sylwek91

Kubota M110GX- Opinie

Polecane posty

krowka62    22

Patrząc na moment obrotowy mozna stwierdzić, że ten ciągnik do cięzkiej pracy nie nadaje się wcale. Mój stary mf 390 bez doładowania ma więcej Nm. Do 2000 może i mało pali. Ale jak go dokręcisz do pełnej mocy spali więcej niż jd. Do prac pomocniczych może się nadawać. Ale jako ciągnik uniwersalny raczej nie. Gdyby w jd i większości ciągników obnizyć dawkę efekt był by podobny. Utraconą moc można odzyskać podwyższając obroty do 2600 jak w kubocie. I mamy charakterystyke silnika kuboty.

 

Czyli według Ciebie do czego M110GX się nadaje bo chyba tylko by stał na podwórku i cieszył oko, bo cięzka praca nie wchodzi w grę, lekka np na łąkach także nie bo za lekki - nie ma uciągu,

Co do silnika oszczędność musi z czego wynika w silnikach Kuboty aczkolwiek moc jest osiągana jak w każdym silniku na wyzszych obrotach i mozna ją wykorzystac jezeli jest potrzeba. Kubota bedzie wtedy palić jak smok.

W GX zauważ, że jest sytem zarządzania mocą Work Cruise. Chyba wiemy do czego sytem ten służy także w innych markach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

KUBOTA M8540 http://www.services....ota_M8540_d.pdf i JD 5090M http://www.services....re_5090M_d.pdf

 

Oprócz powyższego porównania poczytaj sobie posty na forach dotyczącym spalania poszczególnych ciagników, oczywiście z przymrużeniem oka. Chociaz jak na 10 wypowiadających sie 9 stwierdzi że jakis ciągnik mało czy duzo pali to w tym musi byc jaka prawda.

Wiesz uciąg traktora zawsze można zwiększyc poprzez jego obciązenie dodatkowymi obciaznikami bądz płynem w kołach, do ładowacza zawiesza sie obciąznik na tylnym TUZie. Wiadoma że uciąg najbardziej jest potrzebny w pracach polowych w szczególnosci w orce (wyeliminowanie posligu kół) Nie jestem takim znawcą ale oprócz masy ciągnika ważne chyba jest rozkład tej masy, ciśnienie w oponach, jej szerosc, profil, typ bieznika, nawet podnośnik hydrualiczny (regulacja siłowa)

Ja zawsze traktuję te posty z przymrużeniem oka :D (często gęsto są pisane przez bardzo młodych ludzi którzy dzięki PROW-owi przesiedli się z przysłowiowego "ciapka" na coś konkretniejszego więc z wypiekami na twarzy piszą że ich sprzęt jest the best etc).Co do Twojej wypowiedzi że jeżeli 9 z 10 stwierdzi...to też niekoniecznie bo często widzę posty o tym jakim to Zetor jest smokiem (a Zetora 7211 mam już od ćwierćwiecza więc mam dokładnie odwrotne zdanie).

Wszystko co piszesz to prawda-tyle że raczej nie będziesz balastował ciągnika przed każdym wyjazdem w pole czy spuszczał wodę z kół aby wjechać na łąkę :D .

Co do testów to akurat nie widać aby była tam jakaś straszna różnica (gdyby tak dołożyć Kubocie te brakujące Nm to paliłaby jak JD i tyle-czyli @hubertuss ma rację).

Zresztą to i tak obojętne-ani ta Kubota ani M od JD nie są szczytem moich marzeń-posiadam JD 5720 który to (moim skromnym zdaniem) i tak jest ciekawszym ciągnikiem niż te oba powyżej-mimo tego że starszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Zgadzam sie Jaro z Tobą. Swoje lata już mam - nie zachwycam sie PROWem - patrzę na niego z przymrużeniem oka. Sprawność silnika Diesla oscyluje moge sie pomylic około 40%. Wiadomo też że silniki z wysokim momentem obrotowym nie muszą dużo palić - wszsytko zalezy od charakterystyki. Zauważ też że każdy silnik jest poniekąd inwidualnością każdy ma swoje parametry.

Najlepiej to jest zauważyc w przypadku samochodów osobowych a także zasiegnąc informacjii u firm zajmujących sie tuningiem ciągników czy samochodów. Co do 110 czy 135 Kuboty zastosowano tam system zarządzania mocą Work Cruise - co ciekawe można go aktywować przyciskiem na desce. Z wyłączonym zarządzaniem mocą ciągnik ten pracuje jak na zwykłęj pompie wtryskowej, po włączeniu go dzięki Common Rail może zwiększyc dawkę paliwa by podołać chwilowym obciązeniom. Inni producenci też to posiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Orka M110GX, pług 4x44cm. Warunki jak widać, a jednak daje radę :) Obroty silnika około 1700 obr/min, prędkość w granicach 7-7,5 km/h. Zaorane 2,4ha+dojazd ok 6km, zużyte paliwo 32l, czyli ok 13 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Kirk 80 jesteś posiadaczem tej Kuboty czy miałeś ją na pokazach. I ogólnie mam pytanie co tak świszczy z tył - czy to nie jest przypadkiem pompa hydrualiczna czy może tylny most?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Filmik nakręcony na pokazach w okolicach Dobrzynia nad Wisłą :) Jak dla mnie w kabinie jest cicho, nie zauważyłem tam nic dziwnego. Być może to kwestia tego, że filmik kręcony telefonem, dlatego jakość dźwięku może być kiepska :)

Edytowano przez KIRK80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Nie przyduszał sie pod obiążenie. Pytam się ponieważ silniki te mają niski moment obrotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Słyszysz że coś świszczy, a nie słyszysz czy silnik się przydusza? :P Tak jak pisałem, i jak to widać na filmie, silnik pracował na ok. 1700 obr, czyli jednak ten niski moment nie jest chyba w rzeczywistości aż tak niski :) Pamiętaj że suche dane techniczne nie zawsze odzwierciedlają faktyczną użyteczność maszyny :) A poniżej kolejny filmik z pokazu :D

http://www.youtube.com/watch?v=zcp_hH1y3cI

Edytowano przez KIRK80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Na twardej łące to się sprawdzi ale na miękkiej torfowej raczyłbym w to wątpić i m.in. dla tego wybraliśmy Kubotę (lekka, dość szerokie opony i idzie jak kaczka po łące). Kiedyś z początków moich na AF pisałem jak wyciągałem 2 zetory jeden 8011 drugi 5340 oba z kosiarkami po osie w bagnie (5340 musieliśmy zaczep przedni odkopać) oba bez problemu wyciągnąłem beż żadnej kopaniny a a na koniec podjechałem w te miejsce gdzie oba zetory siedziały i kosiarki jeszcze im powyciągałem bez problemów. I na tyle cała ta masa się na łące zdała.

Co do ciągnięcia przyczepy z belami to w mokre lata ciągnąc platformę na bliźniakach załadowaną belami zobaczyłem, że zaczyna mi jakoś ciężko iść ale jeszcze ciągnie, ciągnik nie siada i obracam się a tam w platformie koła już ok dobrych kilku metrów się nie kręcą a osią darń zgarnia. Ot i tyle w tym temacie z mojej strony.

 

Tak dobrej bajki to już dawno nie czytałem :)

 

Co do ciągnika to ciekawy, tylko tą maskę przekombinowali.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Możesz nie wierzyć ale to jest prawda. Zerwało darń pchało przed przednimi kołami po czym przednie koła przeskoczyły przez w ten sposób utworzoną górkę ale trafiło pod tylne koła i już dalej zrezygnowałem z jazdy. Cóż takie coś trzeba po prostu przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek91    1

nikt nie odpisuje bo wszyscy swoimi kubotami juz wykonują prace polowe:) ja posiadam kubote m110gx:) jestem zalozycielem tego tematu i chcialem sie doradzic przed zakupem ale jednak sam zdecydowalem i postawilem na kubote i nie zaluje ani troche. jestem bardzo zadowolony. do ciagnika zostal jeszcze zamontowany tur quicke q46 i caly zestaw wazy ponad 6 ton wiec niech tam tez nikt nie mowi ze jest to ciagnik lekki. polecam ogolnie ta maszyne bo ma wiele ciekawych zastosowan, bardzo przydatnych uzytkownikowi i malo pali. kabina przestronna i wszystko widoczne dookola. wyglad tez calkiem elegancki i traktorek niezawodny jak narazie:)

 

do krowka62. a Ty tez zainteresowany m110gx? a moze przez ten czas przez ktory byla cisza taka na tym forum juz zakupiles jakas maszyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek91    1

ja ogolnie polecam ten ciagnik bo wg mnie jest bardzo dobry. zreszta nie moge jeszcze za duzo powiedziec bo mam dopiero kilka miesiecy ale wiosenne prace polowe dzieki kubocie przebiegly bez problemu. jest wiele marek ciagnikow na polskim rynku takze decyzja nalezy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja mam na testach ten ciągnik i mam wrażenie że tych 115KM to tu nie ma. Spalanie wyszło około 11l/h przy pracy z biernym obsypnikiem no i 30 kilometrów przejazdu. Prędkość robocza około 6km/h bieg 6m. Przy wyższym biegu nie miał mocy żeby pociągnąć. Moją M8540 też jadę z tą prędkością a jednak mocy ma tylko 88KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

To dziwne, bo ja byłem na pokazach, gdzie ciągaliśmy pług unii Grudziądz 4x44 na wcale nie lekkiej ziemi, i prędkość była w granicach 7-7,8 km/h Filmik z pokazu w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek91    1

to dziwne ze tak uwazasz jakby tej mocy nie bylo. u mnie na pokazie byl z plugiem overum 4 obrotowym i zbieral cos okolo 2m to smigal z tym jak glupi. osobiscie mam ten ciagnik i tez plugi overum xl na zabezpieczeniu hydraulicznym i rozstawione sa najszerzej czyli bez mala tez zabieraja ze 2 metry. nastawiam sobie funkcje auto i traktor sam sobie dobiera bieg do obiazenia i ziemia aby fruwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Tak racja ten obsypnik ma 3 metry i idzie ze 20 cm w ziemi więc nic dziwnego że traktor ma ciężko. Dziwi jedynie to jak ja to moją kubotą pociągnąłem. Gdyby było więcej czasu to ustawiłbym tą maszynę bardziej pod ten traktor i byłoby lżej. Ogólnie podoba mi się ten tempomat dwuzakresowy oraz możliwość ustawienia zakresu biegów w jakich ma automat się poruszać. Fajne jest też lusterko wsteczne które można tak ustawić, że widać całą maszynę z tyłu bez oglądania się za siebie. Dźwignia od ustalenia głębokości pracy trochę za ciężko chodzi, jeżeli trzeba nią ciągle operować na mozaikowych ziemiach to trochę to uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

Nie wiem jak wy sądzicie ale ja spotkałem się z taką opinią, że silniki spełniające Euro czy III czy IV mają to do siebie (czy przez AdBlue czy DPF), że deklarowaną moc osiągają ale są jakby "mułowate" i zużywają więcej paliwa. Dopiero przesterowanie oprogramowania sterującego pracą silnika pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa nierzadko przy wzroście mocy albo wzrost mocy przy zmniejszeniu zużucia paliwa.

A Kubota ma filtr DPF i może przez to Yarpen masz takie odczucia - brak mocy i może mułowatości.? Choć Kubota ma moim zdaniem fajnie rozwiązanie dopalania tego filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Silniki Kuboty są bardzo żwawe, nie są na pewno mułowate. Każdy ciągnik ma tyle mocy ile ma. Ta Kubota na pokazach przy oraniu łąki z pługiem 4 obrotowym dawała sobie świetnie radę. Z tym filtrem to faktycznie lepiej niż JD. Samo wykonanie ciągnika JD ma najlepsze z wszystkich traktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj