Zaloguj się, aby obserwować  
maniek183

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu???????

Polecane posty

maniek183    9

No to czas zmienić pług na obracany :-) tylko na jaki? do tej pory ciągał 4x40 i niemiał ciężko więc chyba pociągnie obracaną 4?

 

Tylko jaki wybrać ,która marka jest dobra PHX Krone Lemken czy jeszcze cos innego? Ma w miare ładnie kryć i pracować w ziemi od 3a do 1 klasy

 

I jak wygląda sprawa lemieszy do zagranicznych pługów??

z góry dziękuje za każdą wypowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

ja mam ażurowego krone mustanga ładnie kryje a twój ciągnik na pewno da sobie z nim radę. Jedyny problem to trudność ze zmianą szerokości orki poniewarz śruby które trzymają odkładnice mogą się zastać. Reszta jest wporządku a ceny tych płógów są przystępne. Jeśli chodzi o części eksploatacyjne to są nieco droższe niż do polskich pługów oczywiście zależy to od tego gdzie je kupimy, ale uważam że trwalsze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4

plecam pług rabe-werk bardzo ładnie kryje bardzo lekko sie prowadzi i nie wymag dużej mocy ponieważ pług jest bardzo dobrze skonstruowany ma bardzo prostą regulacje ja mam 3 skibowy i ciągam go ursusem c-385. Naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Tylko uwazaj jak bedizesz kupowal taka 4 obracana zeby jak najlzejsza byla... Bo widzisz u mnie 6 z przodem lata z 4 skibowym obracanym to jest powiedzmy z dociazeniem przodu na dobry. Ale u Ciebie nie ma przedniego napedu a co za tym idzie przod jest lzejszy wiec im lzejszy plug tym lepiej.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

A u mnie znajomy 6 bez napedu nie pociagnie 4 obrotowej, a ja 4turbo z napedem pociagne. Ma on poprostu za maly ucia, bo co 2 napedy to nie 1 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Niestety taka jest prawda... Znajomy ma pronara 320A i on nim zrobi wiecej niz c360... Bo naped to jednak naped...


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Dzięki za wszystkie wypowiedzi :)

Wczoraj wziąłem od sąsiada pług IBIS XXLS (4 korpusy zabezpieczone resorowo + belka chydrauliczna z narzędziem doprawiającym) pług z wszystkim waży ok 1500kg podniósł go przód zrobił sie bardzo lekki ale nie podrywa (mam odatkowe obciążniki ;D) nawet ładnie ciągnie zużycie paliwa 20l/ha co nie jest złym wynikiem  ::) Tylko czemu Ursusy tak nisko podnoszą :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

6 bez przodu taki pług ciągnąłeś?  :o Przy takim Ibisie to 16245 miała by co robić z kompletem obciążenia na przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3869

moze on mieszka tam gdzie ciągaja gałąź za ciagnikiem i mowia ze uprawione :)

na jakichs targach widzialem 80km mf z plugiem unii 4obracana i jechal, ale tylko jechal bo to orka nie byla, a  jakby przyjechal w nasze strony (Józek) to pewnie z 3 mialby konkretnie co robic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Tak, tak. Znajomy ciąga Zetorem 12111 3-jke obrotową, bo z 4-rką nie miałby szans. U nas jest strasznie cieżka gleba w uprawie i potrzeba dużego nakładu robocizny i paliwa, aby przygotować pod siew. Znajomy ciąga NH TD80D taką malutką 3-jkę obrotową Lemkena i od razu widać jak nieco ciężej to słabnie, a co mówić dopiero o 4-obrotowej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Panowie ale czemu miał by tego nie pociągnąć??? Jak MF-255 ciągne 3x40 :) spokojnie dawał rade tylko na dołku miał cięzko troche zwolnił a tak jest dobrze więc 4 musi być :) 30cm głeboko fakt że dobry był by jakiś lżejszy szkoda podnośnika  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Po pierwsze podnosnika a po drugie za ciezki nie moze byc bo przod ci zacznie ostro lewitowac...na nawrociach i w transporcie przy ciezkim mozesz miec problem.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

1222 to może ciągnąć co najwyżej 3-obrotową, o 4-obrotowej, szczególnie o Ibisie XXLS, który waży ponad 1500. A podnośnik jak ma 2 siłowniki pomocnicze to da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Myślę, że obie marki są godne polecenia. W Polsce dość popularne stają się Kvernelandy i chwalą sobie je, ja z resztą też. Z G-B nie miałem osobiście styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Ja tam swojego kvernelanda chwale zeby byl tak ciut lzejszy to bylby idealnym plugiem :)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

wiem widzialem. z tych tabliczek wynika ze 5 skibowy obrotowy nowy wazy tylko ciut wiecej od mojej 4... :(


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Faktycznie przedni przydał by sie i to bardzo:)  no ale cóż w moim przypadku niema sensu wywalac kasy na przód mam 20ha to jakoś daje rade ;D I jak dla mnie to są troche jaja ;) niemam zamiaru ciągnąć takiego ibisa ::) to była próba a w okolicy niemam nic innego zeby przetestować czyjś ;) 

Jest wątek o obracanej 2 do 330 wiem ze to już przesada ale np 360 już taką pociągnie no i skoro 60 2 to z jakiej racji 1222 tylko 3?????? to było by marnowanie paliwa nie śadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj