Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pirell

Czy kombajn mógłby się zapalić od...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Pirell    0

Cześć mam taki problem że strzeliły mi łożyska igiełkowe przy rurze od wysypu u dołu. Podczas wysypywania aż szedł dym z łożyska i czuć było palący się smar zatrzymałem maszynę i rozebrałem to przestój będzie ok. 1,5 dnia do 2. Ale ojciec mi tróje d... że niepotrzebnie to robiłem bo od tego się nie zapali itd. I tu moje pytanie czy ktoś słyszał o takim przypadku. Dodam że to przy kukurydzy

masiew    21

nawet jeśli się nie zapali, to może zniszczyć obudowe łożyska lub wałek na którym jest to łożysko osadzone, a to pociągnie za sobą spore koszta , a i tak bedzie trzeba rozebrac

wojcio1995    3

Moim zdaniem każdą awarię trzeba od razu naprawić bez wzgęldu czy jest to bardzo istotna część czy mniej.

Wiadomość z agroFakt.pl

STIG0013    406

Jeżeli nawaliło Ci łożysko to wymień je i po kłopocie.Awaria będzie naprawiona i wydasz tylko parę groszy za łożysko,a jak nie naprawisz to będzie tak jak pisali już inni nawali coś co będzie kosztowało kilkadziesiąt razy więcej.

PanJoker    2

Jaki co Case?? Jakiś Axial?? Ja to miałem w tym roku w swoim.... Katastrofa z tym była, ktoś kiedyś spaprał sprawe i całe żniwa kukurydziane miałem z tym problem rozbierałem to 3 lub 4 razy. W tym ze dwa razy z pełnym zbiornikiem. Nie bagatelizuj tego, musi być to zrobione perfekcyjnie, a nie na odwal. Kombajn się od tego nie zapali ale możesz mieć przez to same kłopoty. Ja to musiałem przerabiać bo oryginalne łożyska tam już nie pasowały.

Pirell    0

Tak to jest axial. Już dzisiaj to zrobiłem koszt trochę ponad 200zł. Założyłem ten temat po to aby pokazać ojcu co ludzie myślą o jego rozumowaniu. (czyli póki samo się nie zatrzyma to można a nawet trzeba jechać)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

PanJoker    2

Przypuszczam że założyłeś znowu łożyska igiełkowe lub łożysko jeżeli padło Ci tylko jedno. Czy to łożysko było z bieżnią środkową?? Czy wałek chodził bezpośrednio na igiełkach??

Pirell    0

Wałek chodzi bezpośrednio po igiełkach zostały wymienione oba, tej samej firmy co stare tylko bez napisu na pudełku IHC. Dlatego tańsze a wałek był napawany.

PanJoker    2

A jakimi elektrodami był napawany?? Byle nie miękkimi bo możesz mieć znowu z tym problem. Ja napawałem ciut twardszymi a i tak wałek wraz zniszczyło. Teraz mam łożysko zmienione bo jest takie założone że igiełka nie chodzą po wałku tylko jest założona środkowa bieżnia. Innego rozwiązania u siebie już zastosować nie mogłem.

Pirell    0

wałek był napawany specjalnymi elektrodami tak twardymi że tokarka tego nie weźmie i trzeba szlifować na szlifierce

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię