Polecane posty

kamil21    11

Witam wraz ojcem mamy zamiar kupić mf6150 z ładowaczem czołowym i tu powstaje pytanie jak jest z tymi wersjami bo boimy się ,że jak coś się w skrzyni posypie to naprawa będzie kosztować z 20tyś tak gdzieś słyszałeliśmy i troche to droga naprawa , ogólnie ta elektronika naprawy są drogie ? wiem , że gdzieś takie tematy już może były ale ja chciałbym żebyście napisali czy warto kupywać takie coś czy może lepiej coś zwyklejszego , i na co zwracać uwagę przy oględzinach takiego ciągnika bo mamy jednego na oku ale narazie wachamy się czy zakup takiego ciągnika to nie jest pchanie się w póżniejsze koszty napraw . Z góry dzięki za odp które na pewno mi się przydadzą bo wczoraj oglądaliśmy ciągniczek sprowadzony z francji ogólnie fajnie ale nie wiadomo co jest w środku i czy po jakimś czsie użytkowania nie będzie trzeba spodziewać się większego wydadku na naprawe jak najlepiej sprawdzić stan takiej maszyny na co zwracać uwagę .liczę na szybkie odpowiedzi bo zależy nam na czasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To jest właśnie ryzyko kupna używki że po jakimś czasie można dołożyć albo cieszyć się wygodą i rozsądną ceną ciągnika z tym trzeba się liczyć kupując z drugiej strony patrząc jakiś ursus czy zetor nie równają się do tego komfortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie będziesz wiedział co jest w środku. to wyjdzie dopiero z czasem ja kupiłem 2 lata temu Mf 6140 z turem chodzi bez zarzutów. tylko przez pierwszy rok jeździłem z włączonym przednim napędem ale to dopiero wyszło po roku :D zauważyłem to wcześniej ale nie było czasu naprawić. Przyczyną był komputer u korbanków nowy 6 tys ale zrobiłem ze znajomym elektrykiem obejście za 50zł i chodzi jak marzenie. wpiąłem się w kontrolkę na desce i stamtąd idzie sygnał na elektrozawór. tak no większych awarii nie było i odpukać oby tak dalej. najważniejsze to olej w skrzyni żeby nie mieszać z hipolami i innymi smołami co są w przyczepach i innych maszynach.

do tura bardzo fajne zwinne ciągniki ja swoim podnoszę 1600kg bez przeciwwagi. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

my byliśmy oglądać tego http://otomoto.pl/ma...60-A239085.html w dzień wygląda dużo lepiej tylko ojciec się boi , mówi ,że może lepiej kupić coś z wersji 30xx głównie chodzi o ten http://otomoto.pl/ma...85-A237780.html , wiadomo jest tańszy , i z naprawami niby też jest taniej wrazie coś . Ciągnik pracował by u mnie na 16 ha , głównie przy orce i agregacie uprawowo-siewnym i dwa razy w tygodniu bale ze stoga przywieść w sumie nie napracował by się .

Edytowano przez kamil21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

mam 3060 juz kilka lat zwinny traktor ladowacz fauheux f2 laduje belki na tiry z jednej strony zaladuje cale auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Obawiam sie że do zestawu uprawowo siewnego mocy może mu braknąć wszystko zależy jaki to zestaw a do tura super maszyna zwrotna zwinna jeśli ma jeszcze dynashift to już bajka. Ewentualnie może lepiej popatrzeć za samym ciągnikiem który nie chodził w turze i tura dokupić, ale to już Twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Szczerze to ci powiem że ten pierwszy prawie caly malowany(oprucz tylnych felg)oni tam u Maślaka to te ciągniki wszystkie podpicowują kiedys też oglądałem u niego i swojego 3060 kupiłem od tego goscia ze Stawiszyna też tam troche ciągników się przewinie . Przy moim po dwóch latach komputer sie spieprzył koszt 2tyś, nieraz ładny i wypolerowany może szybciej się zepsuc niż ten brzydki i brudny czyli loteria

 

Szczerze to ci powiem że ten pierwszy prawie caly malowany(oprucz tylnych felg)oni tam u Maślaka to te ciągniki wszystkie podpicowują kiedys też oglądałem u niego i swojego 3060 kupiłem od tego goscia ze Stawiszyna też tam troche ciągników się przewinie . Przy moim po dwóch latach komputer sie spieprzył koszt 2tyś, nieraz ładny i wypolerowany może szybciej się zepsuc niż ten brzydki i brudny czyli loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

dobra dzięki za podpowiedzi ale , jednak nie kupiliśmy massey fergusona , w poniedziałek ojceiec zaliczkował renaualta 550 aresa i pod koniec tygodnia go weżniemy . Temat można zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

boisz sie kupic mf z mniejsza iloscia elektryki a kupujesz aresa ktory nawet nie ma manulanej skrzyni :P chyba ze to jakas podstawowa wersja (jezeli takie sa) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a ja wlasnie nie bo one to takie "skladaki" nie maja nic swojego tylko tak biora to silnik jd to fendta itp ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tak samo jak pronar zwożą klocki lego do fabryki kleją do kupy i wychodzi pronar weź znajdź części później do składaka jak nie wiesz co masz. A MF podajesz model rocznik i masz co ci trzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

powiem wam cos o pronarach :D sąsiad kupil nowego 150albo 120 tysi z turem nie mogl zjechac z lawety bo tur nie podnosil (elektryka) po miesiacu (odsniezania, jeszcze nie poszedl w pole nawet razu) zaczol sie lac z kazdej srubki pojechal na serwis wrocil na wiosne zaczepil plug pojechal i nie mogl wrocic biegi sie podzialy, ostygl i jakos wrocil pojechal na serwis teraz podrzucał mi buraki to tam hydraulika dziala tak ze daje mu gaz do dechy a on modnosi jak liwarkiem na sprzegle trzyma az smierdzi podrzucil mi 1 strone i kazalem mu juz jechac do domu bo by mi sie na polu jeszcze rozpadl :D dokonczylem swoja stara c360 z turem :P powiecie ze ma fany tur nie? 3 sekcyjny :D co z tego ze podnosi 1500kg czy tam 2000 jak na 2 sekcji nie daje rady? troche ponad tona i mu sie na 2 sekcji sam otwiera O.o (np palety z nawozami prawie spadly) na serwisie powiedzieli ze nie moga tego wzmocnic bo przewody nie wytrzymaja :P sam wlasciciel mowi ze drugi raz w zyciu by go nie kupil :D

 

wedlug mnie to on jest wart max 50 tysi ale to max a nie 150 :/:P

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mieszkam nie daleko fabryki jakieś 20 km to wiem jak jest zna się pracowników co to robią. Kiedyś miałem okazję przejechać się dość nowym białorusem rok może troszkę więcej (raczej szczęście że się przejechałem bo pewnego razu zakopałem swego MFhttp://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/352517-mf-3060/ i trzeba było pomocy więc idę do gościa bo nie miałem nr żeby zadzwonić a mieszka blisko wsiadamy odpala ładnie wrzuca bieg coś za zgrzytało zatrzeszczało wrzuca coś drugą wajchą i nin znów przerzuca i przerzuca już straciłem nadzieję trwało to ok minutę ale ruszył mówi mi jeszcze biegi nie dotarte tylko przytaknąłem) więc moja opinia o nich jest słaba i nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

aa to z biegami to on tez ma proboje wrzucic bieg i tylko kupa zgrzytu nowy ciagnik bez synchronizacji porazka :P a te skrzynie? zeby nim jechac to trzeba specjalne szkolenie przejsc :D kurde u sb wsiadam daje 2 reduktor przod i jade a tam chyba ze 3 wachy :D na jednej biegi na drugiej grupa biegow a na 3 nawet nie wiem co :D a brak reduktora to juz calkiem meczarnia ;d

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj