Rayan

Co ile sprawdzacie stan Oleju w waszych Traktorach?

Polecane posty

Rayan    3

co ile sprawdzacie stan oleju w waszych traktorach?????? umnie jest to sprawdzane codzienie w traktorze JD w czasie codzinnej pracy w U-1614 w czasie ciezszej i dlugiej pracy U 912 tez czesto ale gdy pracuje ale zadko sie to zdarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

najlepiej by było sprawdzać codziennie ale nie zawsze jest na to czas i pamiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

u mnie codziennie chociaz nie ma koniecznosci uzupełniania jedynie w c360 3P sa troche ubylki ale nie wymaga to codziennego uzupełniania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja w zetorze 5320 z 2003 roku sprawdzam raz czy dwa między wymianami jeszcze nigdy nie ubyło.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

ja sprawdzam w moich ciągnikach przynajmniej dwa razy w tygodniu

 

Ps: dlaczego temat jest w dziale John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Temat przenoszę...

 

Ja w zetorze sprawdzam raz na 2 tygodnie bo i tak nie bierze oleju ;):)

 

W 330 tak samo bo też nie bierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

w ciapku sprawdza kiedy mi sie przypomni,czyli-na wiosne,pozniej latem i jesienia,a w MF255 to kazdego dnia i praktycznie zawsze trzeba uzupelnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już taki odruch, że zanim wsiądę do ciągnika to zerkam do chłodnicy, zbiornika ON i poziomu oleju w silniku, przynajmniej później nie ma przykrych niespodzianek ;)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja robie dokladnie jak poprzednik, zajmuje to chwile a czasem moze ocalic silnik przed zniszczeniem


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja sprawdzam stan oleju roznie czasem co 2 tygodnie a czasem codziennie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja sprawdzam bardzo nieregularnie, tzn. wtedy jak wpadne na taki pomysł ;) Ciągniki nie biorą oleju więc tylko kontrolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja sprawdzam min raz na 2 - 3 tygodnie, i jeszcze nigdy w zetorze mi nie ubylo a w 330 to czasm dolac trzeba ........

ale jezeli ciagnik nie kopci na niebiesko to znak ze oleju nie bierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Jeżeli pracuje ciągnikiiem cały dzień to robie to nastepnego dnia z rana przed wyjazdem, jak jest lżejsza robota to sporadycznie to robie ale jak po orce to zawsze sprawdzam ale do zetora i tak nie musze dolewać :Pale zawsze lepiej sprawdzic bo nigdy nic nie wiadomo. W 60tce zawsze przed wsiadaniem sprawdzam no chyba ze zapomne ;) bo tzreba czasem uzupełnić a do 30tki nie zaglądam bo nic konkretnego nie robi to jak mi sie przypomni to zajrze hehe :)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja sprawdzam zawsze przed wyjazdem w pole przy większej pracy,żeby nie było niespodzianki, a jak są lżejsze prace to chociaż raz w tygodniu. Ale z regóły to i tak wychodzi że sprawdzam cześciej bo sobie lubie zajrzeć ;) , ale nigdy nie miałem niesodzianki że brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja sprawdzam raz za kiedy, jak mam czas, czekam na cos to sobie zobacze ile ma oleju, jak jeżdzę dużo to częsciej patrze szczególnie przez lato ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

apropo plynów :) podobno częste sprawdzanie poziomu plynów szkodzi zdrowiu. ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78
apropo plynów :D podobno częste sprawdzanie poziomu plynów szkodzi zdrowiu. :)

czemu tak myslisz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja to w Zetorku prawie zawsze sprawdzam olej, płyn, jak sie kurzy to dmucham filtr powietrza i filtry kabiny, ale jeszcze nigdy niebyło tak żeby ubyło oleju :) W C-360 to może raz na miesiąc, ale i tak stan oleju od wymiany do wymiany sie nie zmienia, w MFie tak samo, ale przed remontem jak chodził w sieczkarni to po całym dniu bywało że z pół litra trza było wlać :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Ja przed każdym wyjazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W 3512 muszę często jak dużo chodzi bo leci mi na wale ;/ Muszę wymienić uszczelniacz.

W ciapku rzadko


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj