Zaloguj się, aby obserwować  
maniek183

Jaki obracany pług do 120KM bez przedniego napędu???????

Polecane posty

Józek    0

Obróci.

Ale jakie te 2 skiby do 360 a jakie 3 do 1222. Z dwiema takimi jakie pociągnie 3 skiby 1222 to C-350 by się przewróciła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

to nie jest kwestia wysokosci podniesienia. Jak ciagnik ma sprawna hydraulike ( co w obrotowcach nie jest rzecza przydatna ale konieczna!!) to swobodnia tak wysoko podniesie. ALe juz po raz n-ty pisze ze 1222 do 4 obrotowej ma za lekki przod. Nie ukrecisz na nawrociach hyba ze hamulcami masz zamiar kierowac :P do 1222 to max 3 obrotowa


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

to w takim razie ja w swoim 1222 mogę tylko w lewo skręcać  ;D coś trzeba z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

o no prosze i tak to jest jak sie panu na przeglądzie daje flaszeczke za pieczątke ;) ;) ;D


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Spoko 1222 pociągnie lekką czwórkę obracaną.Kiedyś miałem Krone Meteor zabezpieczany kołki i dawał radę. A z podnoszenie jest tak: kiedyś ojciec zachaczył tego Meteora i do mnie że nie chce go podnieś. No to patrzę a tam górny łącznik na najniższych otworach przy pługu i przy ciągniku a powinien tu i tu być na najwyższych, no i nie poskracane maksymalnie cięgna pionowe od podnośnika. Spokojnie przy takim ustawieniu podniesie i obróci, oczywiście sprawny traktor i tylko z jednym siłownikiem pomocniczym. Nie obcążałem dodatkowo przodu i było ok. No ale przedni napęd to jest to, ale jak się niema co się jubi... Od pięciu lat mam JD6910 z V&N 3SJS VARIO czwórkę obrotową nacięższą na resorach wersję 92cm pod ramą i 105cm między korpusami 55 cm na korpus.. TO TO  ;D śmiga przy ładnym kawałku (700 m długie) to do 1,8 ha na h (mozaika gliny 30% reszta średnia). Pług jak dla siebie kupować to tylko nowy Meteora miałem używkę  :- szkoda gadać, V&N i JD mam od nowości  8) no problem. W przyszłym roku wymieniam na nowy też V&N bo naprawdę lekko idzie, bo to już mój trzeci obrotowy (miałem IBISA trójkę z nr fabr.2 do mtz 82).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Postanowiłem nie zakładać nowego wątki bo ten jest bardzo podobny.

Jaki pług ( z UNI ) polecili byście do 120KM (chyba Valtra)? IBIS XL3+1 Na zabezpieczeniach kołkowych byłby dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Postanowiłem nie zakładać nowego wątki bo ten jest bardzo podobny.

Jaki pług ( z UNI ) polecili byście do 120KM (chyba Valtra)? IBIS XL3+1 Na zabezpieczeniach kołkowych byłby dobry?

jak już jedziesz do paczkowa to tam jest też sprzedaż pługów V&N cena niezbyt większa a orka lepsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też byłbym za 2m V&N ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Spoko 1222 pociągnie lekką czwórkę obracaną.Kiedyś miałem Krone Meteor zabezpieczany kołki i dawał radę. A z podnoszenie jest tak: kiedyś ojciec zachaczył tego Meteora i do mnie że nie chce go podnieś. No to patrzę a tam górny łącznik na najniższych otworach przy pługu i przy ciągniku a powinien tu i tu być na najwyższych, no i nie poskracane maksymalnie cięgna pionowe od podnośnika. Spokojnie przy takim ustawieniu podniesie i obróci, oczywiście sprawny traktor i tylko z jednym siłownikiem pomocniczym. Nie obcążałem dodatkowo przodu i było ok. No ale przedni napęd to jest to, ale jak się niema co się jubi... Od pięciu lat mam JD6910 z V&N 3SJS VARIO czwórkę obrotową nacięższą na resorach wersję 92cm pod ramą i 105cm między korpusami 55 cm na korpus.. TO TO  ;D śmiga przy ładnym kawałku (700 m długie) to do 1,8 ha na h (mozaika gliny 30% reszta średnia). Pług jak dla siebie kupować to tylko nowy Meteora miałem używkę  :- szkoda gadać, V&N i JD mam od nowości  8) no problem. W przyszłym roku wymieniam na nowy też V&N bo naprawdę lekko idzie, bo to już mój trzeci obrotowy (miałem IBISA trójkę z nr fabr.2 do mtz 82).

 

Nieźle. Stać ciebie na nowe pługi :) Według mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo zawsze można wyszukać 60% tańszy używany, a niezbyt mocno zużyty. Jakieś problemy miałeś z JD? Ile masz mtg? Ile ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Nieźle. Stać ciebie na nowe pługi :unsure: Według mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo zawsze można wyszukać 60% tańszy używany, a niezbyt mocno zużyty. Jakieś problemy miałeś z JD? Ile masz mtg? Ile ha?

 

Może i używany jest tańszy, ale:

- nikt ci nie sprzeda 60% taniej lekko używanego pługa chyba że jest uszkodzony, a u pługa uszkodzenie zauważysz w polu gdy nie będzies go mógł ustawić (nierówna orka, złe odkładanie skib) i już to przerabiałem, oby nigdy więcej

- pooglądaj sobie ceny pługów w dobrym stanie - przynajmniej 60%ceny nowego

- pług tylko nowy. Następny biorę na dofinansowanie z SPO i za 25 tys będę miał ekstra pług (piatka obracalna,vario, na zabezpieczeniach hydropneumatycznych V&N) bez dofinansowania 62 tys brutto.

Co do JD mam dwa-

-6910 2001r 1350 mth

- 6520 2004r 400 mth

traktory są na razie bez problemowe (trudno coś powiedzieć dokładniej bo mają małe przebiegi) tylko okresowe przeglądy, żarówka od kontrolki przedniego mostu,czujnik podnośnika 6520 itp. wszystko na gwarancji.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj