ZF9641

Nowa ustawa śmieciowa

Polecane posty

pawel885    2279

Ja ( gospodarstwo 4 osoby ) będę płacił teraz za odpady niesegregowane 37.50 a płaciłem 13.50. Co mnie pozytywnie zaskoczyło to to że będę musiał oddać min 360L śmieci na miesiąc - tak gmina uchwaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie 9,5 za segregowane i 16 za nie segregowane, x 4 to trochę wychodzi.

Czyli za 4 osoby za segregowane teraz zapłacę 38 zł.

Ja mam duży kosz 1 m i zgłaszałem go co 4 miesiące na 7 osób, płaciłem 90 zł za kosz.

Teraz dokupię jeszcze 2 małe kosze na plastyk i szkło.

Osobiście bardzo się cieszę z takich rozwiązań, bo raczej po rowach i lasach już nikt nie będzie wyrzucał śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Z jednej strony to może i sensowne rozwiązanie ale to zależy od stawek i jak to będzie wyglądało w przyszłości bo w Polsce to najlepsze rozwiązania są w końcu i tak przekuwane na kasę i tracą sens Co mi się nie podoba to to że trzeba płacić za małe dzieci - jeśli mówi się tyle o polityce prorodzinnej to nie powinno się pobierać opłat za śmieci od każdego dziecka i powinny być choć w części z tego zwolnione A co do śmieci po lasach to i tak sądzę że różnego rodzaju odpady budowlane będą tam wywożone bo nie są to odpady komunalne i nie wchodzą w ten system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z dziećmi to przesada.

Pytanie jak długo te stawki się utrzymają, bo już słyszałem w gminie o podniesieniu ich od stycznia.

Gruz można samemu odwozić na wysypisko.

Co ciekawego jeszcze.

Worki po nawozach, karnistry po odżywkach, nie ŚOR, stare opony, można raz w miesiącu odwozić do punktu zbierania odpadu w gminie, do 250 kg miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas jest firma która kupuje "plastiki" płaci 5gr/kg. U nas w powiecie są takie stawki w jednej gminie 6 i 8zł , w drugiej 13 i 26 a w naszej 16 i 20 zł. I powiedzcie od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak jest u Was z odbiorem śmieci? Z tego co mówi ustawa to firma ma obowiązek odbierać śmieci spod posesji a w praktyce to robią jedną trasę przez wieś i każdy musi doprowadzić kosz - jeden ma 5 metrów a inny 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

U mnie jest 5 i 10zł i dlatego że radni tak chcieli (nigdy więcej na żadne wybory nie idę) Burmistrz chciał 1 i 2 zł.

Ja również słyszałem że od stycznia będą podwyżki. Po za tym firmy które mają przystąpić do przetargu mają wpłacić wadium w wysokości 120tyś.- myślę że mało firmy przystąpi do przetargu.

Aha ma być monitoring i inne du......

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

u nas firma odbiera spod domu. Po zmainie przepisów opłata od osoby miesięcznie będzie wynosić 5 zł, teraz wynosi 12,30zł niezależnie od liczby osób zamieszkujących w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Problem jest dużo szerszy niż zasyp w śmieciarce. Otóż przetargi wygrywają firmy które posiadają tylko księgową , prezesa i rejestracje np. na Cyprze. Firma z Bydgoszczy wygrywa przetarg na obsługę Lublina.

Gmina ma co kwartał ma przelać na Cypryjskie konto określoną kwotę zaś ta firma zapłaci wówczas poodwykonawcom z Lublina (albo i nie). Gmina musi zbierać kasę od mieszkańców, wysyłać ponaglenia i wezwania do zapłaty. Jeżeli podwykonawcy nie dostaną na czas kasy przyjdą pod urząd gminy po swoje pieniądze. Co ma im powiedzieć wójt? Jedźcie do Bydgoszcy czy na Cypr bo tam je wysłaliśmy ? No Q..wa to tylko w tym kraju jest możliwe.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u nas ustalili kwotę wstępnie chyba 33zł od rodziny/gosp. Dotychczas płaciliśmy 16,50 z tym że teraz ma być co 2 tyg i plastik i szkło raz w miechu a teraz mieliśmy co kwartał. więc kwota wygurowana nie jest bo śmieci lepiej wyżucić a niżeli gdzieś po kątach składować. Tym bardziej jak ktoś ma powiedzmy piec na eko no to już śmieciuchów nie spali. Co do dojazdu pod dom śmieciarki to u nas w umowie było że chyba maks 10m mogą podejść a jak dalej to trzeba podprowadzić kosze w dzień zbiórki, u nas byśmy musieli od swojej drogi 300m popierniczać więc wjeżdżają na podwórko i biorą nam i sąsiadowi i nic nie narzekali. Jak się dobrze pogadało to nawet coś ponad stan zabrali:) w zimę jak dojazdu nie było to dzwonił informować o tym i drugi raz dzwonił jak już był przejazd i kazał wszystkie śmieci co było nad to wystawić i też zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U nas płaci się 20/30 złotych od gospodarstwa, w zależności od tego czy będzie się segregować, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tym bardziej jak ktoś ma powiedzmy piec na eko no to już śmieciuchów nie spali. Co do dojazdu pod dom śmieciarki to u nas w umowie było że chyba maks 10m mogą podejść a jak dalej to trzeba podprowadzić kosze w dzień zbiórki, u nas byśmy musieli od swojej drogi 300m popierniczać więc wjeżdżają na podwórko i biorą nam i sąsiadowi i nic nie narzekali.

 

Sąsiad z utylizacją śmieci to ma problem aby z butelkami plastykowymi bo mu piec zalepiają i tylko to do teraz oddawał bo twierdzi że innych śmieci nie ma. W naszej gminie odbiór z gospodarstwa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moich okolicach jest ok. Płacę i śmieci znikają 2 razy w miesiącu, zgodnie z grafikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jestem "wodzem" wioski i działa to różnie jedni są zadowoleni inni wręcz przeciwnie, ale uważam że z czasem się to ustabilizuje (odnośnie płacenia to płaca wszyscy niewiadomo jak długo, bo już słyszę tu i tam że nie zapłacę bo nie przyjechali).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

ja dwa miesiące sortowałem ale i tak wszystko razem mielili i przestałem. Reformę uważam za bardzo udaną, nic się nie zmieniło a cena 3 razy do góry poszła. Udaną oczywiście dla tego co odbiera śmieci a nie dla szarego obywatela ;) wcześniej jeździli jakimś starym trupem a teraz można powiedzieć luksusową limuzyną, z automatycznymi drzwiami, pewnie klimą w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Segregowanie musi się nam opłacać, przecież to jest drogi surowiec wtórny i firmy na tym powinny robić biznes... no ale jest jak jest.

Co do opłacalności segregowania to w Niemczech płaci się tylko za kilogramy śmieci niesegregowanych wszystkie inne posegregowane śmieci oddaje się za darmo.

Butelki PET jak i szklane można wymienić w specjalnych automatach na zniżkę w sklepie np. Lidlu, lub oddać te pieniądze potrzebującym.

Tam to wszystko pięknie działa, a u nas w Polsce przetargi wygrywają najtańsze firmy często nieprzygotowane do takiej działalności i morał z tego taki że wszystko ląduje na jednym wysypisku zamiast czerpać z tych odpadów zyski... Polska...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Szary obywatel sam sobie zgotował ten los wyrzucając śmieci gdzie popadnie, aktualna sytuacja ma na celu skasowanie tego i zmianę mentalności ludzi.

 

3 razy NIE w naszym przypadku 7 RAZY drożej, płaciliśmy ok. 23 zł/kwartał teraz 150 zł/kwartał (było tanio bo gmina posiadała własny zakład komunalny).

 

Żeby u nas to tak działało tak jak potrzeba to musi to troszkę potrwać, widzę na przykładzie naszej gminy, co miesiąc jest coraz lepiej do ideału daleko.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Ja jestem raczej zadowolony. Płacimy 17zł (gospodarstwo 4 osoby, od 5 osób 20zł) za odpady segregowane. Śmieci odbierają raz w miesiącu, nigdy nie zdarzyło się, aby nie odebrali. Biorą wszystkie śmiecie, które się wystawi. Nigdy nie mieszają śmieci posegregowanych z pozostałymi (jeżdżą zawsze 2 śmieciarki).

Oczywiście jest drożej, ale powoli kończy się wyrzucanie śmieci do rowów czy do koszy na przystankach. Musi minąć jeszcze kilka miesięcy, aby do niektórych ludzi dotarło, że muszą zapłacić mimo iż nie oddają śmieci, a wtedy i oni przestaną wyrzucać śmiecie do lasów - bo po co skoro płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Ustawa udana zależy do kogo dla mnie bomba bo kubeł 120l na 4 osoby spokojnie mi wystarcza raz na 2 tyg wywozu. Dla firm już tak fajnie nie jest. jeżdżę aktualnie na śmieciarce i my mamy tak podpisane umowy, że za zbiórkę odpadów zmieszanych płaci nam miasto a za segregacje my płacimy miastu ponieważ firma na tym zarabia. Segregacja jest zbierana na 3 auta (plastik,papier,szkło) i osobno gabaryty raz na 2 m-ce. w umowie zawarte jest również to (co uważam za duży plus) że pojemniki mają być wystawione przed posesje o godzinie 6.00 rano w przeciwnym razie nie jest zabrany. Nie zbieramy tak samo gruzu, styropianu jeśli jest w pojemniku itd. od tego jest tzw PSZOK. Walczymy również o to by właściciele dociągali pojemniki do głównej drogi jeśli dojazd jest du...ty (ciągnięcie w zimie zasypanego popiołem pojemnika w zaspach kilometrami to po prostu sama radość). U mnie opłaty to 7 zł sortowane a 11 zmieszane na łebka. Nie wiem jak u was ale u mnie wszytko się sortuje później do prasy w belki i do żyda

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tobie za to płacą, a właściciel posesji nie dość że płaci to jeszcze ma taszczyć kosz ? U mnie tak jest- robią trasę przez wieś i każdy musi kosz doprowadzić, jeden ma 5 metrów drugi 500, ja mam to szczęście że przy posesji jest droga gminna na pola i tam wyprowadzam kosz, a to że jest w kiepskim stanie to niech wójt się martwi... Ale tak to jest w Polsce - kupują najnowocześniejszy pociąg a tory pamiętają II wojnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W umowie zawarte jest również to (co uważam za duży plus) że pojemniki mają być wystawione przed posesje o godzinie 6.00 rano w przeciwnym razie nie jest zabrany. Walczymy również o to by właściciele dociągali pojemniki do głównej drogi jeśli dojazd jest du...ty (ciągnięcie w zimie zasypanego popiołem pojemnika w zaspach kilometrami to po prostu sama radość).

Pozdrawiam

 

Przewidujesz jakieś rabaty dla tych co będą dociągać kosze do drogi gminnej ???

 

Kolego a czy twój prezes nie podpisał umowy że pojemniki zbieracie z posesji tzn. sprzed bramy, bo u nas tak jest podpisane ale tacy jak ty też chcą aby im kosze do drogi wystawić bo droga zła, temat poruszyłem raz z ich zwierzchnikiem i problem został zminimalizowany, Wystawiając ofertę na odbiór śmieci należało się pofatygować po terenie i zobaczyc jak sytuacja wygląda a nie każdego tylko interesowała ilość osób a śmieci to najlepiej jakby zwiózł w jedno miejsce i szanowna firma by odebrała.

 

Działa jeszcze taki tok rozumowania, wygrać przetarg a później się zobaczy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Tobie za to płacą, a właściciel posesji nie dość że płaci to jeszcze ma taszczyć kosz ? U mnie tak jest- robią trasę przez wieś i każdy musi kosz doprowadzić, jeden ma 5 metrów drugi 500, ja mam to szczęście że przy posesji jest droga gminna na pola i tam wyprowadzam kosz, a to że jest w kiepskim stanie to niech wójt się martwi... Ale tak to jest w Polsce - kupują najnowocześniejszy pociąg a tory pamiętają II wojnę...

 

 

O widzę pan hrabia płaci to wymaga. Tak szczerze to mi płacą za ładowanie tego kubła a nie taszczenie go bo ty to masz w d*pie i żyjesz zasadą "niech się martwi inny" a tym bardziej śmieciarz bo to przecież nie człowiek tylko alkoholik prawda?. Dlaczego jak mam przypłacać zdrowiem to, że Ty wybudowałeś się w "polach" ?. Mam propozycje weź targaj sobie w śniegu (lub latem będziesz miał lżej i niech każdy waży tylko 50 kg przyjmując, że jest to pojemnik tylko 120 lub 80l.) te kubły pełne po brzegi popiołu itd. ( A co z resztą są jeszcze 240, 360 i 1100l po 2,3 a nawet 4 na posesji???) przez śnieg po tych pipidówach i tak ze 400 punktów (a nie pojemników!!!) dziennie bo wjechać nie idzie ciekawi mnie to co wtedy powiesz?. Nigdy przy tym nie robiłeś po paru latach takiej roboty i zapier...lu kręgosłup Ci bokiem wylezie.

 

Przewidujesz jakieś rabaty dla tych co będą dociągać kosze do drogi gminnej ???

 

Kolego a czy twój prezes nie podpisał umowy że pojemniki zbieracie z posesji tzn. sprzed bramy, bo u nas tak jest podpisane ale tacy jak ty też chcą aby im kosze do drogi wystawić bo droga zła, temat poruszyłem raz z ich zwierzchnikiem i problem został zminimalizowany, Wystawiając ofertę na odbiór śmieci należało się pofatygować po terenie i zobaczyc jak sytuacja wygląda a nie każdego tylko interesowała ilość osób a śmieci to najlepiej jakby zwiózł w jedno miejsce i szanowna firma by odebrała.

 

Działa jeszcze taki tok rozumowania, wygrać przetarg a później się zobaczy.

 

 

 

U nas na dzień dobry było to zapisane w ofercie przetargowej i gmina z góry na to się pisała. Widocznie u Ciebie są inne umowy podpisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez Xeon
      Witam,
      Planuję postawić oborę (uwięzową) na 30-36 krów dojnych. Obecnie posiadam starą oborę, w której trzymam 10 krów dojnych.
      Obecną oborę chcę przerobić na dojarnię. Oborę chciałem tak usytuować, aby móc połączyć ze starą częścią, przeznaczoną na dojarnię.
      Załączam szkic sytuacyjny rozmieszczenia budynków z zaznaczoną oborą (na pomarańczowo i niebiesko)

       
      Co do samej obory, to interesuje mnie coś takiego (bez dojarni): http://www.agroprojekty.pl/upload/projekty/b48d20ef511cd7ab09284a7477a29033.jpg
      Jednak w żaden sposób nie pasuje, żeby zmieścić je zaznaczonych miejscach.
      Uważam, że 15,6m szerokości to za dużo. Wg. mnie można by ją zwęzić do 14,5 - 14,8m jednak nadal nie upchnę jej w zamierzonych miejscach.
       
       
      Poradźcie proszę co i gdzie można zmienić, aby miało to ręce i nogi?
      Oczywiście są to na razie wstępne przymiarki.
       
      Dzięki
    • Przez Arto96
      Witam. W tym roku zamierzam postawić nowy budynek inwentarski zwany oborą. Mam problem z wyborem świetlika czy ma być kalenicowy czy półokrągły. A największy problem to ten, że ma być uchylny i może ktoś wie jak jest to wykonane ? Jak to zrobić aby był uchylny ? Czy jest to podnoszona konstrukcja świetlika ? Czekam na wasze spostrzeżenia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj