Challenger

Środki ochrony roślin

Polecane posty

Tomazi3p    44

Niestety dostępu do Twojego dysku nie mamy :)

 


Mam dużo chwastów w życie co myślicie pryskac juz? na wtorek zapowiadaja 14 stopni ,sroda 16, czwartek 15 i na noc nie zapowiadaja przymrozków. Bede pryskał Huzrem

Tak jak kolega niżej pisze, w przypadku sulfonylomoczników(nie wszystkich ale większośći) przymrozki po zabiegu obniżają skuteczność zabiegów, nie wykluczając fitotoksyczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Macie może jakąłś stronę z środkami ochrony żeby sprawdzić etykiety i substancję.

Była Ochrona Roślin com i tam były wszystkie środki,ale od tego roku nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

ja dziś zarezykowalem i opryskalem żyto ozime huzarem, a ze było 16 stopni w cieniu i noc tez zapowiada się ciepła to opryskalem hektar słabej pszenicy sarczanem magnezu i plonvitem opty dodałem do tego 0, 7 l topsinu który i tak był po terminie czas pokaże czy dobrze zrobiłem czy wręcz przeciwnie jeszcze pogorszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Ja w tym roku kupiłem bańkę 5l proteq 250ec czyli to samo co modus za 1060zł brutto , ccc to już groszowe sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

U mnie:

Proteg 1027/5l

Optimus 814/5l

Cuadro 968/5l

Stabilan 205/20l

Ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie mam do oprysku na chwasty 7,5 ha mam kupiony pakiet Toto Galaper Izofarm na 8 ha jednak po prognozach pogody cały czas ma padać i  minusowe temperatury koło świąt, widzę że miotła coraz większa a na razie nie ma szans na oprysk dokupić jeszcze Izofarmu dla pewności czy ten pakiet powinień starczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

A jednak ryzyko czasem opłaca, opryskałem 24 marca żyto od zielska huzarem i pięknie chwasty siadły, wszystkie dwuliścienne,rumianowate ,miotła wszystko zółte , teraz tylko czekac na poprawę pogody na druga dawkę azotu i  t1 w raz ze skracaniem,chodz kolanko jeszcze nie dorywa się od wezła.

 

Nigdy tak wcześnie nie pryskałem odzywkami i siarczanem magnezu i tam gdzie opryskałem  różnica sie ogromna, na przyszłośc jak wiosna bedzie ciepła to jade czym tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

czy aminopielikiem d maxx 430 ec można pryskać jęczmień ozimy ?? na etykiecie nie ma ale pytam sie bardziej doświadczonych czy ktoś próbował  albo po prostu nie zrobili rejestracji albo wygasła - można jęczmień jary ( mam nim pryskać pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i przy okazji  jak można to bym opryskał i jęczmień ozimy ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie gdzie mogę nabyć na wschodzie łódzkiego Medax Top bo byłem w kilku sklepach i nie mają albo nie wolno im sprzedawać nikomu tego bo sadownicy kupują to zamiast jakiegoś drogiego środka tej marki. Mam problem to nabyć. :wacko:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

co polecacie na poprawke na chwasty w pszenicy ozimej,mysle nad starane,przez ta pogode pewnie srodki nie zadziałały stosowałem Atlantis+Sekator ponad tydzien temu ale efektów nie widac gdzie dla porównania w czwartek atakowałem chwasty w jeczmieniu i chwasty do dzisiaj sa gotowe znac ze padaja a robiłem Goldem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Co i ile dodac do granstaru ultra zeby rozszerzyc spektrum działania w mieszance zbozowej (pszenica jeczmien owies) tak aby bylo jak najwieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Teoretycznie sam Granstar Ultra wystarczy na chwasty jare dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 Dlaczego rolnicy postępują wg trendu, norm, reklam, tego co przekazuje im system edukacyjny lub tego co przeczytają na forach internetowych, gdzie jeden z drugim prześciga się w nazwach środków ochrony itd. Po co kursy, zasady bhp i całe zachowanie ostrożności, kiedy potem tym karmimy siebie, innych, dzieci.....Absurd.....Dla mnie to jawna, powolna śmierć za własnym przyzwoleniem; inteligentne ludobójstwo.

Znajoma urodziła dziecko, które musi nasmarowywać maściami zawierającymi sterydy, bo naturalna powłoka skóry nie zapewnia ochrony i narażona jest na podrażnienia alergiczne.... tzw choroby cywilizacyjne.

Kiedyś miałam okazję odwiedzić przedsiębiorce-ogrodnika, który hodował pomidory dla biedronki. Aby wywiązywać się z kontraktu, produkcja musiała odbywać się na okrągło, szybko przy odpowiednim zasilaniu. Natomiast opowiadał, że dla swojej rodziny prowadzi osobną szklarnie.

 

Nic bez przyczyny nie istnieje, nawet chwasty, grzyby...itd mają swoje przeznaczenie. Rolnicy widzą negatywy ...tego ich uczy tzw postęp prowadzący do"uwstecznienia", pozbawia samodzielnego logicznego myślenia..  Lepiej, żeby ktoś inny za nas myślał......A zdrowie? A samoświadomość już nie istnieje? Priorytetem jest kasa, ale tylko pośrednio, bo tak naprawdę nabija się ją korporacjom....przykre, naprawdę. Teraz wszystko musi być szybko i dużo...a czy taniej? Ekologicznie  czyli tradycyjnie taniej wbrew temu co jest wmawiane celowo ludziom.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ywa- odpowiem tak- wzrost liczby ludności co za tym idzie wzrost zapotrzebowania na żywność wymusza zwiększanie wydajności, a wydajność zwiększysz przez uprawę ekstensywną lub intensywną, w Europie możemy stosować tylko uprawę intensywną co wiążę się z nawożeniem mineralnym i stosowaniem pestycydów. Konsumenci chcą równiutkie ładnie wyglądające warzywa, owoce, równorodny towar, ale bez chemii to nie wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wg tego, co piszesz cytuję: " wzrost liczby ludności co za tym idzie wzrost zapotrzebowania na żywność wymusza zwiększanie wydajności" więc wyjściem z tej sytuacji, które (tylko?) ja tu dostrzegam, jest eksterminacja populacji.....[np. Polacy stali się zbyt bardzo ekspansywnymi emigrantami...]

Środki tzw. ochrony (kto w ogóle wymyślił taką mylną nazwę).............to jak tzw łaźnie/prysznice gazowe, tylko subtelniejsze...i ładniejsze od cuchnącego obornika.

Dzisiejsza inteligencja nie dostrzega pszczółek...........są zbyt małe więc mało znaczące, by zwracać na nie uwagę..............a to znak od Matki Ziemi i tylko ostrzeżenie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1222
      Chciałbym się dowiedzieć czym pryskacie lub będziecie pryskać pszenżyto?
      Z góry dzięki.
    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Maciejbeekeeper
      Drodzy Sadownicy, Rolnicy, Ogrodnicy, Sympatycy przyrody,
       
      Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą i apelem o zachowanie rozwagi w najbliższym czasie. Już wkrótce rozkwitną sady owocowe, rzepak i inne rośliny. Te pszczoły, które nam przeżyły po długiej i ostrej zimowli, a właściwie dalsze pokolenia pszczół wylecą na pola, aby zapylać rośliny i znosić do uli pokarm. Jak Wam wiadomo, od wielu lat pszczoły giną od szkodliwych środków ochrony roślin, mamy tu na myśli nie tylko pestycydy, ale herbicydy i inne pochodne. Jest to straszliwe niebezpieczeństwo dla wszystkich owadów zapylających. Oglądamy z niepokojem wiele reportaży z różnych miejscowości, jesteśmy wzywani do różnych pasiek, to co już widzieliśmy to prawdziwy obraz nędzy i rozpaczy, zatrute, sparaliżowane, martwe bądź konające pszczoły, pozbawione zdolności do lotu i prawidłowego funkcjonowania. Wszystko przez nieumyślne, nierozsądne pryskanie upraw w dzień, a może nawet lenistwo? Oferujemy Wam logiczne i jedyne chyba rozwiązanie, a mianowicie, jeśli już musicie dokonywać ochronnych oprysków to wykonujcie je po zmroku, po zachodzie słońca, kiedy pszczoły zbieraczki wróciły już do uli. Przez noc, środek chemiczny wywietrzeje z kielichów kwiatów. Pszczół jest coraz mniej, znane są Wam pewnie przypadki otruć w Dąbrowie, Oleśnie czy w województwie opolskim. Niektórzy stracili cały swój dorobek, wielu pszczelarzy utrzymuje się właśnie z miodu. Zapowiadamy głośne veto, ustalone zostały już odpowiednie procedury wiążące się z natychmiastowym wezwaniem PIORiNu, pobraniem przez nich próbek, zawiadomieniem policji i prokuratury, powołaniem odpowiedniej komisji weterynaryjno-pszczelarskiej, wielu składało pozwy do sądu. Tak samo apelujemy o wzbogacanie bazy pożytkowej. Zamiast siać „enty” raz pszenżyto, czy jakieś inne zboża, albo kukurydzę bądź rośliny GMO posiejcie grykę, posiejcie rzepak, gorczycę, koniczynę czy facelię błękitną. Rośliny GMO także stanowią niebezpieczeństwo, bez względu na Wasze poglądy pewne jest to, że takie rośliny wydzielają toksyny oraz substancje odstraszające owady, mają trujący pyłek i wymagają więcej nakładów agro-chemio-technicznych.
       
      Dla przykładu odsyłam do materiałów: http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/rozmaitosci/pszczelarze-licza-straty/7304129
       
      Prosimy Was, miejcie na uwadze dobro i znaczenie pszczół miodnych, postarajmy się zachować symbiozę rolniczo-pszczelarską.
       
      Z wyrazami najgłębszego szacunku,
      Kolegium Pszczelarskie z Centrum Pasieki Michałów
      Andrzej Potolczyk
      Maciej Ślusarczyk
      Tomasz Jabłczyński
      Paweł Makulczak
       
      Kontakt/materiały:
      www.pasiekamichalow.weebly.com
      www.pasiekapszczelarska.fora.pl
      http://www.pasiekapszczelarska.fora.pl/przeciw-ustawie-o-nasiennictwie-stop-gmo,237/
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj