Rayan

Co ile sprawdzacie stan Oleju w waszych Traktorach?

Polecane posty

arassso    3

zawsze jak większa robota. Jak lekkie robótki to czasem się człowiekowi zapomni ale zazwyczaj co dzień przy pierwszym odpaleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

A ja to zawsze sprawdzam olej przed każdym odpaleniem, to nie zaszkodzi. Ale za to mój ojciec to dobrze jak raz na miesiądz zajrzy czy wogule jest olej heheh :)


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

przed pierwszym odpaleniem każdego dnia, lub przy zmianie kierowcy jeśli ciągnik chodzi na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Staram się sprawdzać przed każdym wyjazdem :lol: ,bo podobno kto nie smaruje ten nie jedzie. B)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

ja też codziennie przed odpaleniem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

ja sprawdzam olej czesto bo wiem ze tato jezdzi i niesprawdza wogole a nieraz by musial dolac bo mnie niema przy kazdej robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1

Gdy ciągnik czeka jakaś ciężka robota albo gdy się wybieramy gdzieś daleko to codziennie sprawdzamy poziom oleju ale jak gdzieś blisko jeździmy i żadnej ciężkiej pracy nie wykonujemy to tylko raz na jakiś czas sprawdzamy stan oleju i ciśnienie oleju kontrolujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

przed kazdym wyjazdym. Olej, ropa i woda.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane90    0

Dokładnie tak samo jak koleżanka wyżej. Lubie wiedzieć w jakim stanie jest moja maszyna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja sprawdzam za każdym wyjazdem ropę i wodę a olej sprawdzam przy każdej poważniejszej robocie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja też sprawdzam przed każdym wyjazdem olej ,wodę i ropę.


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

olej to nawet u mnie w mtz pokazuje licznik to po co szpryce wyjmowac i się bawić, co do reszty płynów to trzeba sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas sprawdza się stan oleju w silniku przed ostrzejszą robotą np:orka kiedy ciągnik pracuje np:cały dzień :lol:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyniec    1

Ja codzienie przed wyjazdem sprawdzam olej i rope i czasami wode aleubytków niemam to się ciesze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
olej to nawet u mnie w mtz pokazuje licznik to po co szpryce wyjmowac i się bawić, co do reszty płynów to trzeba sprawdzić

yyy i myslisz ze to prwidlowo??? to po co by w ogole bagnet robili tylko do zmiany oleju???

kontrolka ci sie zapali jak bedzie stan minimalny przekroczony, a czym myslisz, ze to jest optymalny stan pracy silnika?? zawory dawno juz klepia, a kontrolka nawet sie nie zajarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Ja sprawdzam za każdym razem (olej, rope, plyn)kiedy wyjeżdzam w pole... A wymieniam roznie..tak jak trzeba to wymienie :lol: ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Zawsze przed wyjazdem w pole gdy szykuje sie jakaś poważna robota sprawdzam olej i reszte :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

kiedyś jak miałem mtz-a raz przegapiłem sprawdzenie przed orką no i było to w złą godzine bo wtedy sie zatarł z braku olej teraz robie to odruchowo bo szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja tez się nauczyłem że zawsze rano najpierw olej sprawdzić a później dopiero w ciągnik i pole


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj