dexterv

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika

Polecane posty

dexterv    0

Gdy wracałem z orki z pługami Overum (4 skiby z przodu i 5 z tyłu ciągnika) około godziny 18 wieczorem zatrzymała mnie policja i dała upomnienie żeby nie jeździć z tak dużym sprzętem główną wiejską drogą tylko starać się polnymi dogami bo to zagraża bezpieczeństwu aut i pieszych! Nie podali powodu bo gdzieś im się spieszyło i sam nie wiem według jakiego przepisu mogę dostać za top mandat ? Do kombajnu jakby mieli pretensję to tak zgodziłbym się bo od czasu wizyty policji sam zdejmuje heder jak jadę gdzieś dalej ale pługi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Jest jakiś przepis który zabrania poruszaniem się ciągnikiem ze sprzętem, który nie należy do konstrukcji ciągnika i wystaje ponad 1,5m od siedzenia kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

1,5 m od siedzenia kierowcy to raczej większość ciągników ma dopiero chłodnicę, a gdzie jeszcze przodek i ewentualne obciążniki..? Oczywiście mam na myśli 1,5m w przód. Bo jeśli chodzi o 1,5 m w tył od kierowcy to kolejny absurd, Trzeba by jeździć z max 2-skibowymi pługami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Z tego co ja wiem to max szerokość agregatu ciągnikowego jak i innych pojazdów poruszających się po drogach publicznych to 3m i jak nie przekroczysz tej szerokości to nic ci nie mogą zrobić ,no i od 2,5 do 3m trzeba obowiązkowo koguta z załączać :) a tak to chyba nie ma innych przepisów które by o tym mówiły ...

Edytowano przez SZYMANOX



Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

I pewnie @Grabcio chodziło o 1,5 m w bok od siedzenia. Po obu stronach wyjdzie 3 m jak to wyżej pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jeżeli sprzęt nie jest szerszy niż 3m i nie wystaje poza oś jezdni to nic ci nie mogą zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro miałeś na przednim podnośniku pług 4 skibowy to on wystaje sporo przed ciągnik i zasłania światła. Zapewne o to im chodziło.

No chyba ze przekroczyłeś długość zestawu no to co innego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Chodziło mi tak jak napisałem o urządzenia wystające więcej niż 1,5 metra do przodu od siedzenia kierowcy, które nie należą do konstrukcji ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterv    0

jedyna nadzieja w tym że zakończą patrole po wsi bo inaczej można będzie złapać mandat za byle co :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom85    0

Koledzy z tego co wiem to do 3 m szerokości max. jest ale o długosci to w życiu nie słyszałem ( tylko że z 2 przyczepami i to max. 18 m )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterv    0

Więc ciągnik ma razem 7,4 metra i pługi około 3 metry 80 cm więc razem było około 11 metrów długi ale to chyba chodziło o szerokość bo nie obróciłem pługa na prawo przedniego tylni był na prawo przedni na lewo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może właśnie o to chodziło? gdybyś przedni obrócił też w prawo to może by wszystko grało... albo by się dosrali że pieszego mógłbyś zahaczyć... policja teraz za byle co zatrzymuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chodziło mi tak jak napisałem o urządzenia wystające więcej niż 1,5 metra do przodu od siedzenia kierowcy, które nie należą do konstrukcji ciągnika.

W ten sposób nei ma po co montować przedniego podnośnika.

Oni na flaszkę zbierali i tyle :D

 

Jeśli by chcieli ci dać za to mandat zażądaj aby pokazali ci przepis który o tym mówi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciągnik z narzędziami zawieszanymi to pojazd pojedyńczy po mojemu i może mieć max 12m, ale mogło policji chodzić o zagrożenie dla ruchu przez "zachodzenie" przy skręcie przodu jak i tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

I braku oświetlenia na końcu i początku zestawu.

Nie wiadomo gdzie się kończy gdzie zaczyna i jak to ominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja bym to zrobił tak... Obowiązkowo 2 "dyskoteki", z przodu na pługu czerwono-białe tablice ze światłami obrysowymi i odblaskami, nawet pokusiłbym się o światła mijania... ja sam na turze mam zamontowane światła pozycyjne i kierunki i zastanawiam się na mijania... jesli masz instrukcje od tego pługa z przodu po polsku to pewno tam pisze w jaki sposób ma być ten pług oznakowany do poruszania się po drogach publicznych, u mnie w instrukcji od tura był taki rozdział"poruszanie sie po drogach publicznych" czy coś takiego... natomiast z tylnim pługiem podobnie, biało czerwone tablice z lampami, trójkąt, odblaski... nie raz mi się zdarzyło jechac samochodem i mijać się z "niespodzianką" , z racji tego że jestem rolnikiem i jak widzę ciagnik na drodze to automatycznie zwalniam... ale taki warszawiak to wiadomo.. ale chodzi mi o to że jedzie sobie taki rolnik dobrym ciagnikiem z maszyną co wystaje poza obrys ciagnika.. i co ?? oczywiście tylko światła mijania... i nic więcej.. i jedzie sobie zadowolony... chłopaki, jak jeździcie po drogach publicznych ze sprzętem , a jak wiadomo, już era 360 z 2 skibowym pługiem z tyłu już siękończy, ale mentalność nadal pozostaje.... myślcie, o innych uzytkownikach dróg, ostrzegajcie ich za wczasu, o zagrożeniu jakie możecie spowodować nie prawidłowym oznakowaniem pojazdu i informacją innych użytkowników...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

niema przepisu ktory by miał opisany długosc i szerokosc zawieszanego sprzetu z przody z tyłu tak!niemoże dany sprzet wystawć poza dany pas jezdny! wiem bo mnie też kiedyś zatrzimała policia i chcieli mi wlepić mandat!i się z kontaktowałem z prawnikiem i mi to sprawdzał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co wiem powyżej 3 metrów nie jest dopuszczony do ruchu.

Mi kiedyś jak jechałem 1224 z pługiem B-200 prawie 7 metrów, doczepili się że nie ma światła z tyłu na pługu.

 

Co do długości to nie wiem. Ale domyślam się że ten zestaw co jechałeś miał dobrze ponad 13 a może z 15 metrów.

9 skib przynajmniej co 90 cm plus wieżyczki, napisałeś 3,8 to chyba jeden. Ciągnik 7,4 m.

 

Wiem jak ja jadę z pługiem 5 skib Vario złożonym na maxa i w pozycji transportowej, leki ruch kierownicą i pług do osi jezdni dochodzi. Na drodze krajowej to nawet nie jadę na kole, tylko zawieszony i obrócony w stronę pobocza, bo boję się jak mijam się z Tirami.

A jak bym jeszcze miał z przodu 4 skiby?

I ty się dziwisz że cie zatrzymali, a miałeś go oświetlonego, z przodu i z tyłu.

Jeszcze piszesz że za byle co będą zatrzymywać!

Od razu widać ze masz 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jest jakiś przepis który zabrania poruszaniem się ciągnikiem ze sprzętem, który nie należy do konstrukcji ciągnika i wystaje ponad 1,5m od siedzenia kierowcy.

 

 

Też się gdzieś spotkałem z takim przepisem, ale jest on tak absurdalny że nie ma możliwości zastosowania go w praktyce.

 

art 64. p.6

http://www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial2.html

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

niema przepisu ktory by miał opisany długosc i szerokosc zawieszanego sprzetu z przody z tyłu tak!niemoże dany sprzet wystawć poza dany pas jezdny! wiem bo mnie też kiedyś zatrzimała policia i chcieli mi wlepić mandat!i się z kontaktowałem z prawnikiem i mi to sprawdzał!

Mylisz się, ud*pić mogą każdy pojazd zagrażający bezpieczeństwu osób poruszających się nim i/bądź innych uczestników ruchu a taki zestaw zagraża choćby przez ograniczoną widoczność na boki przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej prostopadłej do drogi z pierszeństwem.

Pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

  • nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu,
  • nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie nadmiernego hałasu przekraczającego określone normy,
  • nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym określone normy,
  • nie powodowało niszczenia drogi,
  • zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwacji,

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja bym się cieszył, że tylko upomnieli. Widać trafiłeś na dobrych Policjantów.

Jak już pisałem brak świateł i to w tej porze stwarza spore zagrożenie bo ludzie nie wiedzą jak mają się zachować wyprzedzając taką maszynę nie wiedząc gdzie się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jest jakiś przepis który zabrania poruszaniem się ciągnikiem ze sprzętem, który nie należy do konstrukcji ciągnika i wystaje ponad 1,5m od siedzenia kierowcy.

 

 

Nie wiem jak to dokładnie u nas jest ale te 1,5m dotyczy chyba ciężarówek i innych pojazdów, ciągniki rolnicze mają nieco inaczej. W Niemczech np. od środka kierownicy do końca maszyny zawieszonej na przednim tuzie nie może być więcej jak 3,5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj