wspomagacza) ACTIROB

2 zabieg 40g ATTRIBUT + 0,7L (wspomagacza) ACTIROB

Oprysk stosować gdy perz ma 5 - 15 centymetrów.

Środek ten stosuje tylko do zwalczania perzu właściwego.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zauważyłeś jakieś skutki uboczne przy stosowaniu attributa w jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Coś mi się wydaje że kolega pomylił jęczmień z pszenicą bo po zastosowaniu attributa w jęczmieniu i to jeszcze w dawce 100g to chyba kombajnem nie ma po co wjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A co może być na duży perz? Bo mamy taką dzierżawe gdzie troche tragicznie to wygląda na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Nie radzą mieszać z odżywkami, to napewno nie masz co dodawać pumę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam mam pytanie o środek STARANE 250 EC .... chciałbym go użyć na chwasty w trawie wieloletniej .... dawka 1.5l ... piszą ze karencja jest 7 dni ale mam obawy o przydatnosc takiego pokosu trawy na sianokiszonke dla dobrych krów ... ktoś z was już tak zrobił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj