Rayan

Co ile sprawdzacie stan Oleju w waszych Traktorach?

Polecane posty

mechas    10

Zawsze rano przed wyjazdem w pole :)


Rolnictwo - Życie , Hobby , Pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja sprawdzam co jakiś tydzień w żniwa ponieważ roboty full a tylko jeden ciągnik lecz nie zawsze brakuje to nie c-360 że u niej ciągle mało oleju :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poziom oleju sprawdzam zawsze przy nalewaniu świeżego.Może to dziwne ale silniki które posiadam(za wyjątkiem sw-400 w którym dolewam ok 3 l w sezonie ,a ma 19 lat)nie wymagają uzupełniania jego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

według mnie dziwne pytanie sprawdzaj sobie codziennie płyny przez rozruchem to nic nie kosztuje a i nie zaszkodzi ze często przynajmniej będziesz widziedział kiedy ci zacznie brać olej a także zapobiegniesz przegrzaniu lub zatarciu


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja sprawdzam zawsze kiedy używam ciągnika, sprawdzam zawsze olei paliwo i płyn w chłodnicy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A ja jeśli idzie o silnik to codziennie przed robotą olej, płyn czy wodę (no i paliwo) a jak jakaś mniejsza typu do lasu itp to raz na 3-5 wyjazdów. Przeważnie jak kręcę się koło ciągnika po robocie to zajrzę tu i tam :lol:

 

Jeśli idzie o skrzynie lub hydraulike to po używaniu dłużej wywrotki (duże wycieki) lub przed robotą z hydrauliką

 

A inne miejsca z olejem i smarem raz do 5 na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

dziennie używam zawsze trzy ciagniki i nie załamuje sie sprawdzaniem mimo że tyle koni muszę przejrzeć :P wkońcu to sama przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterror    0

ja sprawdzam zawsze przed pracą aby nie było niespodzianek a wymieniam tak co 2 lata chyba że widzę że jest już przepracowany to wymieniam szybciej :mellow:


ZETOR ;P kto ma ten wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja czesto sprawdzam w 330 , bo obydwie maja nie sprawną kontrolke od oleju:(

a w 3512 i 385 to rzadziej bo jak cos to bedzie migała ...

a 3512 ma 1300 mth a raz wypił mi tyle oleju ze hej :D i czemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Mi od 2 lat simering na wale zaczął puszczać, więc po każdej dużej ciężkiej robocie robię kontrole, bo przynajmniej raz w roku trzeba dolać oleju.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja przed każdym wyjazdem sprawdzam i maszynki chodza że hej :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego tematu przecież codzienna kontrola stanu oleju należy do codziennych obowiązków traktorzysty. Sprawdzać należy codziennie.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Stan oleju sprawdzam przed każdą dłuższą trasą i każdą "poważniejszą" pracą.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj