Skocz do zawartości
Rayan

Co ile sprawdzacie stan Oleju w waszych Traktorach?

Polecane posty

Pawel330    0

Ja sprawdzam co jakiś tydzień w żniwa ponieważ roboty full a tylko jeden ciągnik lecz nie zawsze brakuje to nie c-360 że u niej ciągle mało oleju :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poziom oleju sprawdzam zawsze przy nalewaniu świeżego.Może to dziwne ale silniki które posiadam(za wyjątkiem sw-400 w którym dolewam ok 3 l w sezonie ,a ma 19 lat)nie wymagają uzupełniania jego stanu.

Maciula    0

według mnie dziwne pytanie sprawdzaj sobie codziennie płyny przez rozruchem to nic nie kosztuje a i nie zaszkodzi ze często przynajmniej będziesz widziedział kiedy ci zacznie brać olej a także zapobiegniesz przegrzaniu lub zatarciu

zetor10045    11

Ja sprawdzam zawsze kiedy używam ciągnika, sprawdzam zawsze olei paliwo i płyn w chłodnicy :lol:

sebe1033    62

A ja jeśli idzie o silnik to codziennie przed robotą olej, płyn czy wodę (no i paliwo) a jak jakaś mniejsza typu do lasu itp to raz na 3-5 wyjazdów. Przeważnie jak kręcę się koło ciągnika po robocie to zajrzę tu i tam :lol:

Jeśli idzie o skrzynie lub hydraulike to po używaniu dłużej wywrotki (duże wycieki) lub przed robotą z hydrauliką

A inne miejsca z olejem i smarem raz do 5 na rok

tomi382    97

dziennie używam zawsze trzy ciagniki i nie załamuje sie sprawdzaniem mimo że tyle koni muszę przejrzeć :P wkońcu to sama przyjemność

piterror    0

ja sprawdzam zawsze przed pracą aby nie było niespodzianek a wymieniam tak co 2 lata chyba że widzę że jest już przepracowany to wymieniam szybciej :mellow:

tomi217    1

znam takieg goscia ktory mowil ze nie sprawdza oleju bo mu nie bierze. I nie sprzawdzal az do momentu jak zatarl silnik od tej pory sprawdza codziennie TAK samo jak ja choc nie mialem takiej przygody i nie bierze mi oleju zaden ciągnik :mellow:

gryfel    5

Ja sprawdzam stan oleju czasami, częściej sprawdzam przy ciężkich pracach. Ciągniki narazie nie biorą oleju więc tylko kontrolnie :mellow:

pawlus224    1458

ja czesto sprawdzam w 330 , bo obydwie maja nie sprawną kontrolke od oleju:(

a w 3512 i 385 to rzadziej bo jak cos to bedzie migała ...

a 3512 ma 1300 mth a raz wypił mi tyle oleju ze hej :D i czemu ?

samczyk1991    82

Mi od 2 lat simering na wale zaczął puszczać, więc po każdej dużej ciężkiej robocie robię kontrole, bo przynajmniej raz w roku trzeba dolać oleju.

Ja nie rozumiem tego tematu przecież codzienna kontrola stanu oleju należy do codziennych obowiązków traktorzysty. Sprawdzać należy codziennie.

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się