ZF9641

Nowa ustawa śmieciowa

Polecane posty

ZF9641    22

Podzielcie się jakiej wysokości opłaty wprowadzają wasze gminy za wywóz śmieci i w jaki sposób będą ją naliczać.W mojej gminie w tej chwili mamy umowy po 25 zł miesięcznie za kosz 120litrów.Od lipca przyszłego roku wchodzi miesięczna opłata około 15 zł od osoby na miesiąc.W wieloosobowych rodzinach będzie to znaczący koszt.Drenaż naszych kieszeni nie zna granic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Od osoby jest chyba najbardziej ok . U nas jeszcze nie wiadomo ale pewnie też bedzie od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

U nas ta sytuacja się wyjaśni 28 na sesji gminy, ale też są propozycje od osoby od 9 - 15 zł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Do przemyślenia jak to zrobić sprawiedliwie:

rodzina 1 osobowa teraz 25 zł po zmianach 15

rodzina 3 osobowa teraz 25 zł po zmianach 45

rodzina 7 osobowa teraz 25 zł po zmianach 105

W ostatnim przypadku jeśli będzie to gospodarstwo do 10 hektarów to zapłacą więcej za śmieci niż podatku rolnego . Czy to nie jest paranoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas teraz mamy umowę z wysypiskiem i płacimy 15zł miesięcznie. Mamy 3 kosze dwa 120l do plastiku i odpadów komunalnych i jeden mniejszy do szkła. Ciekawe ile gmina będzie chciała zarobić bo gadalem z gościem co odbiera śmieci to mówił że będzie przetarg i pewnie oni będą stratni bo dostaną mniej niż gdy mają umowę z każdym oddzielnie.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja chce zwrócić uwagę na wielkość dochodów na osobę i wielkość konsumpcji a zatem ilość śmieci

Np wójt gminy dochód około 9 tyś rodzina 3 osoby to daje 3 tysiące zł na osobę wytworzy tyle samo śmieci na osobę co rodzina o dochodzie 300 zł na osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U nas teraz jest 15 zl mies,ma być 35 od gospodarstwa domowego jeżeli nadzór nie odrzuci uchwały rady gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas coś słyszałem o 7zł, teraz płacę 12.50/120L. To jest biznes, weszła ustawa o obowiązku posiadania kosza to w okolicy zaraz otworzyli sortownię i jeszcze sprzedają masę śmieci ( surowce wtórne )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ogólny cel tej ustawy jest pozbycie się wyrzucania śmieci do rowów lasów itp.. Ogólnie ciekawy pomysł bo gmina ma obowiązek wszystkie śmieci odebrać tylko jest problem jak to sprawiedliwie zrobić.

 

I jest obawa że ludzie będą wyrzucać do śmieci liście jesienią itp i tych śmieci zrobi się dużo względem opłat. Ale uważam że faktycznie po wprowadzeniu tej opłaty ludzie będą wyprzątać wszystkie zakamarki i śmieci może być dużo ale tylko do pewnego czasu bo skąd te śmieci brać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie im o to chodzi, wyczuli w tym biznes na dużą skalę. Przykładowo ostatnio modne zbiórki starego AGD/RTV- stary sprzęt rtv jest dużo wart przy odpowiedniej wiedzy, można odzyskać masę metali szlachetnych nie mówiąc już o drogiej miedzi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Czyli według danych z 2010r. licząc 15zł od osoby , w mojej gminie będą zgarniać ponad 203tyś miesięcznie... nieźle


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaolschen    0

Mam sześcioosobową rodzinę, płacę miesięcznie 35 zł za dwa kosze. Jak będzie dalej ,to nie wiem ale w końcu wszyscy produkujemy śmieci a nie wszyscy płacili za wywóz bo do lasu taniej.

Kwoty od osoby nie będą małe ale chyba tak będzie sprawiedliwiej bo już każda rodzina będzie zmuszona do płacenia za wywóz śmieci i to tam gdzie trzeba. Dam znać jak coś w tej sprawie ruszy. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Przyjmuję że kolega nie wyrzuca śmieci do lasu ( i zapewne tak jest) to od osoby wychodzi +/- 6 zł. to w naszej gminie jest zakład komunalny jak i wysypisko śmieci i od osoby wychodzi coś ok. 2 - 3 zł. osoba. Śmieci są odbierane co 2 tygodnie worek ok. 120 l. są to głównie śmieci z domu , zaś takie odpady jak folia, worki po koncentratach/nawozach odbiera odrębna firma za free plus zaświadczenie.

 

I uważam że takie wyliczenia powinny być jeżeli dziś mieszkaniec płaci x zł za worek to czemu po nowym roku ma zapłacić 2 czy 3 razy więcej. W naszej wiosce śmieci odbierają od 50 % mieszkańców, wystarczyło by aby wszyscy musieli oddać śmieci min np 2 worki rodzina 6 osobowa i to już w dużym stopniu ograniczyło by wyrzucanie śmieci na czarno.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaolschen    0

Oczywiście że nie wyrzucam do lasu, broń boże!. Do kubła dajemy to co nie nadaje się do recyklingu, natomiast folia, szkło idzie do kontenerów we wsi.

Zgadzam się z kolegą Sadkiem że jakby wszyscy mieli podpisaną umowę na odbiór śmieci to lasy byłyby czystsze i nie tylko bo opłaty za wywóz tańsze. To tak samo jak z prądem elektrycznym, gdyby wszyscy płacili zgodnie z faktycznym zużyciem to energia nie byłaby tak droga. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

A u nas wymyślili coś takiego ze 10 zł (osoba) za sortowane śmieci a jeśli nie będziesz sortował to 14 od osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

gmina tylko zgarnie za pośrednictwo kasę a my będziemy za to bulić w tym roku uchwalą 10-15 zł w zależności od gminy a w kolejnych latach sukcesywnie w górę jak by tak naprawdę chcieli aby każde gospodarstwo domowe było wyposażone w kosze na śmieci to odpowiednimi karami by ludzi zachęcili do podpisywania umów na wywóz śmieci, a kto bierze dopłaty to chyba sporadyczne przypadki nie mają koszy na śmieci w końcu za brak umowy na wywóz śmieci można dostać jakieś sankcje i porównując lasy czy tam jakieś wąwozy dziwne w mojej okolicy to już tych śmieci za bardzo nie widzę żeby ludzie wyrzucali to jest tylko wyciągnięcie od ludzi pieniędzy no chyba że w innych częściach polski wygląda to inaczej i ludzie ze śmieciami do lasu jadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

U mnie Wójt zaproponował 9,5 zł od osoby za segregowane i 40 zł za niesegregowane. Zobaczymy co radni powiedzą na sesji.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

kto ci teraz śmieci wywiezie do lasu jak prawie każdy ma piec co i śmieciami rozpala.

 

Ale np Ja ogrzewam się OO i śmieci idą do worka i na śmieciowisko.

 

Nie powiem że wyrzucanie śmieci do rowów/lasów jest nagminne ale jednak w naszym rejonie jest to spotykane, ale te śmieci trafiają w ww miejsca z domów jednorodzinnych w mieście gdzie jest problem z rozpaleniem przysłowiowego ogniska.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kosz będzie musiał stać u każdego i nie interesuje to nikogo czy on będzie zawsze pełny czy pusty każdy bedzie musiał zapłacić. Sam dwa razy policję wzywałem bo koleś wywalał wieczorem śmieci do laski małego który zawsze mijałem wieczorem. Z synem zwalali worki opony itd z przyczepy na gromadę. Dobrze że dobre zdjęcia mi wieczorem robi telefon to pstryknąłem pare i na policję zadzwoniłem, nie znoszę takich syfiarzy. Kolesie mnie widzieli ale samochodem odjechałem kawałek i za krzaki na drodzę dojazdowej do tego lasku ustałem. Policja migiem na sygnałach przyjechała to facet polem spierdzielał przed nimi ciągnikiem. Nie wiem jak dalej sprawa się potoczyła tylko byłem na policji zeznania złożyć i zdjęcia dałem im. pół roku później Ci sami byli i ta sama sytuacja więc na pewno dobrze nie skączyli. A te śmieci które tam leżą do dzisiaj bo oczywiście nikt się tym nie zajął powinni im na środku podwórka wysypać.

U nas jeszcze nic nie słyszałem na jakiej zasadzie będzie wywóz śmieci ale my mamy już koszę i firma raz w miechu odbiera bo częściej nie zapuszczają się w te rejony a by się przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Obowiązek posiadania koszy jest i w tej chwili ale nikt go nie przestrzega.Mnie wkurza fakt taki,że jak śmieci odbiera firma to kosztuje to 25 zł ,a jak przejmie zarząd gmina to muszę zapłacić 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

i to jest takie napychanie kieszeni gminie. bo oni będą pewnie brali podwykonawce a przy okazji będą mogli zarobić. Powinno być tak że gmina powinna wybudować sortownie itd do utylizacji odpadów i wtedy może kasować, a jak nie posiada własnej to firma która teraz odbiera śmieci bierze pieniądzę bez pośredników i koniec kropka. Za 100zł to powinni śmieci raz w tygodniu odbierać i to każdego rodzaju. U nas szkło i plastik raz na 3 miesiące biorą. Szkło mamy zawsze pełne i to potłuczone bo trochę przez lata się uzbierało to teraz się pozbywamy systematycznie ale potem powinno być już ok. I dodatkowo te elektro śmmieci powinni zabierać bo co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez Xeon
      Witam,
      Planuję postawić oborę (uwięzową) na 30-36 krów dojnych. Obecnie posiadam starą oborę, w której trzymam 10 krów dojnych.
      Obecną oborę chcę przerobić na dojarnię. Oborę chciałem tak usytuować, aby móc połączyć ze starą częścią, przeznaczoną na dojarnię.
      Załączam szkic sytuacyjny rozmieszczenia budynków z zaznaczoną oborą (na pomarańczowo i niebiesko)

       
      Co do samej obory, to interesuje mnie coś takiego (bez dojarni): http://www.agroprojekty.pl/upload/projekty/b48d20ef511cd7ab09284a7477a29033.jpg
      Jednak w żaden sposób nie pasuje, żeby zmieścić je zaznaczonych miejscach.
      Uważam, że 15,6m szerokości to za dużo. Wg. mnie można by ją zwęzić do 14,5 - 14,8m jednak nadal nie upchnę jej w zamierzonych miejscach.
       
       
      Poradźcie proszę co i gdzie można zmienić, aby miało to ręce i nogi?
      Oczywiście są to na razie wstępne przymiarki.
       
      Dzięki
    • Przez Arto96
      Witam. W tym roku zamierzam postawić nowy budynek inwentarski zwany oborą. Mam problem z wyborem świetlika czy ma być kalenicowy czy półokrągły. A największy problem to ten, że ma być uchylny i może ktoś wie jak jest to wykonane ? Jak to zrobić aby był uchylny ? Czy jest to podnoszona konstrukcja świetlika ? Czekam na wasze spostrzeżenia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj