zielony

jaka moc ciagnika do prasy z rotorem??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zielony    0

tak jak w temacie interesuje mnie jaki ciagnik trzeba podczepic do prasy z rotorem... oczywiscie nie zalaczajac nozy tnacych?? z gory dzieki za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A czy rotor znaczy to samo co wirnik...?? ;)

 

OBJAŚNIENIE... :)

 

Wirnik, (rotor) - element maszyny lub mechanizmu, który w czasie pracy wiruje wokół stałej osi...

 

POZDRAWIAM... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

najlepiej podobnym kolorem do prasy...

 

a moze trochę więcej informacji???jak to prasa, dlaczego bez noży, itd...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

W większości nowych pras montuje się rotory więc co do nich to zapotrzebowanie mocy można uzyskać u dealer'a. Jeśli chodzi o używki to porównując model bez rotora trzeba dodać kilka kucyków, a na noże jakieś 15-20 conajmniej.

 

Np w mojej bez noży to około 60 KM a +15 noży to już min 80...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jaka to prasa, łańcuchowa czy walcowa? Stało- czy zmiennokomorowa? Ma MPS? Co chcesz nią prasować? Dla jednej starczy 60KM w słomie bez noży a dla innej 100KM może ledwo wyrobić z nożami przy sianokiszonce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Rozmawiałem dziś z użytkownikiem prasy z 7 nożami Vicon (nie pamietam modelu) i pracował z 100km hollandem i powiedział że się czasem dusił, więc koło 120km było by idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0
Jaka to prasa, łańcuchowa czy walcowa? Stało- czy zmiennokomorowa? Ma MPS? Co chcesz nią prasować? Dla jednej starczy 60KM w słomie bez noży a dla innej 100KM może ledwo wyrobić z nożami przy sianokiszonce...

interesuje mnie prasa john deere pasowa ewentualnie krone vario ... i ma byc uzywana do slomy jaki i do sianokiszonki tylko zastanawiam sie czy 110 konny fendzik pociagnie taka prase z rotorem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Napisz konkretnie jaka to prasa ale do prasy 120x120 z rotorem to jest potrzebne co najmniej 80 km.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0
Napisz konkretnie jaka to prasa ale do prasy 120x120 z rotorem to jest potrzebne co najmniej 80 km.

krone vario 1500 lub john deere 590. chociaz bardziej sklaniam sie do zakupu tego pasowego john deera. myslisz ze 110KM poradzi sobie z wlaczonym rotorem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Rotor cały czas jest włączony, tylko noże można opuścić. 110KM powinno spokojnie dać rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tym bardziej w pasowej ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale chyba z rotorem się sporo zwiększa wydajnośc w słomie, niżeli w prasie która pobiera słome palcami....no i co najważniejsze nie zapycha się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja widziałem jak pracował Zetor 7211 wraz z krone z rotorem bez noży i spokojnie dawał rady. Krone mają niskie zapotrzebowanie w stosunku do innych pras.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Mysle, że 110 km da rade z rotorem.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam Sipme Z590/1 z 11 nożami i rotorem oczywiście baliki 120x130 a tak w praktyce 120x140 bo komora się uchyla do takiej wartości i wiem że MTZ 82 to z połową noży nie dawał rady teraz Forterra 110KM w słomie bez noży to idzie bajka rotor zwiększa wydajność i lepiej się zbija, w sianokiszonkach na komplecie noży jest też ok. ale jak GPS mokrawy i na max. zgniot to też pod koniec troche zwalniają obroty i lekki posmyk z kominka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Famarol DF 1.8D z nożami czy bez mój pronar 82 sa zdycha. Przydał by się 1224 lub coś podobnego.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

diler coś wspominał, że ta prasa ma "bardzomocożerny" podbieracz, bo 30KM na 30 cm podbieracza więcej to zdecydowanie za dużo. Zresztą ta prasa z nożami ma wymagane 110KM, a moja z podbieraczem 2m z nozami spokojnie na 540E chodziła w 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Ja mam KRONE 10-16S i ZETORA 7745 (bez turba), to w słomie czy sianie jest ok a w kiszonce już tak nie pomykam.

Noże mogę wysunąć w zależności co się prasuje 11-9-5 lub bez.Najgorzej jak pokos przypomina jakiś "warkocz" i jak podbierak z rotorem łapnoe to jest duszno.Zapotrzebownie zależy jeszcze od stanu noży.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0
tak jak w temacie interesuje mnie jaki ciagnik trzeba podczepic do prasy z rotorem... oczywiscie nie zalaczajac nozy tnacych?? z gory dzieki za odpowiedzi :)

 

Bez noży to 80KM spokojnie wystarczy ale z nożami np. jak będziesz robił sianokiszonkę to potrzeba +20KM. Czyli jak masz zamiar wykorzystać prasę do wszystkiego to musisz mieć min. 100KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj