ukasz

Tur własnej konstrukcji do 330

Polecane posty

ukasz    58

Jak na razie to i tak nie muszę wysiadać do podpięcia. Sprężynę zamontowałem tak ze po podpięciu jak gwałtowniej poruszę ładowaczem to samo zatrzaskuje;). Ale zobaczymy czy będzie się to dobrze spisywać przy wszystkim. A przeróbki to na wiosnę bo muszę do przymiarek co chwila podnosić do góry a w warsztacie nie mogę do końca wyprostować ramienia. Teraz jeszcze osprzęt porobić, w planach mam zrobioenie jeszcze widłeł do palet i łyzkę. Zastanawia sie też czy nie zrobić coś w rodzaju krokodyla zakładanego zarówno do łyżki jaki wideł (np. drewno można chwycić)

 

 

 

 

Filmik z próby udźwigu. Według informacji z netu masa jednej płyty jumbo to 175kg. Może na filmiku tego nie widać ale płyty maja wgłębienia wypełnione ziemią. Karetka wraz z widłami wazy 120kg. Więc łącznie 820 kg powinno być. Przy tej masie niestety do końca już nie podnosi, tylko jakieś 2,5m dalej już chyba się zawór przelewowy w rozdzielaczu otwiera. Jak widać robiąc widły pomyliłem coś bo ramka sięga niżej niż widły…

 

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

fajny efekt końcowy śledziłem budowę od początku ja może zrobię na drugi rok do ursusa 2812 teraz właśnie zaczołem prace nad profesjonalnym rębkiem do gałęzi


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sianokos12    388

przeczytałem wszystkie posty w tym temacie, jestem pod wielkim wrazeniem ;) dobra robota :) pomalowałes już czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

malowanie na wiosnę jak będzie cieplej i jeszcze słupki chce przerabiać ale to jak śniegu nie będzie bo teraz używam go do odśnieżania


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A powiedz mi czy na podniesionym na maxa ramka wychyla się do poziomu? Siłowniki starczają żeby się tak wychylała?

 

A powiedz mi czy na podniesionym na maxa ramka wychyla się do poziomu? Siłowniki starczają żeby się tak wychylała?


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

to muszę poprawić bo podnosząc troszkę na siebie mi przechyla ramkę więc u góry mogę mocno na siebie wziąć ale słabiej opuścić


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

czy jest zastosowane coś w stylu hydroamortyzator wstrząsowy z zamknięciem,przy tak poważnym udżwigu ,a może przeoczyłem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Póki co niema, na co dzień raczej ,mniejsze ciężary będzie podnosił, jednak w razie potrzeby co za problem amortyzator założyć


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

A swoją drogą na podstawie tych szczegółowych zdjęć i instrukcji ,ile powstje już ładowaczy,a ile zaoszczędzily wykonawcy czasu na przemyślenia rozwiązań...... .myślę że coś kombinujesz następnego.Powodzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek15    0

witam , bardzo ciekawy ten tur mnie interesuje filtr oleju ,gdzie mozna taki kupic i ile kosztuje :) Pozdrawiam

Edytowano przez ginek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58
http://allegro.pl/listing.php/search?string=Filtr+hydrauliczny&category=121442 jest tam również dokładnie taki jak ja kupowałem Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jestem na ostatnim etapie ukonczenia mojego tura wg. rysunków autora tematu. Ze wzgledu na zastosowanie musiałem skrucic ramiona i zmienic kąt co pozwoliło przyblizyc euroramke na 15 cm przed przednie koła. Niestety przez ten zabieg straciłem na wysokosci podnoszenia i aktualnie wynosi 2.6m. Chciałbym dowiedziec sie cos na temat pomp hydraulicznych tzw wzmacnianych o wydajnosci 25l. Czy jest sens wymiany dobrej pompy na wzmacniana, czy zyskam na szybkosci pracy hydrauliki ??? Nie chciałbym montowac zewnetrzej pompy na wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

szybciej podnosił będzie ale czy jest sens wymieniać? Jeżeli dla starej nie masz innego zastosowania to sugerował bym sie wstrzymać i dopiero jak zacznie padac wymienić. Pochwal się i wrzuć jakieś zdjęcia


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia będą w najbliższym czasie . Niestety pogoda nie jest zbyt przychylna do prac na polu a ze względu na kabinę nie wjadę do garażu. Aktualnie szukam zdjęć, rysunków do budowy łyżki otwieranej. Zastanawiam się jakich materiałów użyć, grubość i gatunek stali. Może ma ktoś z wymiarowaną oryginalną łyżkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Drobny filmik z ładowania piachu, niestety nie miałem pomocnika więc wygląda to jak widać. Na domiar złego wrzuciłem pełny filmik zamiast ten w którym przerwy wyciąłem ale nie chce mi się znowu 700mb wysyłać więc zostawiam ten

 

http://www.youtube.com/embed/MkatWQZPUm4

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

WOW !!! Chyba zawstydzisz nawet użytkownika @ukasz :D A co do pompy nie myślałeś nad oddzielnym układem do tura z napędem pompy od wału korbowego tak jak w ostrówkach ??? A wcześniej pisałeś o łyżce szczękowej postaram się zrobić fotki jak ja zrobiłem swoją ale niestety chyba i tak nie bedzie się na czym wzorować bo z lekka mi nie wyszła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie nad zewnetrznym zasilaniem . Ale przy próbach tura okazało sie ze cos mam z hydraulika ciagnika. Po przeczytaniu kilku postów i porad innych uzytkowników padło na wymiane pompy. Zakupiłem produkt firmy Hylmet PZS-A-S20WZM. I jestem bardzo zadowolony. Tur jest duzo szybszy w działaniu. Mam filmik z działania tura na starej pompie a jak mi sie uda to zrobie jeszcze z nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Ładnie to Ci wyszło nie powiem. na tym zdjęciu z łyżka to maksymalna wysokość? Najbardziej podoba mi się ramka, z nią u siebie właśnie najbardziej ciała dałem, bo robiąc ramę nie wziąłem pod uwagi jej szerokości i później kombinowanie żeby to pasowało jakoś. Jaki masz kąt "załamania" ramienia?

uglibugli taki wstydliwy to nie jestem B) W 30 żeby pompę do wału korbowego podłączyć to musiała by ona przed maskę w miejscu obciążników wystawać


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj