artursz89

Poettinger Eurotop 421N DF SwatMaster 4231 czy Kverneland Taarup 9043

Polecane posty

artursz89    454

Witam!

 

Którą zgrabiarkę jednokaruzelową polecacie? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze? Mamy zamiar kupić zgrabiarkę korzystając z PROWa i wstępnie wybralismy trzy modele. Co sądzicie który wybrać?

 

Poettinger

http://www.poettinger.at/pl/produkte_schwadkreisel_modell/150/top-1kreisel/

 

DF

http://www.deutz-fahr.com/POLSKA/pl-PL/swatmaster_3221_-_3521_-_3921_-_4321_-_4231pl.html?identitytypecustomfields=DESCR_OVERVIEW&idproduct=93

 

Kverneland

http://pl.kverneland.com/Zielonki/Przetrzasacze-i-zgrabiarki/Zgrabiarki-jednorotorowe/Kverneland-Taarup-9032-R-9035-9039-9042T-9043

 

Ewentualnie może jest jakaś lepsza od tych?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus19946    0

nie brałeś może pod uwagę Kuhna?? Zdarzyło mi sie sporo razy nią pracować. Wszystko bez problemów , cena też nie była zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja użytkuje kuhna, nie miałem doświadczenia z innymi markami ale z tej jest bardzo bardzo zadowolony, obrabiam 3-4 razy w roku około 15-20 ha łąk i nie było nigdy problemu .


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Każda z trzech zgrabiarek które podałeś byłaby dobrym wyborem jednak osobiście skłaniałbym się w stronę pottingera.

Też stoję przed wyborem nowej zgrabiarki na nowy sezon do tej pory pracowałem na Claas Liner 390s i sprawowała się bardzo dobrze. Pod uwagę możesz wziąć

Lely Hibiscus 425 S

Khun GA 4121 GM

Claas Liner 420 S

Wszystkie pracują bardzo dobrze i bardzo czysto zagrabiają. Większych różnić w pracy nie dostrzegłem. Kwestią jest cena Lely i Claas trochę wyższa półka cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus19946    0

My Kuhnem (dlatego Kuhn bo Dealer który ma JohnDeera sprzedaje też Kuhny to mamy też pług i zgrabiarkę) zgrabiamy rocznie 2-3 razy zalezy od roku po 40ha łąk i sprawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Szczerze mówiąc to każda zachodnia zgrabiarka lepszej firmy będzie służyła długi czas. Ja użytkuję Kverneland Taarup 9043 (tylko że pierwszy rok) i również nie mam zastrzeżeń.

Zgrabiarka Deutz-Fahr to jest to samo co Kverneland, bo Kverneland produkuje maszyny, między innymi dla DF.

A porównywałeś ceny tych zgrabiarek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

DF 22tyś brutto

Kverneland 21tyś brutto

Pottinger (na niego mamy ofertę do Agencji) 21 900 netto ale coś tata mówił że to tak 24-25tyś brutto taka realna

(tylko że zgrabiarka będzie prawdopodobnie brana z zetorem proximą plus więc może trochę taniej wezmą)

i jeszcze z tego co mówił to Krone 32 tyś brutto coś w tym stylu

 

A jak kształtują się ceny tych zgrabiarek Kuhn Claas i Lely (ta Lely to chyba droższa)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus19946    0

Kuhn chyba w standardzie takiego jaki ja mam , kosztował 20 tyś dokładnie wiem bo mieliśmy cenę po upustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Ja za Kuhna dałem 18.800 zł brutto


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Kuhn GA 4521 GM cena z tamtego roku z września, ale u dilera brałem w ciągu ostatni lat z Kuhna : pług, dwa siewniki i kosiarkę i dlatego dostałem taką cene.

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Mam Eurotopa 461 N od dwóch lat dałem za niego 20 tys brutto i jestem bardza zadowolony bardzo dobrze zgrabia na nierównych łąkach

miałem na próbę Clasa podobnej szerokosci jednak wg mojej opini Pottinger lepiej się spisywał to go kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Też miałem taki sam dylemat którą wziąść. Wybrałem deutza cena jest w miarę 23brutto za 4,3m tandem i kółko kopiujące w tym .Jak masz kase to bież claasa linera 4,2 m 27 brutto stoi wiadomo najwyższa półka:),ogólnie wszystkie są dobre.

Edytowano przez Huberto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DelPiero
      Witam, proszę o pomoc w wyborze agregatu uprawowo siewnego, cena jest bardzo zbliżona dlatego nie gra roli.
    • Przez xazzer
      Witam, nabyłem owijarkę do kostek Taarup kverneland 7664 z 2003 roku, niestety jak się okazało - nie sprawną.
      Tak jak w temacie problemem jest prawdopodobnie sterownik, a mianowicie po podpięciu przewodu zasilającego do gniazdka 12v na płytce sterującej znajdującej się na owijarce zaświeca się dioda, po podpięciu wtyczki do pulpitu wyświetlacz podświetla się ale nie pokazuje żadnych danych.
      Multimetrem pobadałem płytkę na owijarce i główne "wiązki" przewodzą, jednak jest tak tyle tych elementów, że dalej nie wiem zbytnio co do czego i na jakiej zasadzie to działa dokładnie. W samym sterowniku też niby przewodzi płytka. 
      Do sterownika wychodzą 4 przewody, Kabel do sterownika był łączony, wygląda na to, że był przerwany i połączony na nowo, jednak kolory są pomieszane... połączyłem je na nowo najkrócej jak się dało, posprawdzałem multimetrem, prąd idzie do sterownika a dalej nic się nie dzieje, zapisałem sobie jak było to połączone i postanowiłem połączyć kable według kolorów i teraz nic nie odpowiada nawet jak powróciłem do połączenia pierwszego.
      Przy prądzie z gniazdka zapalniczki o napięciu ok 14v  na sterownik z jednego kabla (brązowy (D) "wychodzi" ok 13.6V, drugi (zielony z żółtym) prawdopodobnie masa, trzeci (biały) wychodzi ok 3,8v oraz czwarty wychodzi koło 2,4v
      Nie jestem specjalnie obeznany w takich elektronicznych sprawach więc zwracam się do Was, może ma ktoś pomysł co jest winowajcą tego. wydaje mi się że to ten sterownik chociaż sama owijarka w jednym miejscu jest spawana i może przez to coś się spaliło w układzie. Jakby ktoś znał się na takich układach proszę o komentarz poradę, lub może ktoś podjął by się ewentualnej naprawy, bo nie znam tego typu fachowców a zwykły elektryk nie wiem czy poradzi.
      Dołączam parę zdjęć poglądowych oraz prosty schemat który znalazłem w internecie.
       






       
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj