ZF9641

Nowa ustawa śmieciowa

Polecane posty

pawel885    2279

Skoro wykonawca podejmuje się odbioru spod posesji to gdzie widzisz problem? Ze starą firmą poszliśmy na kompromis że będę w worku wywoził, nowa nie chciała to niech się bujają, mam kosz 240l niesegregowany, jak im szkoda paliwa to niech latają. Nie mam nic do Twojej pracy bo żadna nie hańbi (no może prawie żadna) , ja też muszę nieraz wkładać rękę krowie w d... i żyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Kolego przeczytaj jeszcze raz w umowie jest zawarte, że ma być wystawiony do drogi głównej jeśli nie ma dojazdu ale ludzie to po prostu olewają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja nic takiego nie mam w umowie, jest tylko napisane że przedsiębiorca ma odbierać śmieci "spod wejścia na posesję" i miejsce gdzie ustawiony jest kosz ma być utwardzone i uprzątnięte. Przetarg brzmiał "Odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości" więc ja nie widzę tu problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Nie ty masz mieć a gmina w umowie przetargowej.

Każda gmina ma inne umowy podpisane z firmą odbierającą śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to co napisałem pochodziło z uchwały gminy w sprawie gospodarki odpadami..... A że gmina olewa mieszkańców i nie dba o gminne drogi to moja wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Gmina miała napisane w ustawie przetargowej godziła się na to i miała poinformować mieszkańców o to mi chodzi. Ale mniejsza o to wiadomo, że ile wypowiedzi tyle opini na dany temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 

 

O widzę pan hrabia płaci to wymaga. Tak szczerze to mi płacą za ładowanie tego kubła a nie taszczenie go bo ty to masz w d*pie i żyjesz zasadą "niech się martwi inny" a tym bardziej śmieciarz bo to przecież nie człowiek tylko alkoholik prawda?. Dlaczego jak mam przypłacać zdrowiem to, że Ty wybudowałeś się w "polach" ?. Mam propozycje weź targaj sobie w śniegu (lub latem będziesz miał lżej i niech każdy waży tylko 50 kg przyjmując, że jest to pojemnik tylko 120 lub 80l.) te kubły pełne po brzegi popiołu itd. ( A co z resztą są jeszcze 240, 360 i 1100l po 2,3 a nawet 4 na posesji???) przez śnieg po tych pipidówach i tak ze 400 punktów (a nie pojemników!!!) dziennie bo wjechać nie idzie ciekawi mnie to co wtedy powiesz?. Nigdy przy tym nie robiłeś po paru latach takiej roboty i zapier...lu kręgosłup Ci bokiem wylezie.

 

 

 

 

 

U nas na dzień dobry było to zapisane w ofercie przetargowej i gmina z góry na to się pisała. Widocznie u Ciebie są inne umowy podpisane

 

Więc tylko pogratulować włodarzom gminy (wójt - radny - sołtys) jak dbają o mieszkańców, jestem tego zdania jak ktoś zgodził się na dane warunki to trzeba być konsekwentnym. Z posesji to z posesji jak z drogi głównej to z drogi głównej - i takie problemy że ktoś nie wystawia do drogi to nie wasz problem jeżeli nie macie za te "targanie" płacone..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale to moja wina że pracownik musi latać po kosze? A kierowca w tym czasie siedzi bezczynnie i czeka bo paliwa szkoda. Zresztą jak by nie musieli to by tylko zatrąbili i pojechali dalej... Z dobrego serca raczej tego nie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Piszę wyraźnie jak jest u mnie i jakie mamy jako FIRMA umowy podpisane z GMINĄ nie mieszkańcami!!!!! a wy dalej o tych posesjach. Tam gdzie nie można wjechać właściciel posesji ma go doprowadzić do drogi głównej. Skoro u was jest inaczej to spoko niech jest.

P.S.

Nie wiem jak wasi kierowcy czy siedzą bezczynnie ale ja jako kierowca mam na umowie napisane kierowca-ładowacz więc tak samo robię jak ładowacze.

 

Piszę wyraźnie jak jest u mnie i jakie mamy jako FIRMA umowy podpisane z GMINĄ nie mieszkańcami!!!!! a wy dalej o tych posesjach. Tam gdzie nie można wjechać właściciel posesji ma go doprowadzić do drogi głównej. Skoro u was jest inaczej to spoko niech jest.

P.S.

Nie wiem jak wasi kierowcy czy siedzą bezczynnie ale ja jako kierowca mam na umowie napisane kierowca-ładowacz więc tak samo robię jak ładowacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jak jest z workami po nawozie, big begi, opakowaniach po odżywkach, i oponach rolniczych, średnich i dużych.

Z tego co dowiadywałem się to mają obowiązek przyjmować.

 

Bo ostatnio zawiozłem na punkt BIG Begi po wapnie to przyjeli, ale pytali się dokładnie po czym, bo po nawozach nie przyjmą, opon rolniczych też nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

U mnie bez problemu przyjmują worki po nawozach i sznurki, jedynym warunkiem jest, że mają być w miarę czyste (tzn. np. bez pozostałości słomy). Worki po nawozach to przecież zwykły plastik.

http://www.agrofoto.pl...zen,43830.html

Przypomnę tylko dla porządku, że nawozy, to słowo padło w czasie wystąpienia, są normalnym towarem, opakowania po nawozach są zwyczajnym odpadem, nie są odpadem niebezpiecznym, w związku z czym nie podlegają one żadnym specjalnym regulacjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Niestety nie pomogę ci w tej kwestii. Wydaje mi się, że powinni przyjmować wszystkie, ale to tylko moje przypuszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z zasady ustawa reguluje tylko odpady z gospodarstwa domowego, na worki po nawozach opony, folie itp powinna być oddzielna umowa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ustawa dobrze nie działa. W lsach pojawiają się worki ze śmieciami. U nas w mieście czy na wsi każdy musi wystawić kosz przed posesje. Kosz musi być w miejscu umożliwiającym jego odebranie. Więc jeśli bedzie stał gdzieś, gdzie śmieciarka nie może dojechac np ze względu na zaspy nie powinno sie go odbierać proste. Włąściciel posesji jeśli mieszka daleko od drogi głównej powinien umożliwić dojazd do posesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Jeśli się nie mylę to worki po nawozach powinny być wypłukane i oddzielnie zapakowane ale nie wiem na 100%. Z oponami to różnie bywa jedni traktują to jako gabaryty inni jako materiał do utylizacji ale na punkcie zbiórki powinni to przyjmować bez gadania tak samo eternit itd. po prostu ma to iść do pojemników jako materiał niebezpieczny i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się powinno być to przyjmowane w punktach zbiórki. Inaczej ląduje w lesie i tyle. Mojm zdaniem ustawa smieciowa nie gwarantuje ekologii a dobry zarobek firmom zbierającym śmieci. Idą one po najniższej lini oporu. Tego nie biora tamtego nie biora itd. Śmieci lądują w lesie a w gminach, miastach nikt nie przykłada uwagi do tego, aby informować ludzi co gdzie mogą zostawić i czego żądać od firm zbierających odpady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zawiozłem na punkt worki po wapnie, to przyjeli, a po nawozie powiedzieli że nie przyjmą. Też tam były po nawozie, tylko że Big Begi.

I na pytanie o opony rolnicze też powiedzieli że nie przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U mnie w gminie to tak wygląda- przynajmniej od strony prawnej -

" Ustala się, iż w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę będą odbierane wszystkie

odpady komunalne zmieszane i wszystkie odpady komunalne segregowane, za wyjątkiem odpadów remontowo –

budowlanych wymagających pozwolenia na budowę lub zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót.

§ 2. 1. Określa się częstotliwość odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w następujący

sposób:

1) odpady komunalne zmieszane - jeden raz w miesiącu,

2) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny:

a) odpady suche - jeden raz w miesiącu,

B) odpady mokre - jeden raz w miesiącu,

3) odpady wielkogabarytowe – raz w roku w systemie „u źródła” w terminie wyznaczonym przez przedsiębiorcę,

4) odpady elektryczne i elektroniczne - raz w roku w terminie wyznaczonym przez przedsiębiorcę,

5) zużyte opony – raz w roku w terminie wyznaczonym przez przedsiębiorcę,

6) przeterminowane leki należy przekazywać do punktów zbiórki zlokalizowanych na terenie aptek i placówek

służby zdrowia w zależności od potrzeb,

7) zużyta folia – co najmniej dwa razy w roku w punkcie selektywnej selektywnej zbiórki odpadów

komunalnych.

2. Dopuszcza się przekazywanie frakcji odpadów wymienionych w pkt 3 – 6 bezpośrednio do Punktu

Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

3. Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokryje koszty wyposażenia

nieruchomości w pojemniki do zbierania odpadów komunalnych.

§ 3. 1. Ustala się utworzenie jednego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych prowadzonego

przez gminę lub przedsiębiorcę wyłonionego w drodze przetargu, na zasadach określonych w umowie.

2. Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych można przekazać odpady komunalne zebrane

w sposób selektywny, w tym:

1) odpady niebezpieczne, np. zużyte baterie, akumulatory, świetlówki, puszki po farbach,

2) odpady z selektywnej zbiórki odpadów: szkło, papier, tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal,

tekstylia, odpady ulegające biodegradacji,

3) odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe powstałe w wyniku prowadzenia drobnych robót rozbiórkowych

nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru budowy - raz w miesiącu. Przy czym

miesięczna norma na jednego mieszkańca wynosi 50 kg gruzu rozbiórkowego."

Czyli gmina musi zorganizować punkty i tam mają obowiązek odebrać wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Śmieci lądują w lesie a w gminach, miastach nikt nie przykłada uwagi do tego, aby informować ludzi co gdzie mogą zostawić i czego żądać od firm zbierających odpady.

 

 

W przypadku "mojej" gminy uważam że każdy jest poinformowany dobrze tylko trzeba przeczytać co widnieje na stronie UG lub to co dostarczył sołtys, stosować się do tego i nie "powinno" być problemów.

 

http://grudusk.com/wszystko-o-nowym-systemie-gospodarowania-odpadami-komunalnymi

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Tu macie racje rząd na siłę wprowadził te ustawę na styl zachodni ale jak zwykle czegoś zabrakło bo czas gonił. U nas w firmie zabieramy worki po nawozach folie itd bo od tego jest sortownia żeby to sortować a na resztę jest punkt zbiórki i na wszystko są osobne pojemniki. Gabaryty idą razem z elektro co 2 m-ce. Teraz w firmie dostali dofinansowanie i budują kompostownie na odpady bio (co sobotę zbieramy z małego miasta 35 ton tych odpadów) oraz powiększają sortownie.

Gdyby ustawa była bardziej dopracowana to naprawdę jest to fajne rozwiązanie z korzyścią dla obu stron

 

Tu macie racje rząd na siłę wprowadził te ustawę na styl zachodni ale jak zwykle czegoś zabrakło bo czas gonił. U nas w firmie zabieramy worki po nawozach folie itd bo od tego jest sortownia żeby to sortować a na resztę jest punkt zbiórki i na wszystko są osobne pojemniki. Gabaryty idą razem z elektro co 2 m-ce. Teraz w firmie dostali dofinansowanie i budują kompostownie na odpady bio (co sobotę zbieramy z małego miasta 35 ton tych odpadów) oraz powiększają sortownie.

Gdyby ustawa była bardziej dopracowana to naprawdę jest to fajne rozwiązanie z korzyścią dla obu stron.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez Xeon
      Witam,
      Planuję postawić oborę (uwięzową) na 30-36 krów dojnych. Obecnie posiadam starą oborę, w której trzymam 10 krów dojnych.
      Obecną oborę chcę przerobić na dojarnię. Oborę chciałem tak usytuować, aby móc połączyć ze starą częścią, przeznaczoną na dojarnię.
      Załączam szkic sytuacyjny rozmieszczenia budynków z zaznaczoną oborą (na pomarańczowo i niebiesko)

       
      Co do samej obory, to interesuje mnie coś takiego (bez dojarni): http://www.agroprojekty.pl/upload/projekty/b48d20ef511cd7ab09284a7477a29033.jpg
      Jednak w żaden sposób nie pasuje, żeby zmieścić je zaznaczonych miejscach.
      Uważam, że 15,6m szerokości to za dużo. Wg. mnie można by ją zwęzić do 14,5 - 14,8m jednak nadal nie upchnę jej w zamierzonych miejscach.
       
       
      Poradźcie proszę co i gdzie można zmienić, aby miało to ręce i nogi?
      Oczywiście są to na razie wstępne przymiarki.
       
      Dzięki
    • Przez Arto96
      Witam. W tym roku zamierzam postawić nowy budynek inwentarski zwany oborą. Mam problem z wyborem świetlika czy ma być kalenicowy czy półokrągły. A największy problem to ten, że ma być uchylny i może ktoś wie jak jest to wykonane ? Jak to zrobić aby był uchylny ? Czy jest to podnoszona konstrukcja świetlika ? Czekam na wasze spostrzeżenia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj