dexterv

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

Nie pamiętam jak to dokładnie brzmiało, ale co do pojazdów z wystającym elementem przed kabinę 1,5m miały one ograniczona prędkość do 60km/h.

Chodzi mi tu dokładnie o podnośniki koszowe i żurawie samojezdne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Paragraf, który dotyczy też ciągnika

§ 39. 1.Części urządzeń zamontowanych na pojeździe, wystające poza obrys pojazdu, powinny być oznakowane pasami barwy na przemian białej i czerwonej.

2.Części, o których mowa w ust. 1, powinny być wyposażone w:

1) światło barwy białej, widoczne z przodu i z boków pojazdu - jeżeli część wystaje poza przedni obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;

2) światło barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza tylny obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;

3) światło barwy białej, widoczne z przodu pojazdu, i barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza boczny obrys pojazdu na odległość większą niż 40 cm od zewnętrznych krawędzi powierzchni świetlnych przednich lub tylnych świateł pozycyjnych.

3.Światła, o których mowa w ust. 2, powinny włączać się i wyłączać jednocześnie ze światłami pozycyjnymi pojazdu oraz nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Gdy wracałem z orki z pługami Overum (4 skiby z przodu i 5 z tyłu ciągnika) około godziny 18 wieczorem zatrzymała mnie policja i dała upomnienie żeby nie jeździć z tak dużym sprzętem główną wiejską drogą tylko starać się polnymi dogami bo to zagraża bezpieczeństwu aut i pieszych! Nie podali powodu bo gdzieś im się spieszyło i sam nie wiem według jakiego przepisu mogę dostać za top mandat ? Do kombajnu jakby mieli pretensję to tak zgodziłbym się bo od czasu wizyty policji sam zdejmuje heder jak jadę gdzieś dalej ale pługi ?

Zaraz wroga w policji szukacie a może oni widzą w tym zagrozenie jak masz taki szyber z przodu i z tyłu to tylko mały ruch kierownicą i blokujesz cały pas szosy, sam jak jadę tylko z 4x30 pługiem nie raz jakis miastowy c*pek tylko mignie obok ciągnika a pomysl jakbysl jakby taka miastowa sierota wbiła się w pługi potem dochodzenia odszkodowania jakis adwokacina wymysli że twoja wina że nie zgodnie z przepisami miałes sprzęt i co OC się wypnie na ciebie a potem komornik ciąganie itd czasami lepiej dla swojego dobra zastanowic się i na ruchliwą drogę się nie pchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterv    0

Trzeba brać zwykły 8 skibowy pług Lemken na tył on jest po złożeniu idealny do transportu tylko że do bardziej płytkiej orki... Jeżeli nic nie da się wymyślić to trzeba tak zrobić. Albo założyć do John Deera obciążnik na przód i trójki obrotowe i wtedy już się nie przyczepią !

Edytowano przez dexterv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co niektózy naprawde nie wiedzą o co chodzi? Wracał koło 18, było ciemno. Mogę iść w zakład, że żaden z pługów nie miał jakiegoś światełka obrysowego lub choćby odblasku na swojm skrajnym punkcie. Sam oglądałem w tv program jak facet zabił się na talerzówce ciągniętej przez kirowca. Talerzówka nie miała obrysówek a wystawała poza ciągnik. 3m nie przekraczała szerokości. Taki pług to w ciemnościach dla kierowców osobówek śmiertelne zagrożenie. Za ostrzeżenie należało podziękować bo gdyby doszło do tragedii kierujący odpowiadał by za złe oznakowanie zestawu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o tym wypadku też słyszałem. czyli już wszystko wiadomo - porządnie zaznaczyć, oświetlić gabaryty zestawu i do tego dyskoteka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

jesienią z uwagi na wcześnie zapadający zmrok sporo jest zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych nie oświetlonych. W mojej okolicy było sporo wypadków przy prubie ominięcia lub uderzeniu w nieoświetlony rozrzutnik. Pługi powinny być oświetlone na końcu i od strony przeciwnego pasa ruchu. Jazda z przednim pługiem po lewej stronie w nocy to szczyt głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterv    0

jesienią z uwagi na wcześnie zapadający zmrok sporo jest zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych nie oświetlonych. W mojej okolicy było sporo wypadków przy prubie ominięcia lub uderzeniu w nieoświetlony rozrzutnik. Pługi powinny być oświetlone na końcu i od strony przeciwnego pasa ruchu. Jazda z przednim pługiem po lewej stronie w nocy to szczyt głupoty.

 

Szczyt głupoty to to że policja upomina osoby które mają nowy i sprawny sprzęt czyli ja ! A tacy ze starymi zgraciałymi 30-tkami i 60-tkami oraz w żniwa bizonami bez osłon i prasami bez osłon jeżdżą koszą prasują i nikt ich nie każe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Sprzęt masz ale przepisów nie znasz, zrobisz wypadek to może zrozumiesz że stanowisz zagrożenie na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak masz nowy duży sprzęt to wszystkich nasz gdzieś cała droga i pobocze twoje (tych co maja 30 60 też )

kup sobie lawetę do przewozu maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

co z tego ze masz nowy sprzęt , skoro nie potrafisz go właściwie oznakować i prawidłowo poruszać się z nim po drogach publicznych!! na drodze nie jesteś sam... nie zapominaj o tym...

 

sprzęt z XXI w a mentalność rolników z czasów wozu drabiniastego...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dexter niestety koledzy mają racje... bezpieczeństwo to podstawa za równo dla ciebie jak i dla innych użytkowników ruchu...

ja w żniwa jak woziłem słome to tata mnie zawsze przed wyjazdem sprawdzał - światła w platformie i ciągniku, hamulce, no i papiery... i dodawał: na drodze nie jesteś sam, myśl za siebie i za innych.

jednym słowem jeżdzić z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

C z tego że masz nowy i sprawny skoro po zmroku o jego istnieniu na drodze wiesz tylko ty? Pomyśl o tym co wjedzie lub wejdzie na niego. jak był byś na jego miejscu ze swoim sposobem myślenia co powiesz? "A nic się nie stało to zaszczyt wpaść na nowy i sprawny pług. Głowa mi odrośnie."

Widziałem jak gościu zdjął z chodnika pieszego. Wątpliwa przyjemność. Nie ma znaczenia ile to ma lat 2 czy 20. Ważniejsze czy kierowca ma wyobraźnie.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

? "A nic się nie stało to zaszczyt wpaść na nowy i sprawny pług. Głowa mi odrośnie."

.

 

DOBRE,DOBRE :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

Tak kup sobie nowy ciągnik 30-50km i miej pretensje do rozlkelkotanych c330 i c 360 tylko takich c360 i c 330 jak jadą szosą przy krawędzi jezdni to z łatwoscią kazdy ominie nawet tir sam jeździłem takim ciągnikiem 100km to juz trochę pas drogi zajmuje a jak masz większego byka to tym bardziej czy to tak trudno zrozumieć mały ruch kierownicą jak taki zestaw się zachowuje?

Jak cię stać na taki sprzet to i stać na ,lawete do wożenia tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przecież jest różnica gdy sprzęt jest nowy. Jeśli kierowca wpadnie na stary niechybnie dostanie jakiegoś zakażenia od rdzy, która wniknie w jego rany. Nowy to co innego. Piekna lśniąca farba i wrazie czego pogrążona w żalu rodzina miała by z czego ściagać odszkodowanie z powództwa cywilnego.

Żarty żartami, ale policja ściga i tych na starym sprzęcie i tych na nowym. Z przypadkami o rozrzutnikach o których pisałem wyzej. Wiem, że w jednym znich jedna osoba zgineła, w innym ojca znajomy dachował i poważnie uszkodził auto. Niedawno w gazecie czytałem jak osobowy mercedes uderzył w ciągnik z przyczepą i kierowca osobówki zginoł. Wystqarczyło chociaż ten przedni pług odwrócić. Doprawdy nie rozumiem po co temat wogóle założono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wielkiego sprzętu nie mam ale w pole mam po drodze powiatowej

dla bezpieczeństwa siebie i innych zwykłe 3 polowe brony zmieniłem na składane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterv    0

Koniec jazdy z pługami Overum teraz tylko 6 pottinger na tył axiona 850 i rura polnymi drogami bo innego wyjścia nie widzę patrole są za często żeby ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po co pilota?? Kup lawetę samochodowo i ten przedni na niej sobie zawieziesz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tez mi się tak zdaje , że pilot z przodu i dobrze oznakowany pług z tyłu załatwił by sprawę... i tablice z napisem "oversize" ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nie tylko Discovery... ;) ale, a YT jest sporo filmików... i tam widać bardzo wyraźnie jak sobie radzą z oznakowaniem nad wymiarowych maszyn i pojazdów... a dodam, że drogi mają szersze i lepsze od nas.... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj