funkmaster1993

Pszenica przewódkowa

Polecane posty

malorolny121    199

Ja 2 lata temu też jak siałem pszenżyto w listopadzie i za tydzien poszedł śnieg to kazdy pukał sie w głowe co ja robie .Ale jak zobaczyli ile nakosiłem to ja im pukałem że są tacy ciemniaki co potrafią tylko owies i żyto siać i zbierać po 1,5 t z ha. Dodam że pszenzyto jare BINGO to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja niestety nie posiałem w sobotę jak sobie planowałem. W piątek i sobotę tak u nas dolało że za bardzo w pole nie wiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja 2 lata temu też jak siałem pszenżyto w listopadzie i za tydzien poszedł śnieg to kazdy pukał sie w głowe co ja robie .Ale jak zobaczyli ile nakosiłem to ja im pukałem że są tacy ciemniaki co potrafią tylko owies i żyto siać i zbierać po 1,5 t z ha. Dodam że pszenzyto jare BINGO to było

Moim zdaniem bingo to odmiana owsa. No chyba, że się mylę to wyprowadź mnie z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A co mówicie panowie o siewie np w styczniu jeżeli warunki by na to pozwoliły??  Czy teraz już lepiej czekać do wiosny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

W tamtym roku siałem 11 stycznia i było ok mam obecnie jeszcze 2ha do odsiania bo wybrały dziki , pewnie poczekam do mrozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to wegetacja w tamtym roku ustała gdzieś 20 stycznia w naszym rejonie z tego co pamiętam. I taka pszenica jak wyglądała przed przyjściem zimy, była na wierzchu czy tylko kiełki?

 

Co masz na myśli mówiąc że poczekasz do mrozów? W zamarznięta ziemię siać czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

A ogólnie to TYBALTA siejecie na paszę czy na handel .Zaraz będziecie pisać że siejecie ja w śnieg,trochę sfolgujcie z tymi praktykami bo ludzie naprawdę będą się w głowy pukać i myśleć co to za odmiana że w śnieg się ja sieje.WESOŁYCH ŚWIĄT :P  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

No to wegetacja w tamtym roku ustała gdzieś 20 stycznia w naszym rejonie z tego co pamiętam. I taka pszenica jak wyglądała przed przyjściem zimy, była na wierzchu czy tylko kiełki?

 

Co masz na myśli mówiąc że poczekasz do mrozów? W zamarznięta ziemię siać czy jak?

 

zgadza się ja siałem pierwszy raz w terminie, ale niestety po wykiełkowaniu zniszczyły ją w 100% dziki, a że zostało materiału to zasiałem jeszcze raz (w mojej galerii jest foto z siewu)

ziemia jeszcze  nie była zmarznięta a tydzień po siewie spadł śnieg. Odziwo zebrany plon był dość dobry.

ja TYBALTA sieje na paszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

mam pytanie,jezeli na poczatku stycznia pogoda pozwoli i zaoram sciernsko po kukurydzy to jaka odmine byscie polecli zasiac i w jakiej ilosci? 

Edytowano przez seba87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199

Moim zdaniem bingo to odmiana owsa. No chyba, że się mylę to wyprowadź mnie z błędu.

 

Tak masz kolego racje zapędziłem się chodziło mi o Dublet -pszenzyto jare. chyle czoła

Moim zdaniem bingo to odmiana owsa. No chyba, że się mylę to wyprowadź mnie z błędu.

 

Tak masz kolego racje zapędziłem się chodziło mi o Dublet -pszenzyto jare. chyle czoła  A tak na marginesie to w tamtym tygodniu kolega siał pszenice . chciałbym zobaczyć miny starszych gospodarzy jak to widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy Wasze przewódki? Moja listek ma zżółkły, ale przy samej ziemi jest trochę zielonego. Planuję to ratować jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Moj Tybalt ma po dwa - trzy listki. Siany 12 listopada. Dzisiaj dosialem jeszcze kawaleczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

doradźcie czy można na tym samym stanowisku posiać przewódkę, dodam tylko że w tym roku sieliśmy późno początek marca teraz w planie jest zasiać w terminie tj koniec października początek listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Móc to można, ale się nie powinno. Płodozmian, dobra praktyka rolna itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chociaż jakiś poplon zasiej i niech tak sobie rośnie do listopada. Najlepiej coś z wiążących azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

rzepak czeka na posianie, ale na razie sucho strasznie i podorywki nie idzie zrobić,

jak wygląda sprawa jesiennej ochrony głownie o miotłe chodzi - oprysk uzależniony od pogody czy listopad to już kategorycznie przekreśla możliwość pryskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

jakie mogą być następstwa wcześnie posianej przewódki- planuje siac na początku października a słyszałem ze termin optymalny to początek listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj