wojtas

Ptasia grypa

Polecane posty

Bartek1961    2

Moim skromnym zdaniem jest to sztucznie nagłaśniane aby spadło spożycie mięsa drobiowego. Podobnie było kiedyś z chorobą szalonych krów. A chyba już mało kto zwraca na to uwagę!

Do tego dochodzą media które szukają sensacji i rozdmuchują sprawę. Prawda jest taka że wielokrotnie więcej ludzi umiera na zwykłą grypę a w Polsce jeszcze nikt na to nie zachorował!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1
Moim skromnym zdaniem jest to sztucznie nagłaśniane aby spadło spożycie mięsa drobiowego. Podobnie było kiedyś z chorobą szalonych krów.

wg mnie glownie chodzi o tania sensacje, wzbudzanie w ludziach strachu, aby ci ogladali wiadomosci, czytali gazety itd.

ale moze byc tak jak mowisz. moze. moze jakies lobby wieprzowe lub wolowe naciska na rozdmuchiwanie takich newsow. mozliwe, choc troche trudne do wyobrazenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

pic na wodę ja 2 lata temu dostałem mandat za tą ptasią grypę bo wypuściłem gołębie mimo zakazu ja w to nie wieże :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzyn11    0

Niestety ja jestem na tym terenie,jakieś 50 km od epicentrum. Nie chcą dawać młodych kurczaków do kurników .

Od kolesia nie chcą odebrać indyków z 5 kurników i ma problem mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Następne miejsce grypy to okolice żuromina, a do tego miasta mam 20 km. Lecz niestety nie daleko przy mnie ok 6 km jest z 5 kurników i co będzie jak tam dojdze ptasia grypa :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELVIS781    1

Ja mam dwa pytania ,Dlaczego drób grzebiący (kury) ma ptesią gryp? i dlaczego akurat najbardziej w zagłembiu drobiowym jakim są okolice ŻUROMINA. To mi zalatuje jakąś grą na górze naszej władzy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a mnie dziwi po co ta propaganda znacie moze kogos kto umarl na ptasia grype albo przynajmniej na nia zachorowal bo ja nie a znam wielu ludzi zeby na to zachorowac trzeba by bylo jesc surowe zainfekowane mieso oraz stale przebywac z chorymi zwiezetami moim zdaniem sluzy to glownie obnizeniu ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No czasami musza cos wymyslic...kiedys choroba wsciekłych krów, a dzis ptasia grypa.A odkryli ja przez przypadek, bo jak wiemy X lat ptaki zdychaly i zdychaja, tylko ze nikt tego nie bada ;) Ale państwo robi na swoja niekorzysc, bo tylko budrzet jest na tm do tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet moze i do tyłu ale producenci wieprzowiny, część przetwórni i koncerny farmaceytyczne sa do przodu...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Ptasia grypa to niestety fakt. Trzeba się przednią chronić i zachowywać zasady dezynfekcji. Problem jest w tym że nie wszyscy hodowcy tego przestrzegają i takie paskudztwa się roznoszą. Jeżeli ktoś zauważył to na jednej z pierwszych ferm pracowali ludzie z sąsiednich gospodarstw gdzie też później padały ptaki a te dzikie kaczki z przytuliska dla ptactwa były żywione z fermy gdzie padały indyki na ptasią grypę. W ten sposób sprawa się rozwija i wędruje po kraju. Tylko przestrzeganie higieny temu może zaradzić !!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

dziś w tv mówili o całkowitym zakazie wypuszczania drobiu na dwór w całym kraju, to prawda czy jakaś ściema ze niby kara 8 tys? bo moje kury dziś chodzą po dworze ale jutro nie wiem czy je wypuszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

8 km od mojej miejscowości wykryli ognisko ptasiej grypy.Sołtys wysłał już kilka kartek żeby ptactwo domowe było w zamknięciu pod grożbą kary 2 tys złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kara jest naliczana według ustawy wyznacznikiem wielkości jest przewinienie i możne dochodzić do dwu krotnej wielkości średniego wynagrodzenia ( śr.pensja 4515,28 zł)

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

no dobra ale ten zakaz wypuszczania ptactwa na dwór obowiązuje w całej Polsce czy tylko w wyznaczonych rejonach? i gdzie podać jak ktoś mimo zakazu wypuszcza kury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hah z tym zakzem i z tą karą mnie rozbawili jeszcze dojdzię do tego że sam sobię będe musiał wystawić mandat jak sąsiad mnie podkabluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie no panowie jestem w komisji powiatowej w razię gdyby to sie gdzieś znalazło  na naszym terenie ale jak się wypusici to nikt cie nie zabije tylko żeby nie dawać wody i jedzenia gdzie mają dostęp dzikie ptaki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

najgorzej jest  z ptasią grypą  w lubuskim gm. deszczno  co kilka dni nowe ognisko .. w tym tygod. udało  się mi  z jednej fermy wytargać obornik  a co dalej....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj